horoskoopkuum videomüstilised loodmuusikanipid ja toitsaatusedsisuturundussuhtedtestidusutlususutlusedveebi eksklusiiv

Iff., "Suur Loterii", Seashore Production

Armastatud laulja Ivo Linna oodatud stuudioalbum. Korrektne oleks tegelikult öelda, et antud töö taga on tegelikult Ivo Linna & ansambel Supernova.

Eelnevalt olid väga kõrgeks kruvitud lootused, et vanameister siingi taas kõrgemat klassi näitab, kuid võta näpust. Ette rutates olgu täpsustatud, et puhtalt vokaali poolest mängib asi küll loomulikult välja, hääl on tal endiselt fantastiline, kuid lood iseenesest osutuvad valdavalt ootamatult kahvatuteks.
Plaat on kuidagi kunstlikult-vägisi kokkuklopsitult, lood mõjuvad tehislikult. Särts ja sära(mine) puuduvad, vahet pole kas hoogsama või ballaadilikuma looga tegemist.
Isegi teksti pool ei kujuta endast midagi erilist, kuigi näiteks ühe loo sõnad on pärit poeet Doris Karevalt.
Ka palade autoriteks on enamjaolt kodumaises muusikamaailmas tunnustatud kõvemat sorti nimed, Priit Pihlap, Tõnis Mägi, Riho Sibul, Margus Kappel, Antti Kammiste jt.
Muide veel tähekaardist selle albumiga seoses rääkides. Keelpilliosakonnas mängib kahes loos kaasa Eeva Talsi (Curly Strings), kitarristina ühes Riho Sibul, taustavokaaliga abistab samuti ühes loos Vaiko Eplik jne.
Nagu aga öeldud, üldtulemus ei suuda sellegipoolest kuidagi vaimustuspuhangut esile kutsuda, sellestki toredast faktist hoolimata, et eranditult kõik laulud on eesti keeles esitatud.
"Suur Loterii" keerleb plaadimängijal viiekümne minuti jagu, täpselt kolmteist lugu on sinna peale mahutatud. Vaid kusagil kolmandik materjalist on üldisest hallist keskpärasusest etem, nende sekka mahub näiteks Ivo juuniori enda, Robert Linna "Kui Sind Kord Nägin".
Täiesti plusspoolele, pjedestaalil hõbedale, saab kanda Priit Pihlapi suurepärase loo "Kummardus".
Jah, loomulikult just see varasemast ammuilma tuttav nimilugu - "Eesti Laulul" kandideerinud ja väga paljude arvates Eurovisiooni finaalvõistlusel oleks nimelt Eestit esindama pidanud - "Suur Loterii".
Igavesti vahva fiilinguga tehtud, tõepoolest laheda tekstiga, igast otsast kust vaadata, kullakarva. Kuid noh jah, üksainus tõeline ere pärl ei suuda ju mingi valemiga tervet albumit päästa.

Hinne: 5/10

Ülo Külm

 

0 kommentaari Lisa kommentaar