horoskoopkuum videomüstilised loodmuusikanipid ja toitsaatusedsisuturundussuhtedtestidusutlususutlusedveebi eksklusiiv

George Ezra, "Staying At Tamara´s", Columbia

Ümbris on tagasihoidlik, kuid sisu arvatust oluliselt parem. Põhimõtteliselt koheselt käimatõmbav album. Kuidagi eriti mõnusa voolamisega, mõnusate positiivsust kandvate meloodiatega, kindla peale hea tuju (loov) muusika.

George Ezra Barnett on 25-aastane inglise laulja-laulukirjutaja ja muusik. Kitarrist. Tegev alates aastast 2013. Esmalt ilmutas ta paar lühemat plaati ehk EP-d, enne kui oma debüütalbumini jõudis. "Wanted On Voyage" (2014) osutus üliedukaks, kerkides Suurbritannias esikohale ja murdis tippu mujalgi maailmas. Täpselt nagu mehe uus albumgi.
Tundub nii, et Ezra on eesti kuulaja jaoks ikkagi pigem tundmatu autor. Või kui siis teatakse teda mõnevõrra umbes neli aastat tagasi laineid löönud lööklaulu "Budapest" põhjal.
"Staying At Tamara´s" on alles Ezra teine stuudioalbum, selle lindistused tehti eelmise aasta jooksul. Kuigi noort meest on juba jõutud nimetada üheks võimsama häälega uue generatsiooni lauljaks, suudab ta siin ikkagi täiega üllatada.
Pelgalt hääle põhjal pakuks - temast eelnevalt mitte midagi teadmata, tema pilte/klippe/esinemisi nägemata - et tegemist nimelt mustanahalise pop-estraadivaldkonna tippartistiga. Mitte iialgi ei tuleks selle peale, et taoliste vägevate (laulu)sooritustega võiks mõni valget nahavärvi laulja üldse hakkama saada!
Kuigi Ezra lahterdatakse millegipärast folkroki, folkpopi ja kohati isegi bluusi alla, ütleks hoopis, et rohkem kumab siit läbi siirast ja ehedat poppi, souli ja kantritki.
Kusjuures üks pala, "Saviour", ongi koostöö populaarse kantrihõngulise kollektiiviga First Aid Kit Rootsist.
Ezra ise loeb oma suuremateks mõjutajateks Bob Dylanit ja Woody Guthriet, kuid vähemalt antud plaadi põhjal sarnasusi Dylaniga küll kuskilt otsast välja lugeda ei oskaks.
Eraldi lugudena on siit välja tõstetud koguni neli: "Don´t Matter Now", "Paradise", "Shotgun" ja "Hold My Girl". Tegelikult võiks öelda, et kogu see album ainult hittidest koosnebki. Ühesõnaga, iga ainus lugu võiks vabalt singlinagi seda plaati esindada.
Enamus lugudest on muide kirjutatud George Ezra enda ja ühena produtsentidest figureeriva Joel Pott´i poolt.
Pole vist tarvis lisada, et Ezra varsti Euroopas käivituva turnee kontserdid on juba varakult välja müüdud.

Hinne: 7/10

Ülo Külm

 

1 kommentaar Lisa kommentaar
  
Fernada kredit 14.09.2018 21:42
Laenu oma tegevuse taaselustamiseks Tere, Kas teil on rahalisi probleeme? Laen aitab teid aidata! Õnneks on lahendus kõigile. meie agentuur pakub laenu 5000 kuni 500 000 000 euro ulatuses koos 3% intressimääraga, mille tagasimaksetähtaeg on 1 aasta kuni 30 aasta pikkune laen. ärge kartke kontakteeruda kontoriga lisateabe saamiseks, oleme valmis vastama teie muredele 24h / 24h rahuloluks meie äri E-post: fernadagonsalo33@gmail.com