horoskoopkuum videomüstilised loodmuusikanipid ja toitsaatusedsisuturundussuhtedtestidusutlususutlusedveebi eksklusiiv

Iluduskuninganna Helen õpetab näitlemise abil negatiivseid emotsioone vabastama

Eesti kauneimaks naiseks valitud filoloog Helen Anvelt on läbi elu kõvasti tööd teinud, inspireerides teisi ning kannustades ennast üha targemaks saama.

Kelleks te unistasite saada lapsepõlves?
Ajakiri "Siluett" oli üks mu lemmikuid ja tahtsin mingil hetkel mannekeeniks saada. 14aastaselt otsustasin saada maksimaalselt heaks kõiges, millega tegelesin.  Aga kõige rohkem inspireerisid mind lapsena Miss Universumi teleülekanded, saatsin tihti peegli ees kujuteldavale maailma publikule õhusuudlusi.  Ma olen alati suur unistaja olnud.

Millised on teie huvialad?
Filmitegemine, filminäitlemine, aga ka igasugune muu näitlejatöö- ekraanil või häälega, nt dublaaž. Tantsimine on minu suur kirg ja meelelahutus. Tantsin üle 20 erineva stiili, lemmik tantsud on aeglane valss, quickstep, fokstrott, kizomba, kuuba salsa, sh rueda, balboa.
Lisaks meeldib mulle süüa teha, küpsetada ja kirjutada. Olen välja andnud mitu omaloomingulist plaati "Selguse hetk", "Armastan" ja "Elada unistusi", kus loen oma ­filosoofilisi mõtteid ja luulet muusikasse. Minu koostatud populaarne vihik "Unistuste raamat" aitab inimestel suunavate küsimuste kaudu oma unistusteni jõuda.

Milliseid ameteid olete oma senise elu jooksul pidanud?
Õpetaja amet on saatnud mind terve elu, alustasin 18aastaselt inglise keele eratundide andmisega, ise veel keelt oskamata. Valmistusin kuni seitse tundi ühe tunni andmiseks ja valdasin alguses vähemalt ühe tunni materjali. Saksa-inglise filoloogiks õppides tegin palju tõlketöid ja õpetasin mõlemat keelt nii täiskasvanutele kui lastele. Väljakutsed kasvasid ja ühel hetkel olin äriingliskeele õpetaja erinevate ettevõtete töötajatele ja direktoritele. Põhjalik ettevalmistus ja suur töö iseendaga on alati olnud minu edu võti.
Olen lisaks õpetanud erialast inglise keelt massaažikoolis, andnud RAM koolis asendusõpetajana eesti keelt, kirjandust ja isegi ajalugu. Alates 2013 ehk kümnendat ndat hooaega korraldan ja annan seltskonnatantsu tunde TJ Tantsukool Premium tantsijatele.
Tegutsesin kolm aastat turismis ja erakooli juhatajana – müüsin, korraldasin ja viisin  läbi koolitusreise Inglismaale ja Indiasse. Sel ajal puutusin kokku ka PR tööga ja pidin esindama firmat meedias.Samal perioodil tegutsesin ka siseturismis ja võtsin vastu tšarterite kaupa Islandi ja teiste maade turiste, kellele korraldasin kogu vastuvõtu, nt kontsertreisid Eestimaal.
Ehitasin nullist üles Eesti Massaaži- ja Teraapiakooli rahvusvaheliste projektide osakonna, taotlesin EL toetusi ja korraldasin Erasmus+ õpirändeid erinevatesse riikidesse. Õnnestus saada üleriigilisel konkursil Erasmus+ õpirännete edendajana 2. koht.
2019. aastast olen tegutsenud filmitegijana, läbisin mitmeid BFMi koolitusi, rajasin EVAT toetusel oma filmiproduktsioonifirma Midwayer Films OÜ (www.midwayerfilms.com) ja alustasin filmialaste koolituste korraldamisega. Väga hästi läksid nii häälenäitleja kui ekraaninäitleja praktilised koolitused.
Suureks saavutuseks pean oma superhead koostööd  Eesti ja Hollywoodi näitleja Johann Urbiga, kellega viisime üheskoos läbi mitu edukat webinari ja töötasime välja filminäitleja koolitusprogrammid isesesivaks läbimiseks, sealhulgas "Näitlejaamet kui teraapia", mis aitab igal inimesel erinevate lihtsate tehnikate abil oma negatiivsetest emotsioonidest vabaneda.
Sel aastal plaanin lõpetada oma kaks filmi, lühimängufilmi "Obsessioon" keelatud tunnetest ja tantsu propageeriva dokumentaalfilmi "Kutse tantsule" tantsu noorendavast ja tervendavast mõjust.

Millal ja kuidas sattusite reklaamindusse?
Juba lapsena armastasin tohutult reklaamfilme, istusime vennaga diivani seljatoe ülemisel serval ja hõiskasin reklaamfilmi alguses "Seda me ootasimegi!"
14aastaselt hakkasin käima näiteringis ja 16aastaselt hakkasin andma omaloomingulisi mono­etendusi.
Mingil kooliüritusel sattusin mikrofoni teksti lugema ja sain tagasisidet, et mu hääl kõlas mikrofonist väga hästi ja professionaalselt.
Mäletan ka väikest saksakeelset dublaaži tööd ühele Eesti filmile. See oli 1992. aastal, kui mu eksabikaasa sai tööd reklaamiprodutsendina.
Minu häälenäitleja karjäär sai siis alguse, on sellest ajast olnud edukas, aja jooksul muutunud rahvusvaheliseks ja jätkuvalt mulle suureks õnnistuseks. Minu suurepärane koostöö nii Orbital Vox Stuudio, Ajar stuudio, Flink´i, Sky+ raadio, Postimees Grupi kui paljude teiste stuudiotega kestab tänaseni.

Millele ja kellele olete oma hääle andnud?
Läbi aegade on minu brändid olnud Dove, Kinder Chocolate, Aptamil, Nivea, L'Oréal Paris jpt. Minu mitmekeelseid IVR tekste kuuleb Tele 2 ja Elisa võrgus. Olen andnud oma hääle Elisa robot Annikale. Tallinkisse helistades tervitan teid lausa mitmes keeles.
Animafilmidest on suuremad rollid olnud nt "Punamütsike kurjuse vastu" nii Hansu kui Grete roll, "Džungliloom Hugos" olin mingi kuri daam, "Sabaga spioonis" kassi perenaine ja paar kana jt. Neid on veel, aga kõik nimed ei meenu enam.

Millised on plaanid lähimal ajal ja kaugemas tulevikus?
Sel sügisel tegelen aktiivselt oma esimese lühifilmi "Obsessioon" järeltootmisega. Heliga on veel palju tööd ja kui see valmis saab, siis keskendun filmi levitamisele ja konkureerimisele rahvusvahelistel filmifestivalidel. Samuti jätkan tantsukooli juhtimisega, tantsu propageerimise ja dokumentaalfilmi tegemisega.
"Kutse tantsule" on lugu vanapaarist, kes otsustab osaleda 90 päevases väljakutses "Tantsides nooremaks", koostöös MyFitness klubiga teeme inimestele keha­analüüsi nii enne kui pärast väljakutset, uurides tõestust faktile, et keha bioloogilist vanust on tantsu abil võimalik pidurdada.  Kirjutamisega plaanin ka jätkata,  valmimas on kogemusnõustamisel põhinevad raamatud, mida avaldan pseudonüümi all.
Nüüd olen ka peale mõneaastast pausi tagasi EL ehk siis Erasmus+ ja Nordplus projektide korralduse juures, sain Euroopa Liidult toetust, et korraldada filmialaseid koolitusreise Portugali, Sitsiiliasse ja filminäitlemise õpet Islandil.
Värske tiitel Mrs Classic Estonia 2022 toob mu ellu uusi väljakutseid ja suure tõenäosusega tuleb minna Eestit esindama erinevatele rahvusvahelistele iludusvõistlustele.

Põnevaimad seigad senisest elust?
Mul on olnud õnne käia oma monoetendusega esinemas Ameerikas rahvusvahelistel konverentsidel. Vägev tunne on olnud laval seista ja kummardada ca 400 inimesele, kes aplodeerides püsti seisavad, pisarad silmis.
Aastaid tagasi rahvusvahelisel turismimessil Berliinis õnnestus tuttavaks saada Nick van Eede´iga bändist Cutting Crew. Nick van Eede on nimelt maailmakuulsa hiti "I just died in your arms tonight" autor ja esitaja. Mina olin ikka ülimalt üllatunud, kui ta mulle ilusa ja sooja kirja saatis ja kui sain teada, kes ta on.
Olime aastaid kirjavahetuses ja pean tunnistama, et nii ilusaid kirju, kiitust ja komplimente pole ma veel kunagi kelleltki teiselt saanud. Meie suhe piirdus lähedase sõprusega, mille märgiks ta mulle oma sõrmuse kinkis. Korraldasin Nickile Eestis suurejoonelise vastuvõtu ja kontserdi "Power of the 80ies"  koostöös Berit Kontserdi, Peep ja Villu Veedlaga.

Milline on teie elu unistus?
Ma olen väga õnnelik inimene, sest ma olen täitnud väga palju oma väga suuri unistusi. Aga ma unistan jätkuvalt suurelt ja mõned unistused on veel täita. Ma tahaksin väga saada rahvusvahelist tunnustust oma toodetud plaatidele, filmidele ja enda filminäitleja tööle. Ma tahan teha täispika filmi, mis on inspireeritud mu enda elust. Unistan oma majakesest koos basseini ja talveaiaga. Minu elu unistus on elada õnnelikult koos oma lähedastega oma maapealses paradiisis, minu filosoofia järgi on see võimalik ja praegusel hetkel ma just selles unistuses elangi.

Soovite ehk midagi ka südamelt ära öelda?
Südamel on see, et meie praeguses maailmas on liiga palju kurjust, ülekohut, valu ja vägivalda. Ma ei mõista, kuidas pole võimalik kuidagi peatada Putinit ja seda kohutavat sõda Ukrainas. Samas olen ju kogenud omal nahal nii Nõukogude Liidu okupatsiooni kui ka ärkamisaega ja elu Eesti Vabariigis. Me oleme oma vabaduse ja hea eluga harjunud, aga tegelikult ei tohiks seda iseenesestmõistetavana võtta ning tuleks iga päev hommikul ärgates tänada, et meie maal valitseb rahu, et me elame vabas Eestis, et meil on kõik eluks vajalik olemas.Inimesed võiksid olla üksteise suhtes heatahtlikumad ja hoolivamad, aga ka enda suhtes sallivamad. Kui igaühe põhiväärtusteks oleks tõde, ilu ja headus, kui me kõik õpiksime armastama tingimusteta ja elama hetkes, olekski võimalik luua koos maapealne paradiis.

Hillar Kohv Fotod: Aivar Pärtel, Erakogu

1 kommentaar Lisa kommentaar
  
nira shalom 27.11.2022 22:31
Tere, mina olen NIRA SHALOM, olen siin, et levitada seda head uudist kogu maailmale selle kohta, kuidas ma oma endise armastuse tagasi sain. Olin hulluks minemas, kui mu armastus mind eelmisel kuul teise tüdruku pärast maha jättis, aga kui ma kohtan sõpra, kes tutvustab mulle suurt sõnumitooja Baba Wale da Wisemani, rääkisin oma probleemist Baba Wale'ile, kuidas mu endine armastus mind maha jättis ja ka kuidas mul oli vaja saada tööd väga suures ettevõttes. Ta ütles mulle ainult, et olen jõudnud õigesse kohta, kus ma saan oma südamesoovi ilma kõrvalmõjudeta. Ta ütles mulle, mida ma pean tegema, pärast seda, kui see oli tehtud, järgmise 2 päeva jooksul helistas mulle minu arm telefoni teel ja andis vabandust, et elas mind enne ja ka järgmise nädala jooksul pärast seda, kui mu armastus mulle helistas. Andestust paludes kutsuti mind vestlusele minu soovitud ettevõttes, kui mul oli vaja töötada juhendajana. Olen nii õnnelik ja rabatud, et pean seda kogu maailmale rääkima, kuidas Baba Wale aitab mul täita oma südamesoovi. Baba Wale on igasuguste loitsude ja hea maagia spetsialist. Kui vajate abi, võtke ühendust Baba Wale'iga järgmisel e-posti aadressil: babawalewiseman01@gmail.com Whatsapp: +12544131991 Tänan mind hiljem