horoskoopkuum videomüstilised loodmuusikanipid ja toitsaatusedsisuturundussuhtedtestidusutlususutlusedveebi eksklusiiv

Ideaalne abikaasa

Sõbrataril on raske mõista, kas ta näeb Teesis suurepärast ema, abikaasat, soorollide ohvrit või lihtsalt pere poolt ärakasutatavat naist.

Ideaalne abikaasa ja tubli pereema Teesi on väga sümpaatne naisterahvas. Alati sõbralik ja naeratav.
Teesi perekonda kuuluvad ta abikaasa ja poeg. Mees sõidab uhke maasturiga, poeg õpib ülikoolis. Ja Teesi armastab neid väga.
Ta askeldab enamuse osa päevast pliidi ääres, et oma „kallitel mehekestel” kolm korda päevas maitsvalt kõht täis sööta ja pole nõus ka suvisel ajal päevagi puhkama või mere äärde sõitma, sest „kes siis nende eest hoolitseb ja neid toidab?”
Teesi on ideaalne naine. Just selline, millisena paljud mehed oma unistuste naist ette kujutavad. Ühtki kurja sõna tema suust keegi ei kuule ega halvustavat pilku ta silmis ei näe.

Suhe arenes aeglaselt ja kaunilt
Ka oma tulevase abikaasaga tutvus Teesi nagu see „ideaalsele naisele” kohane. Nad jäid teineteisele silma ülikooli klubis, tantsisid terve õhtu koos ja hiljem jalutasid varahommikuni mööda inimtühja vanalinna. Ei mingeid suudlusi ega kallistusi tol õhtul ja ööl. Nad kurameerisid tervelt aasta aega, enne kui tõsisema suhteni ja abieluni jõuti.
Romantilised mälestused sellest ajast jäävad Teesile veel kauaks meelde. Tal on siiani alles ja hoolikalt tallele pandud Taneli tolleaegsed vanad armastuskirjad ja kuivatatud roosid. On, mida meenutada...
Tanel oskas ajatuultes osavalt laveerides ja õigeid riske võttes suurepärast karjääri teha ning nüüdseks on saanud temast firmaomanik ja edukas ettevõtja, Teesi on aga jätkuvalt „ideaalne naine”.

Ei taha tüüdata...
Naine töötab küll poole kohaga passilauas, kuid põhitööks on ikkagi koduse majapidamise eest hoolitsemine. Kolme korraliku söögikorra valmistamine päevas, pluss õhtuoode, pesu pesemine, triikimine, kodu koristamine ja toiduainete varumine. Viimane neist algab sageli ühe ja sama küsimusega:
„Tanel, kas sa sõidutaksid mind hulgilattu?”
Teesi ostab toitu just sealt, sest see on odavam ja kaupluse juurdehindluseta. Ta oskab säästlik olla.
Vastuseks on vaikimine, sest Taneli pilk on naelutatud telekaekraanile, kus näidatakse Vormel1 MM- sarja hooaja viimast etappi.
„Tanel, kullake, kas viiksid mu siis ära?” kordab naine küsimust. „Toidukotte on nii raske käe otsas tassida.”
Mees pöörab lõpuks laisalt pead:
„Kas sa üldse tead, mis bensiin praegu maksab?”
Teesi teab seda suurepäraselt ja ka seda, kui palju ta mees teenib. Jätkub piisavalt bensiini jaoks ja jääb ülegi. Näiteks selleks, et kaks korda aastas kahekesi Kanaaridele reisida.
„Kuule, Tanel...” katsetab naine uuesti anuva häälega.
„Sa hakkad juba tüütuks muutuma ja närvidele käima! Kas sa ei näe, et ma vaatan vormeli ülekannet?!”

Kes on rikkam?
Mida teeb Teesi? Hakkab karjuma ja saadab mehe kuu peale või veel kusagile mujale? Ei. Teesi ohkab, võtab oma suured turukotid ja marsib hulgilattu jalgsi. Kui vajalikud kaubad kottidesse pakitud, tuleb ta koju samuti jalgsi tagasi, selg lookas ja käed rasketest kottidest maani veninud. Taksosõit on tema meelest kallis.
Miks ta oma kallile pojale ei helista ja teda emale appi ei kutsu? Loomulikult Teesi teeks seda, aga kahjuks pole tal kunagi mobiiltelefoni olnud. Tõsi küll, korraks oli, kui Tanel talle selle sõbra pealekäimisel kuu aega tagasi sünnipäevaks kinkis. Selgus aga, et üliõpilasest pojal on seda hädasti rohkem vaja ja nii Teesi telefoni talle loovutaski. Laps ju veel ise raha ei teeni, sest õppimine on ema arvates praegu kõige tähtsam. Seepärast peab ta ka õigesti ja tervislikult toituma.
Ja mis kõige huvitavam – ka riideid ja jalanõusid ostab Teesi oma peaaegu olematu palga eest pojale ise. Kuidas siis nii? Lõppude lõpuks on pereisa tõsine ärimees! Tõsine küll, aga selline kord on selles hämmastavas perekonnas lihtsalt sisse seatud ja Teesi peab kokkulepitud reeglitest kinni, sest ta on ideaalne naine.

Pojal on oma nõuded ja nurinad
Poeg jõuab koju pärastlõunal. „Ema! Toit polegi laual!” hüüab ta kööki kiigates. Jääb mulje, nagu ei suudaks isegi külmkapi ust ise avada!
Teesi jätab koristamise pooleli ja jookseb kööki.
„Pojake, külmkapis on marineeritud kala, karbonaadilõigud ja pannkoogid. Ja rõdul jahtub magusroaks marjasupp. Sinna võid jäätist ka peale panna...”
„Ega ma seda kõike siis külmalt sööma hakka! Äkki võiksid vähemalt karbonaadi soojaks teha?” nuriseb poeg ja läheb oma tuppa.
Teesi paneb karbonaadilõigud ahju soojenema ja kutsub seejärel „pojakese” sööma...

Eliise Mäesalu Illustreeriv foto: Aivar Pärtel

Jätkub ajakirjas...

0 kommentaari Lisa kommentaar