horoskoopkuum videomüstilised loodmuusikanipid ja toitsaatusedsisuturundussuhtedtestidusutlususutlusedveebi eksklusiiv

Halsey, "(Manic)" Capitol

Ashley Nicolette Frangipane, artistinimega Halsey, on ameerika laulja ja laulukirjutaja. Tegev on ta aastast 2012.

Jaanuari keskel väljaantud "(Manic)" on kahekümne viie aastase lauljanna kolmas stuudioalbum. Seda salvestati kahel aastal, 2018-2019. Vahe eelmisega, "Hopeless Fountain Kingdom", polegi teab kui suur, kõigest kolm aastat.
Mille poolest Halsey tegelikult uue põlvkonna naislauljatest erineb? Võiks juu siinkohal halba nalja visata – loomulikult selle poolest, et tal pidi olema ametlikult kakskümmend üheksa tätoveeringut!
Esmane mulje tuleb plaadiümbrise põhjal. Ja see on väga negatiivne. Ausalt öeldes pole viimasel ajal niivõrd ebaatraktiivset esikaane pilti, lausa eemalepeletavat, näinudki. Võib ainult oletada, miks nii - vahest tahtis artist sellega juhtida tähelepanu ka heaoluühiskonnas eksisteerivale naistevägivalla probleemile. Sel juhul on asi tinglikult põhjendatud.
Muusikaliselt siiski asi täitsa toimib. Tegelikult esmane kokkupuude Halsey muusikaga oli suhteliselt hiljuti ühes vallatus pealinna klubis. Selle baaris lasti videoekraanilt erinevaid muusikaklippe, sealhulgas Halsey loost "Graveyard", mis ongi albumi üks põhihittidest. Päris muljetavaldav ja kergesti kummitama jääv lugu, visuaalseltki päris hästi teostatud.
Teine põhihitt on muidugi "Without Me". Kusjuures antud albumilt on ühtekokku singlitena väljahammustatud koguni kuus! Ometi pole tegemist mitte mingi lihtsakoelise popalbumiga, mis mõeldud massidele tarbimiseks. Vastupidi. Siin kohtab sellist stiilide virvarri, et anna olla: indiepoprokki, hip-hoppi, r&B, isegi kantrit. Kuid see mahlakas soust toimib kokkuvõttes küllaltki toredasti.
Täiuslik peolugu? Sellinegi täitsa olemas. "3am" on vahest ühtlasi kõige hoogsam lugu siit. Veel eristub selgesti “Alanis´ Interlude”.
Kokku on standardalbumil kuusteist lugu. Luksvariandil täiendavalt kaks juures ja iseenesest mõista on Jaapani väljaandel veel üks rohkem.
Laulud ise on sõnumiga, siin-seal on väljaütlemised keskmisest gramm ropemad. Sõnad fucking ja fuck lendlevad tekstist sujuvalt välja. Mistõttu leiab Halseygi plaadiümbriselt üüü kaunis selge hoiatuse halva kõnepruugi kasutamise kohta.
Külalisetteasteid leiab siitki. Dominic Fike, väga kõrgelt hinnatud Alanis Morissette ja Suga BTS-ist. Huvitav tõdeda, produktsiooni eest on seekord, esmakordselt, vastutav Halsey ise.
Juba veebruaris annab Halsey terve portsu kontserte Euroopas, meile lähim koht on Helsingi.

Hinne: 7/10

Ülo Külm

 

0 kommentaari Lisa kommentaar