horoskoopkuum videomüstilised loodmuusikanipid ja toitsaatusedsisuturundussuhtedtestidusutlususutlusedveebi eksklusiiv

G-Eazy, "The Beautiful & Damned" RCA

Gerald Earl Gillum, paremini tuntud artistinime G-Eazy järgi, on ameerika räppar ja plaadiprodutsent Oaklandist, Californiast. Noorem põlvkond Eestiski teab teda suhteliselt hästi, kuid nagu kuulda võib, ta G-Eazy loomingut eriti ei hinda.

28-aastane G-Eazy, kes müttab räpimaastikul alates 2008. aastast, tundub olevat päris skandaalne ja rahmeldav kuju. Selle kuu alguses olnud tal väidetavalt väga kõvad pahandused Rootsi pealinnas Stockholmis.
Nimelt arreteeriti ta ja väänati talle süüdistus nii kallaletungis turvamehele, narkootikumide omamises kui ka tarbimises. Ta pääses siiski küllaltki puhtalt ja kergelt: pidi maksma vaid priske rahatrahvi ning, nagu aru võib saada, jatkab nüüd oma (kontsert)esinemistega mitmel pool mujal Euroopas.
G-Eazy kolmas stuudioalbum "The Beautiful & Damned" omab teatud põhimõttelist seost F.Scott Fitzgeraldi maailmakuulsa samanimelise romaaniga "The Beautiful And Damned" aastast 1922.
Vastavad (tänapäeva oludega sobitatud) laulutekstid, kõnelevad näiteks "rikaste, edukate ja ilusate" mitmetest n.ö. paratamatutest sotsiaalsetest probleemidest, nende persoonide frustratsioonist, allakäigust jne.
Sõnum on küllaltki filosoofiline ja arutlev, värssides kohtab aeg-ajalt sellist liiga otsest, ropuvõitu kõnepruuki, mistõttu albumi ümbrisele on isegi vastav hoiatuski trükitud.
Teisest küljest, taoline bad language torkab teinekord kodumaiste hip hopparite puhul palju teravamalt ja häirivamalt kõrvu.
Album ise on kaunis pikk, duubelplaadil on ühtekokku seitsmekümne nelja minuti jagu hip hoppi, pop räppi.
Kui ühiskondlik sõnum välja arvata, siis muusikalises mõttes ei paku töö praktiliselt mitte kui midagi.
Igav, suhteliselt monotoonne jõnksumine, ilma ergastumisteta, kuigi kaastöötajaid-abilisi-külalisi on kaasatud arvukalt. Zoe Nash, Charlie Puth, Anna Of The North, Sam Martin, Kehlani, Madison Love jt. Samas, abijõududest laiemalt tuntud pole ainuski persoon.
Parimates lugudes pole aga mingitki kahtlust. Neid on tegelikult vaid kaks, kuid mõlemad tõepoolest tõsiselt head.
Võidu viib muidugi "Crash & Burn", eelkõige tänu naisvokaalile, võrratu häälega Kehlanile.
Õpetliku "Mama Always Told Me" puhul on just värsiread tummisemad ja omamoodi lahedad, siin kaasategev Madison Love häälega niivõrd ei lumma.

Hinne: 5/10

Ülo Külm

 

0 kommentaari Lisa kommentaar