horoskoopkuum videomüstilised loodmuusikanipid ja toitsaatusedsisuturundussuhtedtestidusutlususutlusedveebi eksklusiiv

Hanna Allsaar lammutab stereotüüpe

Võluv nooruke näitlejanna Hanna Allsaar on mänginud väga erinevaid karaktereid. Ka väljaspool lava ja võtteplatsi on ta väga tegus – teeb käsitööd ja oskab ­torte meisterdada ning ehitada, ­juhib tsiklit ja on sina-peal relva­dega.

Kas te usute saatusesse ja seda, et saatus juhib meid?
Saatusesse ma ei usu. Võibolla kunagi hakkan uskuma, aga hetkel mitte. Usun, et tuleb olla positiivne ja ütelda jah elule ja võimalustele, mis elu pakub. Nii oleme ise oma saatuse sepad.

Kas te unistasite ka lapsepõlves näitlejaks saamisest ning kas teie suguvõsas on teisigi näitlejaid või lihtsalt kultuuritegelasi?
Jah, juba lapsena kirjutasin raamatutest naljakaid kohti näidenditeks ümber ja lavastasin. Peaosades olime parima sõbrannaga koos ja esinesime meie aedades meie peredele.

Milline oli teie esimene suurem roll avalikkuse ees ning kuidas seda meenutate ning kas see tuli hästi välja?
Aastal 1997 otsiti Salme Teatris etendusse "Meisterdetektiiv Kalle Blomkvist" ajalehe "Meie Meel" Kaudu Kallesid ja Eva-Lottasid. Võtsin julguse kokku ja läksin katsetele. Minu esimene suurem roll oligi Eva-Lotta roll. Salme Kutuurikeskuse suurel laval saalitäie publiku ees. See oli väga põnev. Olime Marilyn Jurmaniga teineteise dublandid. Koos minu ja Marilyniga tulid samal ajal Salme Teatrisse ka Jim ja Sandra Ashilevi ning Kristo Viiding.

Millal ja kuidas sattusite telesarja "Õnne 13" Iirist mängima?
Sattusin sarja "Õnne 13" tänu oma heale sõbrannale Triinule, kes mängib Õnnes Sonjat. Ta oli tol ajal režisööri assistent ning küsis, kas ma oleksin nõus Ahvena sekretäri mängima. Vastasin muidugi jaatavalt. Kui võte seljataga oli ja osa eetris ära olnud, otsustas tol ajal Õnnet kirjutanud Teet Kallas mind sisse kirjutada, sest talle meeldis karakter, mille ma oma mõne lausega loonud olin. Ja nii sündiski Iiris. Aasta siis oli 2010. Olen Õnne eest siiralt tänulik.

Kas vaatate ka ise "Õnne 13" sarja televiisorist?
Vaatan siis , kui peale satun ja kodus olen seal ajal. Väga huvitav on jälgida, mis elu n-ö kaas-mornakad elavad ja Andra kirjutab väga huvitavalt. Põnev on vaadata (ja mängida ka).

"Õnne 13" sarjas kehastab teie ema Terje Pennie-Kolberg. Kas kohtute ja suhtlete ainult tööga seoses, või olete sõbratarid ka eraelus?
Saame Terjega väga hästi läbi omavahel ja käime aeg-ajalt külaski. Ta on väga armas ja soe inimene. Kutsun teda vahel hellitavalt oma õnne-emmeks. Eks meil mõlemal on palju tegemist (Terje on väga andekas ja hea näitleja), kuid püüame ikka ühenduses olla. Kui võimalik, käin tema etendusi vaatamas ja tema on mind ka teatris vaatamas käinud. Mängisin Salme Teatriga Margareta Garpe´i "Limbot" ja Terjel oli põnev seda jälgida, sest ta on ise ka selles tükis kunagi mänginud Kuressaare Linnateatris.

Kas mängimine populaarses telesarjas on teile juba palju kuulsust toonud ning teid tuntakse tänaval või poes ära?
Vahel ikka tuntakse ära ja tullakse küsima. Mul on hea meel, et inimesed Õnnet vaatavad ja neile meie elud seal korda lähevad. Peale luhta läinud kohvikukohtingut Priiduga kuulsin palju, kuidas inimestel Iirisest kahju oli.
Kompliment ise on juba see, kui ära tuntakse.

Kas mängite ka mõnes teises telesarjas kaasa?
Hetkel aktiivselt ei mängi, kuid olen mänginud seriaalides "Kättemaksukontor", "Viimane võmm", "Mustad lesed", "Kuum jälg" jne...

Kellega meie näitlejatest on kõige parem ja meeldivam mängida?
Kõik, kellega kokku puutunud olen, on väga toredad inimesed. Võttepäevad on alati väga huvitavad ja muhedad.

Kui hästi teile stsenaarium pähe jääb, kas peate seda pidevalt tuupima?
Arvan, et hästi. Loen paar korda läbi ja ongi peas. See on ajaga lihtsamaks läinud. Karakter juba tuttav. Kui teatri pluss on see, et saab partneriga hästi palju harjutada, siis teles saad partneriga alles võttel kokku, võtad korra koos teksti läbi ning juba ongi salvestus.

Kas vahel lähevad sõnad segamini ka ning väljendate ennast teiste sõnadega kui tekstis kirjas on?
Ikka väljendan vahel natuke teistsuguste sõnadega. Teen teksti natuke suupärasemaks. Ja...tekst läheb vahel kõigil sassi.

On teil huvialasid?
Teater, kunst, käsitöö, puidutöö, tortide tegemine ja üleüldse kokkamine, ehitamine ja remontimine, mootorrattad, lumelauasõit, põgenemistoad ning nuputamismängud. Sellest kõigest võiks veel pikalt rääkida.

Milliseid ameteid olete oma senise elu jooksul pidanud?
Olen paljusid ameteid pidanud. Olen poodides tooteid pakkunud, relvapoes müüjana töötanud, juhiabina, Kohtla-Nõmme kaevandusmuuseumis jõulumaal ekskursioonijuhina, restoranis ning baaris teenindajana, plaatijana. Ampluaa on lai. Hetkel töötan Exit Roomis mängujuhina.

Millist muusikat kuulate ja kes on lemmikud estraadilt?
Muusikat kuulan autoga või tsikliga sõites. Seinast seina. Vastavalt sellele, mis tujus olen, ja mis mu elus sel hetkel parasjagu toimumas on.

Milline on olnud siiani kõige põnevam seik senises elus?
Oi, sellest võiks raamatu kirjutada. Arvan, et elan üleüldiselt küllaltki põnevat elu, et sealt midagi eraldi välja tuua on ikka väga raske.

Kas te poliitikasse pole plaaninud minna?
Vastus on konkreetne ei.

Kas te usute ka selgeltnägijatesse ning selgeltnägemisse ning ehk olete käinud ka ise neilt abi otsimas?
Mu vanavanaema oli nõid. Ta ravis inimesi oma kätega. Küllap ikka natuke usun. Mu emal oli ka võimeid. Kellegi juures spetsiaalselt ma käinud ei ole.

Ehk on teil endalgi selgeltnägija võimed või ennustate näiteks kaartide pealt?
Ehk on, aga ma pole neid veel avastanud. Emaga nägime vahel samu unenägusid. Väga selgeid ja konkreetseid.

On teil ehk mõni selline saladus, mida pole julgenud siiani kellegile rääkida?
Olen avatud inimene. Sellist saladust, mida kellelegi rääkida pole julgenud, pole.

Mida arvate saladuste hoidmisest ja nende pidamisest?
Olen hea saladuste pidaja. Kui on saladus, siis saladus ja teiste salajasi asju ma jagama ei lähe. Pean end üsna heaks üllatuste tegijaks (heade üllatuste, muidugi) ning ühe korraliku hea üllatuse tegemise juurde kuulub paras ports head saladuste hoidmise oskust.

Millised on teie plaanid lähemal ajal ja kaugemas tulevikus?
Ma ei ela oma elu plaani järgi. Püüan ja plaanin olla hea ema oma lapsele ja sõber sõpradele ning loodan, et ka kauges tulevikus suudan ellu positiiselt suhtuda ja palju naeratada.

Kas sooviksite midagi ka südamelt ära öelda?
Soovin inimestele rohkem soojust ja rohkem julgust teha ja öelda hästi. Vähem kibestumust ja rohkem armastust. Oskust lasta lahti negatiivsest. Oskust hoida meeled avatud.

Palju armastust ja ilu kõigile!

Hillar Kohv Fotod: Aivar Pärtel

1 kommentaar Lisa kommentaar
  
james evans 01.08.2018 01:56
Oleme rahvusvaheline laenupank, anname laenud üksikisikutele ja ettevõtetele Lähis-Idas, Aasias, Euroopas ja Põhja-Aafrikas. Pakume laenu liike nagu isiklik laen, äri- / investeerimislaen, auto laen, võlgade konsolideerimise laen ja õppelaen 18 aastastele ja vanematele. anname välja laenud vähemalt 5000 USA dollarit, mille tagasimaksetähtaeg on 1 aasta kuni 25 aastat. huvitatud peaksid võtma meiega ühendust e-posti aadressi @ heartlandfingrp@gmail.com või WhatsAafi kaudu numbri järgi: +1 (202) 922-8783