horoskoopkuum videomüstilised loodmuusikanipid ja toitsaatusedsisuturundussuhtedtestidusutlususutlusedveebi eksklusiiv

HU?, "Bermuda"

Kuigi tegelikult ilmus see album juba eelmise aasta sügisel, tõusis nüüd taas aktuaalseks. Loomulikult seetõttu, et Eesti Muusikaauhindade Galal 2014 valiti teiste kandidaatide seast Aasta Popalbumiks.

HU? võidutsemine antud kategoorias tundus ausalt öeldes põhjendamatu, lausa mossitamapanev.

Kuna vähemalt esmapilgul on "Bermuda" täiesti kummaline ja pigem pettumust valmistav.

Liiga tavaline. Igatahes on HU? varasemad tööd tervikuna etemad olnud, löövamat materjali sisaldanud. Siit komplektist eristus hoobilt ainult "Made In China", tõeliselt hea tekstiga ja kaasahaarav suhtelugu. Mis paratamatult jääbki mällu kumisema ja kummitama. Ja olekski nagu kõik.

Tähelepanelikumal kuulamisel hakkab "Bermuda" õnneks rohkem avanema ja kullakarva materjali koorub vähemolulise seast portsjon portsjoni järel välja.

Isegi nimiloo parasjagu filosofeeriv sissejuhatav jutuvada, vokalist Hannaliisa Uusma lahkab seda ainest, ei käi enam närvidele. Ning siis tuleb takkatippu selline dessert nagu "Nii ja naa", täesti aksepteeritav igas mõttes.

Võiks öelda, et albumil on midagi isegi paadunud rokisõbra jaoks välja pakkuda. Nimelt "Raju", mis toob välja ehk HU? haruldasema, veidi raevukama pale.

Edasisi viise jälgides tundub, et pinge kukub järsult ja igavavõitu hallikarva toonid tulevad mängu. Sellised lood, mil pole ei õiget nägu ega tegu, lihtsalt täidis, kui julmalt välja öelda. Teisest küljest, vähemalt teksti poolt pole põhjust laita ning selline spetsiifiline helikeel sinna juurde sobib tänapäeva noortele.

Ootamatu on aga avastada HU?-lt vahetult enne finišit veel üks erksamana mõjuv, igati tasemel laul "Põhjamaa". Milline lähenemine, milline vokaalne sädelemine, milline pauer sees!

Mida siis lõpetuseks kosta? Kui eesti ansamblil või artistil on pea pooled albumi lood väga head, on kahtlemata kokkuvõttes õnnestunud tootega tegu.

Hinne: 7/10

Ülo Külm

0 kommentaari Lisa kommentaar