horoskoopkuum videomüstilised loodmuusikanipid ja toitsaatusedsisuturundussuhtedtestidusutlususutlusedveebi eksklusiiv

Greta Kaupmees kasutab praktilist müstikat

Ajakirja „Müstilised Lood” peatoimetaja Greta Kaupmees on saanud elult hulga õppetunde, mis on suunanud teda ka maailma varjatumaid külgi avastama.

Kas maailma sees on teine ja suurem maailm? Ehk mida tähendab müstika Sinu jaoks?
Võib öelda, et müstika polegi midagi müstilist ja samas kõik on müstiline. Kogu maailm oma imeliste olenditega- nähtavate ja nähtamatutega on tegelikult tõeline ime. Kasvõi mõeldes lapse sünnile või mõnele loodusnähtustele. Tihti algab müstika sealt, kus teadus otsa lõppeb – millel veel selget teaduslikku kinnitust pole, see ongi müstika. Aga nähtus ise võib olla täiesti reaalne ja me puutume sellega pidevalt kokku.

Nagu näiteks?
Kasvõi vesi, kosmos, kuu ja kivide mõjud inimestele, erinevate tervendusviiside toimimine... Valik on tohutult lai ja paljutahuline.

Kuidas sul tekkis huvi müstika vastu?
Siin maailmas tegutsemine on tihti paras väljakutse ja kuna ma pole elanud palees või kõige välise eest kaitstult, siis olen saanud ka parajalt õppetunde ja vintsutusi, mis on kasvatanud mind just selliseks inimeseks nagu praegu olen.
See tee ei ole olnud lihtne. Olen pidanud palju oma suhtumisi ja hoiakuid muutma ning oma ego lihvima. See ongi viinud mind erinevate õpetuste juurde.

Mislaadi müstika sind ennast kõige rohkem huvitab?
Mind on alati huvitanud mitte niivõrd esoteerika, aga praktilised müstikud ehk siis Buddha ja Ramakrishna ja Rumi ja Osho ja paljud teised.
Mul on olnud ka oma Castaneda periood ja olen olnud taimetoitlane, teinud talisuplust ja joogat ning igasugu imevigureid, et end vaimselt kasvatada.
Nüüdseks olen maha rahunenud ja leidnud, et kesktee - kõiges mõõdukus on palju parem kui äärmuslikud meetodid.
Mind ennast huvitab just sellist praktilist laadi müstika, mis on elus abiks. Joogat praktiseerin igapäevaselt. See on saanud elu osaks. Selles ei ole mingit müstikat, kuid see toimib.
Tänu neile teadmistele olen muutunud palju rahulikumaks ja tasakaalukamaks ning üks huvitav nähtus on mu elus – mul on palju rohkem aega.

Palun räägi mõni juhtum, kus oled elu müstilise küljega reaalselt kokku puutunud.
Neid on nii palju ja neist saab lugeda ajakirjast. Need kõik on reaalselt juhtunud lood. Kõige kummalisemad on minu jaoks olnud nn ajas rändamised.
Mul on olnud nii, et ma lähen hommikul tööle, kontorisse, teen seal nagu ikka tavaliselt oma lugusid, räägin telefoniga, kirjutan. Mingi aja ju see ikka võtab... siis kui kella vaatan, on aeg justkui paigal seisnud, või kulunud on vaid üks tund. See ei saa olla kuidagi võimalik, aga on. Samuti on olnud juhuseid, kui sõidan autoga punktist A punkti B ja jõuan kohale, siis
avastan, et aeg on tagasi läinud. See on reaalselt juhtunud rendiautoga, mille ma paariks tunniks rentisin ja kui tagastasin, siis minult küsiti, et miks sa seda autot siis kasutada ei taha.
Samuti on olnud imelikke juhuseid, kus inimesed mind lihtsalt ei märka. Aga ma olen nende juhtumistega nii harjunud juba, et ma enam ei pea neid müstiliseks.

Parim õppetund?
Elu usaldamine. Sa ei tea alati, mida sa saad, aga sa pead üritama jausaldama, et see võib olla midagi, mida sul tõesti vaja on. See tähendab olla avatud kogemustele ja õppetundidele, mida universum sinu poole toob, misiganes see ka olla ei või.
Suhtes olen õppinud seda, et kõik on minu Õpetajad. Olen täiesti kindel, et inimese rahu ulatus on tema tõeliste suhete ulatus. Võitleja muudab vaid ego tugevamaks ja maailma ohtlikuks. Minu jaoks on võitlused lõppenud. :)

Kas kõikvõimalikust suhte-, raha- jne maagiast otsitakse lahendust pigem siis, kui elu on hea ja võiks veel paremaks muutuda või keset suurt lootusetust?
Tavaliselt otsitakse ikka abi siis, kui ollakse hädas. Tegelikult on abi kogu aeg olemas. Võiks siis ka headel aegadel tänuga seda meenutada. Mulle meeldib see lugu, mis illustreerib tegelikult hästi nn raskeid aegu elus.
Küsisin oma Inglilt: "Miks on nii,et kui mul hästi läheb, siis oled mu kõrval ja liival on näha kahed jalajäljed, aga nii kui mul tekkisid raskused, jätsid Sa mu maha ja liival olid vaid ühed jäljed?" Ingel
vastas: "Siis, kui Sul olid rasked ajad, kandsin Sind kätel!"

Anne-Mari Alver

0 kommentaari Lisa kommentaar