horoskoopkuum videomüstilised loodmuusikanipid ja toitsaatusedsisuturundussuhtedtestidusutlususutlusedveebi eksklusiiv

Helen Kõpp, võimetega sündinud

Helen pole mitte ainult ilus ja tore inimene, vaid ka üks eesti nõialistest, kes end sel aastal „Selgeltnägijate tuleproovis” proovile paneb.

Millal ja kuidas tekkisid teil selgeltnägija võimed?
Mul ei tekkinud kuidagi selgeltnägijavõimeid, vaid mingi hetk ma lihtsalt taipasin, et näen midagi ette ja tean asju, mida ma kuidagi ei saaks teada. Sündisin võimetega.
Arvasin noorena, et sellised võimed on ka teistel. Ma ei saa mäletada esimest selgeltnägemise situatsiooni, sest see on minu jaoks nii igapäevane ja tavaline, et ei pidanud seda nii eriliseks, et meelde jätta.
Mind on terve elu esoteerika huvitanud. On olnud olukordi, kus mõnel peol olen juhuslikult hakanud ennustama teiste inimeste kohta ning paljud olid päris üllatunud, et ma nii palju tean. Mõned kuud hiljem tulid need inimesed minu juurde ja avaldasid suurt imestust, et nägin teatud sündmusi nende puhul ette, mis neil hiljem juhtusid.
Umbes viis aastat tagasi ostsin tarokaardid ning tegin ennustusi endale ja oma sõpradele. Isegi kui inimesed olid alguses skeptilised, andsid nad mulle mõne kuu pärast teada, et mu ennustus läks uskumatult täppi ning andis neile nii palju juurde ning nad said nii palju abi. Sellest sain indu, et saan inimesi oma võimetega aidata.
Hetkel olen ma alles oma võimetega üsna teekonna alguses, sest ei võtnud varem neid nii tõsiselt. Kuid kavatsen kõvasti harjutada, et inimesi aidata. Ma alles õpin ennast usaldama selles vallas, sest mul on madal enesehinnang ning ei suuda mõnikord endasse uskuda.

Kas tuleviku nägemiseks on vaja inimest, kellest jutt käib?
Oskan ka piltide energiat hästi tajuda, seepärast harjutasin üks päev selgelttundmist, kui pilt oli tagurpidi. Ka sel juhul oskan ma pildil olevast rääkida väga palju ning näha pildil oleva inimese (või inimeste) sisse.
Mu õde pani mulle näiteks enda pildi tagurpidi ette ning ma tajusin ära, et pildil on tema ning lisaks rääkisin veel mitmeid asju tema iseloomu kohta ning nägin ka lähitulevikku. Mu õde oli vapustatud.
Muidu igapäevaselt kellegi soovi peale võin pildi peale vaadates selle energiat tunnetada ja inimesest rääkida. Kõige raskem asja juures on keskendumine, see võtab mõnikord lausa 10 minutit ning vajab head ümberkaudset aurat.

Kas kasutate selgeltnägijavõimeid ka Kalvi-Kalle peal?
Selgeltnägijavõimeid kasutasin Kalvi-Kalle puhul vaid niipalju, et mulle tuli universaalne selgeltteadmine selle kohta, et hakkame mingi aeg elus koos olema. Muidu ei näe mõtet igasuguseid asju ette vaadata, elus peab ju mingi lõbu olema.

Kas teile meeldib, et meedia teist alailma kirjutab ning iga teie ja Kalvi-Kalle tegemise rahva ette toob?
Ma ei tea, kui palju viimasel ajal meedia meist kirjutab, sest ei loe eriti palju kollast meediat. See on tore, sest tuttavad saavad mingil määral mu eluga kursis olla, kuigi kõmu-uudised valetavad meeletult palju, nii et vahel loen neid ise nagu anekdoote, kui juhtun neid märkama. Aga sageli ei märka, tegelikult ma ei tarbi eriti meediat ega vaata ka telekat.
Ma ei ole kursis, kui meedia minult küsimata minust kirjutab. Tean vaid siis, kui annan ise intervjuu, nagu praegu.

Mida põnevat meenutaksite telesarjast "Prooviabielu"?
Prooviabielu saade oli liigne näitlemine. Tore on meenutada seda, et oskan hästi sellisel ääretult stressirohkel võtteajal veel hakkama saada.

Miks te soovisite sinna sarja osalema minna?
Ma soovisin osaleda seal saates, kui mind sinna kutsuti, sel põhjusel, et see kirjeldus meenutas mulle saadet "Puhkus Mehhikos". Kirjeldus oli tõesti üks, aga tegelik saade oli hoopis nagu "Õnne 13" - näitemäng ja tugev montaaž.
Näitlemise vastu ei ole mul muidugi midagi, kuid valetamise vastu mul austust ei ole. Läksin saatesse pigem lõbu pärast ja seepärast, et mind kutsuti. Ei läinud sinna suhet otsima, sest telekas on sõu, mitte tõsine suhteotsing. Kui oleksin suhet tahtnud, oleksin ise otsinud seda ükskõik kust, kas või Tinderist. Pealegi ei pea avalikult suhte eksponeerimist normaalseks.
Saatesse minnes arvasin, et võin koos kandidaatidega seal lihtsalt pulli teha, nagu tehakse saates „Puhkus Mehhikos”, arvasin, et saade on vabam ning saan olla seal mina ise.
Eksisin, aga eksimusest sain alles liiga hilja aru, ning kui oleksin ette teadnud, et tegelikult on see stsenaariumi järgi näidend, oleksin ma seda ju ka teinud hea meelega. Lihtsalt mulle tutvustati saadet valesti, seepärast olid mul täiesti valed ootused ning tekkis palju probleeme. Hindan ausust, mitte seda, et mulle räägitakse üht, aga tehakse täiesti teist.

Milline on olnud siiani parim kompliment ja halvim öeldu teie aadressil peale saates osalemist?
Mulle öeldakse pidevalt halvasti. Populaarseimad neist on: kole, rõve, loll, nõid. Hakkasin selle peale avalikult nõiaks ehk avaldasingi kõigile, et ma olen sündinud võimetega ning hiljem millegipärast mind nõiaks enam ei nimetatud. Inimesed võivad nimetada mind kuidas tahes, mind see ei morjenda.

Kuidas teil Kalvi-Kallega suhted tegelikult on ja kas plaanite abielluda?
Ma ei soovi enda suhet Kalvi-Kallega hetkel eksponeerida. Ka mulle on vaja teatavat privaatsust. Kui abielluda, siis salaja. Üldse olen arvamusel, et suhted ei ole eksponeerimiseks.

Mida põnevat on juhtunud "Eesti selgeltnägijate tuleproovi" saatesarja salvestamise juures?
Selgeltnägijate saadet ei saa ma kirjeldada. Saatejuht on tubli, aga liiga agar ja kärsitu, seega tugevalt häiriva energiaga, millele ma isiklikult olen kohutavalt tundlik. Nagu ma kirjeldasin, tunnen ma tugevalt inimeste energiat.

Milliste muredega võivad inimesed teie kui selgeltnägija poole pöörduda?
Minu poole võivad inimesed pöörduda ükskõik mis muredega, kuid hetkel tunnen end kõige paremini seoses suhetega. Laon ennustuse ja kanaldan.

Keda tuntud selgeltnägijatest peate ise tugevaks ja keda kõige nõrgemaks?
Ma pean kõiki selgeltnägijaid tugevaks.

Kuidas kommenteerite nii "Prooviabielu" kui "Eesti selgeltnägijate tuleproovi", kas nad on oma sisult ehtsad, või on tegemist lavastusega?
Võrreldes "Prooviabielu" ning „Selgeltnägijate tuleproovi”, siis „Prooviabielu” oli täielik stressirohke näitlemine. Tõelisust oli seal väga vähe.
Selgeltnägijate saade on seevastu päris, kuid ülesandeid on raske lahendada, kuna on aega väga vähe ning ümbritsevad võttegrupi energiad võivad tugevalt segada.

On teil ka huvialasid?
Minu huvialadeks on ratsutamine, plaatide keerutamine, raamatute lugemine ja kirjutamine, modellindus.

Millist muusikat te kuulata armastate ning milline raadiojaam kuulub lemmikute hulka?
Ma kuulan edmi ja dubstepi, mõnikord ka rokki ja muud. Dubstep on seetõttu mu lemmik, et meenutab klassikalist muusikat, eriti kui loosse on lisatud viiulit jms elemente. Mu lemmikud on Zeds Dead, Adventure Club, Seven Lions, Lana Del Rey, Terminaator. Mu lemmikraadio on Power Hit Radio, kuid kuulan ka teisi.

Millised on plaanid lähemal ajal ja kaugemas tulevikus?
Mul on plaanis avaldada raamat, mis räägib kõigest huvitavast, kuidas olen näiteks tuntusega toime tulnud, ja minu ning Kalvi suhtest.

Hillar Kohv Fotod: Aivar Pärtel

1 kommentaar Lisa kommentaar
  
james evans 01.08.2018 02:08
Oleme rahvusvaheline laenupank, anname laenud üksikisikutele ja ettevõtetele Lähis-Idas, Aasias, Euroopas ja Põhja-Aafrikas. Pakume laenu liike nagu isiklik laen, äri- / investeerimislaen, auto laen, võlgade konsolideerimise laen ja õppelaen 18 aastastele ja vanematele. anname välja laenud vähemalt 5000 USA dollarit, mille tagasimaksetähtaeg on 1 aasta kuni 25 aastat. huvitatud peaksid võtma meiega ühendust e-posti aadressi @ heartlandfingrp@gmail.com või WhatsAafi kaudu numbri järgi: +1 (202) 922-8783