horoskoopkuum videomüstilised loodmuusikanipid ja toitsaatusedsisuturundussuhtedtestidusutlususutlusedveebi eksklusiiv

Hämarate õhtute jutud

Lugusid sõprusest, õnnest ja armastusest. Inimestest, keda kunagi tundsin ja kellest jäi alles hulk vastuolulisi mälestusi.

„Linn… inimeste pelgupaik,” ümiseb Võlur mööda kitsast linnatänavat kulgedes. Tema tume mantliserv lendleb üle vihmamärja munakivisillutise nagu tiivad laiali löönud hiiglaslik must lind.
“Jah, nii see on,” nendib Laps. “Terve elu tahavad inimesed ennast justkui millegi eest peita. Ümbritsevad end hirmkõrgete hoonete, undavate masinate, möirgava muusika, kõikvõimaliku sagimisega. Kogu see kunstlikult loodud barjäär aitab neil vist päris hästi unustada, kes nad sisimas on või mida endale tegelikult öelda tahavad.”
“Ent kas sa tead, mis võib vahel juhtuda siis, kui see barjäär ületada ja liiga usaldavaks muutuda?” pärib Võlur. “Näiteks nagu juhtus Lavendliga.”
“Tahan ikka.”
“Olgu, kuula siis.” Võlur heidab pilgu kaugusesse, kus maja kõrgete siluettide varjus võbeleb veel pisut kustuvat päeva ja alustab. “Lavendel kasvas üksipäini tillukeses potis kõrgel rõdu äärel. Igal hommikul sirutas ta oma violetsed õied sooja päikese poole ja rõõmustas avara vaate üle. Talle paistsid kätte vanalinnamajade punased kivikatuseid, kitsukesed looklevad tänavad kaugel all ja isegi lapike sinist merd, mis suvepäikeses külluslikult sillerdas. Iga päev möödus tänaval temast palju inimesi. Lavendlile meeldis neid jälgida. Kuna ta oli üpris tähelepandamatu taim oma tillukeste märkamatute õite ja tagasihoidliku rohelise lehepuhmaga, ei pannud teda õieti keegi tähele. Nõnda võis Lavendel rahumeeli kõike varjamatu huviga vaadata, ilma et keegi seda talle pahaks oleks pannud.Nii kulges ta elu ainsagi tähelepanuväärse muutuseta hulk aega. Lavendel veetis pikki päevi sellega, et jälgis tänaval mööduvaid inimesi. Aeg-ajalt niisutas teda perenaise hoolitsev käsi, sasis tuul ja paitas päike.”
“Lavendli elu oli vist üksluine?” arvab Laps.
“Pisut jah, kuid sellegipoolest oli ta kõigega rahul, oskamata midagi muud tahta,” väidab Võlur.
“Nõnda see on, kui elad isoleerituses ja arvad, et see ongi kogu elu,” märgib Laps.
“Kuid see ei jäänud sugugi nõnda,” ütleb Võlur. “Ühel päeval kõndis rõdu juurest mööda pikk ja päevitunud, rohelises pluusis poiss, kelle kaelas kõlkus fotoaparaat.“Missugune ilus lill!” hüüatas poiss otsekohe. Tema uurivad silmad peatusid hindavalt tillukestel õitel, millest muist olid veel avanemata. Ta võttis fotoaparaadi ja klõpsis Lavendlist palju pilte.

Lavendel leiab sõbra
Lavendel oli päris üllatunud taolise enneolematu tähelepanu üle. Seda enam, et kõrvalrõdul kasvas külluses värvikirevaid ja kauneid potiroose, mis tihtipeale möödujate pilke paelusid. Kuid poiss ei vaadanud kordagi rooside poole, ta silmad jälgisid ainiti Lavendlit. Miski temas näis uudistajat tõsiselt köitvat.
Järgmisel päeval tuli poiss tagasi. “Kui erakordsed õied!” kiitis ta imetlevalt. “Kahju, et sa nii kõrgel oled. Ma tahaks kangesti tunda, kuidas sa lõhnad.”
Lavendel oli meelitatud. Ta kiigutas häbelikult oma rohelisi lehti, noppis õitepuhmast ühe alles varahommikul avanenud värske õie ja lennutas alla, otse poisi peopesale.
Poiss silmitses tillukest õit nagu kalliskivi ja tõstis selle tänulikult näo juurde.
“Tänan sind!” hõikas ta imetlevalt.Nõnda said Lavendel ja poiss sõpradeks. Poisil sai harjumuseks iga päev Lavendlit vaatamas käia ja Lavendel rõõmustas ootamatu seltskonna üle, sest nüüd võis ta majakatuste ja inimeste jälgimise asemel hoopis poisiga juttu ajada ega olnud enam nii üksi. Poiss oli huvitav ja tore ning näis palju teadvat maailmast, millest Lavendlil õrna aimugi ei olnud. Seetõttu kuulas ta alati uudishimu ja tänutundega.
“Ma tahaks sind nii väga lähemalt näha,” tunnistas poiss ühel päeval igatsevalt. “Tajuda kõiki su lõhnavaid õisi enda näo vastas. Pildistada neid väga lähedalt. Kõige ilusama pildi raamiksin ma kindlasti ära ja riputaksin enda voodi kohale.”
Lavendel jäi poisi soovi üle mõtlema. Ta pidi endale tunnistama, et ka temasse oli aegamööda sugenenud põletav uudishimu näha poissi lähemalt, vaadata ta ilusatesse sinistesse silmadesse ja ajada juttu ilma teineteist eemalt hõikamata.
“Tule, ma olen su sõber,” julgustas poiss.
“Kas sa püüad mu kinni?” kogeles Lavendel arglikult.
“Muidugi,” kinnitas poiss. “Ma hoian sind kindlalt ja kõvasti. Sa ei pea midagi kartma.”
Lavendel kõhkles veel viivu, kuid miski poisi siiras olemuses julgustas teda. Seega võttis ta hoogu ja kallutas end üle rõdu ääre. Pott maandus täpselt poisi käte vahele. Lavendel punastas. Oli see vast enneolematu õhulend!
Poiss surus näo lõhnavatesse õitesse ja hingas sisse nende mõrkjat eriskummalist aroomi.
“Sa oled veel ilusam kui ma arvasin,” sosistas ta lummatult.
Nõnda seisid nad hulk aega, märkamata neist mööduvaid inimesi ega mööda libisevat aega. Lõpuks asetas poiss lillepoti ettevaatlikult trepiastmele, sulnilt soojasse valguslaiku, mis peegeldus Lavendli rohekatel lehtedel ja tõi õite intensiivse violetsuse kirkalt esile. Seejärel võttis ta fotoaparaadi ja kummardus Lavendlit pildistama. Lavendel sirutas end välja, naeratas poisile ja püüdis välja näha nii kena kui võimalik.
Küll ma olen õnnelik, et mul on seesugune sõber, mõtles ta tänulikult. Nüüd ma õitsen iga päev ainult sinu jaoks.
Lõpuks sai poiss pildid tehtud.“Tänan sind, sa oled kõige imelisem,” kiitis ta. “Su lõhn on kõikjal mu ümber ja ma sain hulga suurepäraseid pilte.”
“Võta heaks,” naeratas Lavendel, täielikult võlutud poisi tikrirohelistest silmadest, mis olid täpselt tema särgi värvi.

Unustatuse valu
Poiss riputas fotoaparaadi kaela tagasi, pistis käed taskutesse ja sammus mööda kitsukest tänavat tagasi kodu poole, poolel teel veel tagasi vaadates ja lehvitades.
Lavendel vaatas talle pikalt järele, viipas lehtedega vastu ja ohkas rahulolevalt. Küllap poiss tuleb homme jälle ja siis ma palun tal endale linna näidata, mõtles armunud lill. Istume mõnes kohvikus ja ma vaatan, kuidas ta jäätist sööb. Võib-olla läheme isegi mere äärde...
Lavendlil oli trepil pisut vilu ja natuke hirmus seista, kuna võõras ümbrus oli harjumatu, kuid ta otsustas selle leplikult ära kannatada. Õhtu oli ilusaid kogemusi täis ja see täitis ta õnnetundega, mis aitas ka pika öö üle elada. Nõnda jõudis kätte hommik, hommikust sai pärastlõuna ja lõpuks saabus järgmine päev, aga poissi ei tulnud. Lavendel ootas ja ootas ning pikapeale hakkas tal üsna kõhe. Viimaks möödus terve nädal, ent sõpra polnud ikka veel kusagil.
Aeg-ajalt piidles Lavendel üles kõrge päikeselise rõdupiirde poole, mille taga ta varem oli kasvanud ja tema lillesüdamesse sugenes kurbus. Ta muld kuivas, õied vajusid longu ja lõpuks paiskas üks kriimulise näoga kass Lavendli hoolimatult ümber, nii lillepott rentslisse veeres. Lavendel silmitses heitunult end ümbritsevat mustust ja pimedust ning nuttis kurbusest.
Lõpuks peatus tema läheduses paar pruune kingi. Lavendel vaatas lootusrikkalt üles ja märkas siniseid tunkesid kandvat kojameest, kes teda uurivalt silmitses.
Kui mind korralikult kasta ja valguse kätte asetada, võin ma veel ellu jääda, mõtles Lavendel tillukese lootusekübemega. Määrdunud käsi sirutus lillepoti järele ja korjas selle maast üles.
“Häh, inimesed,” kõlas mehe suust pahur hääl. “Loobivad alailma igasugu sodi tänavale.”
Määrdunud käsi avas prügikonteineri kaane ning heitis närtsiva lille selle räpasesse sisemusse.

Lugu Toomingamehest
„Nüüd räägi mulle Toomingamehest,“ palub Laps.
Käsikäes koos Võluriga kulgevad nad läbi sinetava õhtuhämaruse, milles virvendab õige pisut päeva hääbuvat purpurit.
„Noo?“ imestab Võlur. Tema mantliserval sätendavad kastepiisad. „Mispärast sa Toomingamehest kuulda tahad?“
„Niisama,“ kohmetub Laps ja libistab sõrmeotstega läbi metsataimede, ta sõrmede all kergelt vetruvad ja maapinnale piisku poetavad. Õhk on selge ja värske, nagu ikka peale vihma.
„Oh, see oli nii ammu,“ venitab Võlur. „Keda see vana lugu ikka huvitab? Pealegi pole see mingi lõbus lugu sinusugusele väikesele tirtsule.“
„Ma tahaksin ikkagi kuulda.“
Võlur muheleb ja vaatab, kuidas Laps asjalikult ja tõsiselt läbi kõrge heina kahlab ja vestab siis: „Toomingamees oli väga kurb mees. Ta elas üksipäini suures tühjas korteris, mahajäetud pargi serval, kuhu sattus inimesi haruharva. Tema elu oli üksildane ja rõõmutu.“
„Üksindus teebki tõsiseks,“ nendib Laps.
„Hingepõhjas ihkas Toomingamees kangesti armastust,“ jätkas Võlur. „Kahjuks ei osanud ta seda laiast maailmast kuidagi üles leida.“
„Mispärast siis?“
Võlur muigab nukralt. „Kuigi Toomingamees oli väga ilus mees, kelle suunas peened preilid vahel uudishimulikke pilke heitsid, hoidsid nad temast sellegipoolest eemale. Ju piigad teadsid, et Toomingamehe suudlused on mürgised ja see tegi ettevaatlikuks.“
„Inimesed on nii rumalad,“ vangutab Laps halvakspanuga pead, nii et valged lokid ta ümara näo ees tantsisklevad. „Toomingamürk ei ole ju tappev. Nende endi välja mõeldud mürgid on palju hullemad. Ja ometi naudivad nad neid nagu midagi hinnalist.“
„Kahjuks küll, tirts,“ nõustub Võlur ja jätkab: „Üksildane Toomingamees sukeldus töösse ja püüdis kõik muu üldse ära unustada. Ta tõmbas akende ette paksud mustad kardinad ja käis väljas ainult öösel, et ta ei peaks kedagi nägema.“
“Nii kahju,” nendib Laps vaikselt.
“Aga ühel ööl,” jätkab Võlur, “kohtus Toomingamees täiesti ootamatult Kuukiireneiuga. Kuukiireneiu oli hoopis teistsugune kui teised tüdrukud. Ta ainult naeris toomingamürgi peale, olgugi, et see tegi suu suudeldes natuke kibedaks. Noored veetsid koos terve suve ja iga nende ühine hetk oli täis päikest ning rõõmu. Toomingamees oli kallimast sedavõrd haaratud, et unustas isegi kogu oma loomupärase kurbuse. Ta sattus nõnda hoogu, et tegi midagi enneolematut – hakkas uuesti õitsema ja kasvatas enda okstele marjade kõrvale palju valgeid lõhnavaid õisi, millest Kuukiireneiu lasi endale lõpuks kleidi õmmelda.“

Kiiri Saar

Jätkub ajakirjas...

4 kommentaari Lisa kommentaar
  
Linda Mark 11.02.2020 13:56
KUIDAS MINU LAENU SELLEST SUUREST FIRMAST sain Tere, mu kallid inimesed, ma olen Linda McDonald, kes elab praegu Austinis Texases, USA-s. Olen praegu kolme lapsega lesk ja olin 2018. aasta aprillis finantsseisundis ummikus ning mul oli vaja refinantseerida ja arveid maksta. Proovisin leida laenu erinevatelt nii era- kui ka korporatiivsetelt laenufirmadelt, kuid mitte kunagi eduga. Enamik panku lükkas mu krediidi tagasi, ärge täiel rinnal saamas neid hoodlumeid, kes kutsuvad neid omaraha laenuandjaks - nad on kõik pettused, nad tahavad ainult teie raha ja te ei kuule neilt enam, et nad on seda mulle kaks korda teinud, enne kui ma kohtusin hr David Wilsoniga. Kõige huvitavam osa on see, et minu laen kanti mulle üle 74 tunni jooksul, seega soovitan teil pöörduda hr Davidi poole, kui olete huvitatud laenu saamisest ja olete kindel, et saate talle õigel ajal tagasi maksta, võite temaga ühendust võtta e-posti teel ……… (davidwilsonloancompany4@gmail.com) Krediidikontrolli pole, ükski 2-protsendise intressimäära ja parema tagasimakse plaaniga krediidireisija pole Kui peate laenutagatise saamiseks võtma ühendust mõne ettevõttega, pöörduge täna laenu saamiseks hr David Wilsoni poole Nad pakuvad igasuguseid laenukategooriaid Lühiajaline laen (5_10 aastat) Pikaajaline laen (20_40) Meedia tähtajaline laen (10_20) Nad pakuvad laenu nagu Kodulaen ............., ärilaen ........ Võlalaen ....... Õppelaen .........., ettevõtluse alustamise laen Ettevõtluslaen ......., ettevõtte laen .............. jne E-post .......... (davidwilsonloancompany4@gmail.com) Kui tegemist on finantskriisi ja laenuga, siis on David Wilsoni laenude finantseerimine just see koht, kuhu minna. Palun öelge talle, et ma proua Linda McDonald juhendab teile õnne ................... ....
CHALLENGE FINANCIAL SERVICES, 07.10.2018 14:05
Tere, See on üldsusele teavitamine, et CHALLENGE FINANCIAL SERVICES, me oleme erafinantseerimisfirma. Meil on avatud rahalised võimalused kõigile inimestele, kes vajavad rahalist abi. Kas sa arvad laenu saamist? Kas teil on tõsine vajadus kiireloomulise laenu järele, et alustada oma äri? Kas teil on võlg? See on teie võimalus oma soovi saavutada, anname isiklikke laene, ärilaene ja kõiki 3% intressiga laene. Kui olete huvitatud erakorralise laenu saamisest, võtke meiega ühendust e-posti teel challengefinancialservics@gmail.com, et saada lisateavet. Challenge Financial Services Tel: +16789614269 E-post: challengefinancialservices@outlook.com E-post: challengefinancialservics@gmail.com
eve eve 26.08.2018 21:07
laenupakkumine üksikisikutele, kes vajavad rahastamist mikrokrediidi struktuur Oleme välja kujunenud ja aastate jooksul aastad on välja töötanud sügava arusaamise teie vajadustest ja individuaalsed nõuded. Oleme pühendunud oma klientide käsitlemisele õiglane ja pakkuda professionaalset, sõbralikku ja viisakat teenust. Meie protseduurid on loodud teie vastutusele selle tagamiseks pakume tooteid, mis sobivad teie tingimustega. Meie teenus on väga professionaalne ja viivitamata. meie moto on aidata sind, klient, olenemata teie vajadustest. Me pakkuda laene vahemikus 1000 kuni 5 000 000 000 eurot. Taotlused töödeldakse "mitte kohustusena.  Pakume laenu kindla intressimääraga kõigi laenutüüpide jaoks.    Palun, kui olete huvitatud meie teenusest Täida taotleja vorm ja saatke see meile e-posti aadress allpool Teie täielik nimi: .................... Aadress: ................................ Riik: ................................ Laenu summa: ....................... Laenu kestus: ...................... teie e-posti aadress: .............. Leppige meiega kokku evexves@gmail.com FINANCIAL CORPORATION'is on meie rahulolu meie peamine mure.
eve eve 26.08.2018 21:07
laenupakkumine üksikisikutele, kes vajavad rahastamist mikrokrediidi struktuur Oleme välja kujunenud ja aastate jooksul aastad on välja töötanud sügava arusaamise teie vajadustest ja individuaalsed nõuded. Oleme pühendunud oma klientide käsitlemisele õiglane ja pakkuda professionaalset, sõbralikku ja viisakat teenust. Meie protseduurid on loodud teie vastutusele selle tagamiseks pakume tooteid, mis sobivad teie tingimustega. Meie teenus on väga professionaalne ja viivitamata. meie moto on aidata sind, klient, olenemata teie vajadustest. Me pakkuda laene vahemikus 1000 kuni 5 000 000 000 eurot. Taotlused töödeldakse "mitte kohustusena.  Pakume laenu kindla intressimääraga kõigi laenutüüpide jaoks.    Palun, kui olete huvitatud meie teenusest Täida taotleja vorm ja saatke see meile e-posti aadress allpool Teie täielik nimi: .................... Aadress: ................................ Riik: ................................ Laenu summa: ....................... Laenu kestus: ...................... teie e-posti aadress: .............. Leppige meiega kokku evexves@gmail.com FINANCIAL CORPORATION'is on meie rahulolu meie peamine mure.