horoskoopkuum videomüstilised loodmuusikanipid ja toitsaatusedsisuturundussuhtedtestidusutlususutlusedveebi eksklusiiv

Ilmas sünnib imesid

Mõnikord juhtub elus päris uskumatuid lugusid, peaaegu nagu muinasjuttudes. Üht sellist meenutas hiljutises suvetormis Kairi, kelle õnn sai alguse vägagi ebameeldival viisil.

Luust ja lihast läbitungiv kõle tuul koos kerge pakasega näpistas halastamatult põski, sundis silmi pilutama, pani üle kogu keha värisema ja võimalikult kiirest koju jõudmisest ning diivanile sooja pleedi alla pugemisest unistama.
Sellist ilma omaette põrgu põhja kirudes, sisenes Kairi peaaegu tühja bussi, valis endale akna lähedale koha, hingas kergendunult välja, väristas õlgu, võttis siis istet ning jäi sisemise rahuloluga silmitsema lund üleskeerutavat tuisku, mis nüüdseks temast bussiakna taha oli jäänud. Tal oli tahtmine öelda: „Säh sulle! Keeruta, palju tahad, aga mina olen juba bussis ja poole tunni pärast kodus!”
Ootamatult hakkas ta kotis telefon helisema. Kairi tiris selle külmast kohmetunud sõrmedega välja ja vastas:
„Tere, emme! Sõidan just kodu poole. Väljas on kohutavalt külm, aga bussis pole viga. Mida ma aasta­vahetusel teen? Sinna on veel kolm nädalat aega, ma ei tea veel. Teie juurde sõitma? Kui võimalik, tulen kindlasti, aga ma ei luba. Ära muretse, minuga on kõik korras. Ema, ma pean nüüd lõpetama, hakkan kohale jõudma...
Emps, mida sa ütlesid? Mis asi? Pisvinn? Oota, ma kohe väljun, siis räägime lõpuni.”

Ootamatu õnnetus
Bussist maha astudes, tundis Kairi, et külm tuul tahtis tal hinge kinni võtta ning telefoniga rääkimine oli äärmiselt ebamugav, kuid katkestada ema sõnavoolu, kes kaebles põsele ilmunud vistriku üle, polnud võimalik. Ta pidi ära kuulama loengu ravile allumatust „vastikust pisvinnist” vabanemise meetoditest ja kasututest salvidest.
Lõpuks ei pidanud Kairi närvid enam vastu.
„Ema, vabanda, ma ei saa rohkem rääkida. Helistan sulle homme. Kuulmiseni!”
Ta lülitas oma telefoni välja ja samal hetkel kangestus. Kangestus nii, et ei suutnud end liigutadagi. Seekord polnud see läbilõikavast külmast tuulest tingitud.
„Kott! Mu kott jäi bussi!”
Ta seisis oma maja ees  ja mööda põski veeresid suured jõuetuse pisarad: „Miks ma küll selline õnnetu kobakäpp pean olema?!”
End kõikvõimalikel viisidel süüdistades, hakkas Kairi sellest olukorrast siiski õiget väljapääsu otsima. Ja selle ta ka leidis. Talle meenus, et lahke ja armsa naabrinaise juures on hoiul tema korteri varuvõti.

Surnuks siiski ei külmunud
Õnneks oli nende majal fonolukk ja Kairi valis naabrinaise korteri numbri.
„Proua Merilo, see olen mina, Kairi. Tehke palun välisuks lahti!”
... Vanaproua jälgis kaastundliku ilmega oma naabrinaist, kes nautis mõnuga kuuma pärnaõieteed koos meega ja küsis siis:
„Ja kuidas sa kavatsed nüüd oma koti üles leida? Peaksid vist bussi­parki helistama. Kas rahvast oli bussis palju?”
„Ei, üldsegi mitte. Palju vabu kohti oli.”
„Hea vähemalt seegi. Ehk ei võtnud keegi su kotti endale ja bussijuht annab selle bussipargis leitud esemete hoiukohta. Kas sul raha oli kotis palju?”
„Ei olnud. Pangakaart oli küll raha­kotis, kuid PIN-koodi seal eraldi polnud.”
„Mõistlik tegu,” – jagas naabri­naine kiidusõnu. „Joo nüüd tee lõpuni ja mine siis autobaasi telefoninumbrit otsima.”
„Aitäh teile, proua Merilo. Olen nüüd teie juures üles soojenenud ja maha rahunenud. Te olete ingel! Mõtlesin juba, et külmun seal ukse taga surnuks.”
Naabrinaine naeratas südamlikult. Haiglas ülemäära rasket tööd rügav Kairi meeldis talle väga, vaatamata sellele, et ta oli veidi tuulepea.
Leiubüroost vastas lahke naisehääl ja teatas, et selle liini bussi pealt pole siiani keegi kotti nende juurde toimetanud ning palus järgmise päeva hommikul uuesti helistada.

Kena noor mees
Hilisõhtul magama heitnud Kairi ei suutnud kaua uinuda ja vähkres oma voodis unetuna küljelt küljele. Hommikul avastas ta, et oli sisse maganud.
Kairi jäi tööle hiljaks. Oma osakonda sisenenud, valmistus ta kohe peaarsti kabinetti minema, et oma lohakuse eest vabandust paluda, kuid ei jõudnud seda teha.
Valves olev eakas õde viipas talle käega, kutsudes ta enda juurde.
Näost üleni punane Kairi lähenes valvelauale ja üritas kogeledes oma hilinemist selgitada:
„Vabandage, aga mul juhtus eile selline asi, et...” alustas ta.
„Pidage nüüd hoogu,” katkestas teda valveõde. „Kas näete seda nägusat meest, kes seal koridori lõpus istub?”
Kairi pööras pilgu valveõe osutatud suunas ja nägi kena noort meest, kes tema kabineti lähedal toolil istus.
„Mis? Kas mulle on uus patsient?”
„Olge nüüd! Ilmus siia ja hakkas pärima, kust ta Kairi Teearu võiks leida.”
„Aga ma ei tunne teda,” imestas Kairi, kuid siis äkki taipas. „Mu kott!”
„Milline kott?” küsis valveõde mõistmatu näoga talle järele vaadates.

Saladused said lahendatud
Kairi oli aga juba noormehe juurde tormanud. Teda nähes, mees tõusis kiirelt oma toolilt:
„Tere! Ma tundsin teid kohe ära. Siin on teie kott!”
Kairi sirutas käe oma kaotatud koti järele: „Kuidas te mu leidsite?”
Mees punastas kergelt ja vastas: „Ma istusin bussis eile teie selja taga. Pärast teie väljumist hakkasin järgmises peatuses maha minema ja märkasin mahaunustatud kotti. Otsustasin teid üles otsida. Teie... mina...” hakkas mees mingil põhjusel kogelema.
Kairi vaatas talle veidi kahtlustavalt otsa: „Aga kuidas te mu ikkagi leidsite?”
Mees hakkas naerma: „Ma olen uurija, tõsi küll praegu noorem­uurija. Teil oli kotis märkmik. Vabandage, et sinna sisse vaatasin. Leidsin te ema telefoninumbri. Edasi läks kõik juba lihtsalt.”
Uue aasta vastuvõtmist sõitis Kairi koos Markusega tähistama Kairi vanemate juurde.

Eliise Mäesalu

1 kommentaar Lisa kommentaar
  
elvira 30.08.2020 15:20
laenupakkumine finantseerimist vajavatele eraisikutele mikrorahastamise struktuur Me oleme hästi välja kujunenud ja aastate jooksul välja töötanud põhjaliku arusaama teie vajadustest ja individuaalsed nõuded. Oleme pühendunud oma klientide kohtlemisele õiglaselt ning pakkudes professionaalset, sõbralikku ja viisakat teenust. Meie protseduurid on loodud teile vastamiseks ja selle tagamiseks pakume teie oludele vastavaid tooteid. Meie teenus on väga professionaalne ja viivitamata. Meie Moto on aidata teil, kliendil, olenemata teie vajadustest. pakuvad laene vahemikus 1 000 kuni 5 000 000 000 eurot. taotlusi töödeldakse kohustusteta. Anname laene kindla intressimääraga igat liiki laenude jaoks. Palun, kui olete meie teenusest huvitatud Täitke taotleja vorm ja saatke see meile aadressil allolev e-posti aadress Teie täisnimi: .................... Aadress: ................................ Riik: ................................ Laenu summa: ....................... Laenu tähtaeg: ...................... Sinu emaili aadress: .............. Sõlmige meiega lepinguid: elvirasika@gmail.com