horoskoopkuum videomüstilised loodmuusikanipid ja toitsaatusedsisuturundussuhtedtestidusutlususutlusedveebi eksklusiiv

French Montana, "Jungle Rules", Epic/Sony Records

Karim Kharbouch, paremini tuntud lavanime French Montana järgi, on 32-aastane Maroko-USA hip hop artist.

Marokos sündinud ja teismelisena koos perega USA-sse kolinud muusikul on juba praeguseks selja taga kaunis kirju minevik. Kõige karmim seik - teda tulistati neliteist aastat tagasi konflikti käigus pähe. Kuid mehel vedas tõeliselt, pidi küll väga kaua haiglas viibima, kuid arstid suutsid ta päästa.
Laulja-laulukirjutaja French Montana on põhimõtteliselt välja andnud kaks stuudioalbumit, "Excuse My French" nimeline debüüt ilmus nelja aasta eest.
Juuli keskel väljastatud "Jungle Rules" on kokkuvõttes päris pikk ja põhjalik töö. Mänguaeg üle tunni, peale on mahutatud kaheksateist lugu. Plaadiümbris ise on tagasihoidlikumat sorti, ostma igatahes mingi valemiga ei meelita.
Suhteliselt ebaühtlane sisu ja järjepannu kuulates vägagi väsitav album, kuid vähemalt omamoodi huvitavate sotsiaalkriitiliste laulutekstidega. Muidugi pole räppari kõnepruuk siin-seal eriti viisakas, mitmetes lugudes lendavad roppused lausa ridamisi. Setõttu albumile on selgelt loetavalt peale trükitud vastav eelhoiatus.
Nagu hiphopimaailmas sageli kombeks, nii teeb sellegi artisti albumil kaasa trobikond nimekaid külalismuusikuid, ilmselt Montana sõpruskonnast või lihtsalt plaadifima poolt sokutatud. The Weeknd, Pharrell Williams, Travis Scott, Future, Max B, Young Thug, Quavo, Swae Lee, Alkaline ja teised.
Albumi selgeks trumbiks, lööklaine mõõtu väljaandvaks, on mõnusalt poppiva ja tümpsuva rütmiga "Unforgettable". Seda ühtlasi esindussingliks valitud lugu esitab Montana koos Swae Leega. Ainuüksi YouTube keskkonnas on loost valminud videoklippi vaadatud üle 238 miljoni korra!
Teine pea sama märkimisväärne, kvaliteedimärgivääriline sooritus on samuti viljaka koostöö tulemus: "A Lie", kus kaasa teevad ka The Weeknd & Max B.
Kuigi üldjoontes on ikkagi parimal juhul tegemist vaid keskpärane albumiga, suutis "Jungle Rules" ennast siiski rebida USA Billboard 200 edetabelis kolmandale kohale.
Soovituste osas jään jänni, ei kõneta album ju. Kitsamale ameerika räppmuusikat kummardavale seltskonnale ehk?

Hinne: 6/10

Ülo Külm

 

0 kommentaari Lisa kommentaar