horoskoopkuum videomüstilised loodmuusikanipid ja toitsaatusedsisuturundussuhtedtestidusutlususutlusedveebi eksklusiiv

Horoskoop, "Horoskoobi tuules", Horoskoop

Oh neid aegu ammuseid! Väga varasest noorusest meenub telest esimene ülipopulaarne kergema muusika saadete sari "Horoskoop", mida alati suure innuga oodatud sai. See naelutas tavaliselt terve pere ekraani ette.

Võrratud esinejad, võrratud laulud. Palju oli küll "vabast läänemaailmast" laenatud viise, kuid sõnad eestikeelseks sepistatud ja värsid head.
Täielik lemmiklugu sealt oli igast kandist südamesse minev ja paras pisarakiskuja, "Lõppenud on päevad", mida esitas Helgi Sallo ja mis saate edetabelis vististi kõige kauemini esikohal seisis. See lugu ei ole suutnud kunagi ära tüüdata.
"Horoskoobis" laulnud säravaimatest estraaditähdedest tulevad kohe meelde veel Heidy Tamme ja Uno Loop.
Tuttav vanem härrasmees, eesti popmuusika spetsialist, tegi selle albumi - vana hea "Horoskoobi" maines seilava - päris korralikult maha. Uued lauljad ei olevat tasemel. Esitustes pole ligilähedaselt sellist fiilingut, nagu "Horoskoobis". Nii ja naa.
"Plaadi idee sündis mõttest esitada kunagise menusaate "Horoskoop" aegumatuid hitte uue värske energiaga. Need on laulud, mis kannavad endas sõnumit, need on laulud, mis läbi hingematva meloodia ja tähendusrikka lüürika on meid võlunud," teavitatakse asja olemusest plaadiümbrisel.
Antud projekti tagant leiab bändi, kuhu kuulub viis noort muusikut: Martin Trudnikov (laul, akordion, akustiline kitarr), Peter Põder (kitarr, laul), Martti Laas (basskitarr, laul), Meelis Tinno (klahvpillid) ja Ramuel Tafenau (trummid).
Kuid küllaltki olulise osa selle nostalgiahõngulise albumi õnnestumisele annavad (hoolikalt) valitud külalissolistid nagu Birgit Sarrap, Marianne Leibur, Marek Sadam, Karl Madis ja vanameister Voldemar Kuslap. Pole vist raske arvata, et just Kuslapi sooritus on selle plaadi üks paremaid, looks on hoogne "Õnnesoovid".
Sümpatiseerib ka Birgit Sarrapi versioon Kustas Kikerpuu palast "Meie kaks".
"Lõppenud on päevad", millele on püütud uudset koloriiti juurde anda, kõlab siiski kunagisest variandist märgatavalt kehvemini.
Kokkuvõttes siiski tore, et sellinegi album valmis sai. Kuigi jah, iga kell, alati, eelistaks praegusele ikkagi seda algset "Horoskoopi", aastakümnete taguseid esitusi.
Plaadiümbrisele otseselt midagi ette heita ei oska, kuid ahvatlev ja kohest ostusoovi tekitav see samuti pole.

Hinne: 7/10

Ülo Külm

 

0 kommentaari Lisa kommentaar