horoskoopkuum videomüstilised loodmuusikanipid ja toitsaatusedsisuturundussuhtedtestidusutlususutlusedveebi eksklusiiv

Hurts, "Desire", Columbia/Sony Music

Inglise süntpopiduo, kuhu kuuluvad karismaatiline lauljast juhtfiguur Theo Hutchcraft ja klahvpillimängija Adam Anderson, neljas stuudioplaat. Ilmus septembri lõpus. See on oodatud järg nende kaheaastatagusele ühtlasele ja tugevale "Surrender" albumile.

Värske albumi põhjal otsustades on Hurts oma stiili (süntpop, new wave, soft rock) parasjagu muutnud, kuidagi varasemast palju popilikumaks. Mis antud juhul pole sugugi positiivne ilming.
Muidugi mõista kajavad siit-sealt ikkagi läbi Hurtsile iseloomulikud jooned, sellised, mis on tuttavad nende eelmistelt albumitelt ja mille poolest neid hinnatakse.
Hurts ise teeb asja põnevaks ja harutab oma viimase plaadi sisu selliselt lahti: "See on album täis kirge, valu ja lõbu!"
Theo Hutchcraft on eraldi veel pidanud vajalikuks täiendada, et siinsed lood on varasematest palju isiklikumat laadi, et tervikuna on tegemist "suure popalbumiga"!
Fännid on tähele pannud sedagi, et "Desire" kaldub muusikaliselt ajas tagasi, sinna 90ndate kanti.
Faktiks jääb tõik, et siit ei leia mitte ainumatki sellist superlööklaulu enam, nagu kasvõi need varasemad "Wonderful Life" või "Miracle" olid.
Tõsi, avalugu "Beautiful Ones" - kolmest ilmutatud singlist esimene - saab neile siiski küllaltki lähedale ja innustab oma sõnumiga, oma üldise positiivsusega ja ilusa meloodiaga.
Parimate sekka saab sellest satsist sokutada veel "Chaperone", "Magnificient" ja "Something I Need To Know".
Sedagi Hurtsi albumit kuulates tekib muide paaril korral puhul teatud võrdlusmoment, mingi sarnasus kultusbändi Depeche Mode´ga.
Muusikakriitikud üle ilma pole üldjuhul Hurtsi uusimast tööst sugugi vaimustatud, hinnangud reeglina antud kas alla "keskmise" või veidike enam.
Kõrgeimad kohad muusikaedetabelites tulevad Tšhehhist (4.), Soomest (6.), Šveitsist (8.), Poolast (9.). Suurbritannias platseerus "Desire" alles 21.-ks.
Kokkuvõttes päris kindlasti Hurtsi kehvemaid ja laialivalguvamaid albumeid. Selles, et korduvalt Eestiski käinud Hurts edasistel kontsertidel stuudiotöö puudujäägid korvata suudab, pole siiski mingitki kahtlust.

Hinne: 7/10

Ülo Külm

 

0 kommentaari Lisa kommentaar