horoskoopkuum videomüstilised loodmuusikanipid ja toitsaatusedsisuturundussuhtedtestidusutlususutlusedveebi eksklusiiv

Jaak Joala, Radar, "Minu elu", JJ Music

Legendaarse Jaak Joala plaadisarja kolmas album on senistest vaat´et kõige etem. Kõik siin on praktiliselt puhas kuld, puhas (pop)klassika. Lood, mis ajas nagu polekski oma väärtust ja mõju kaotanud.

65 minutilise plaadi rõhk on seekord Jaak Joala "Radari perioodil". Aastal 1977 tegutsemist alustanud Radar oligi algusest peale kuni 1983. aastani Joala saateansambliks.
Ansamblile nime Radar olevat Joala ise välja pakkunud, sest talle meeldis sõna, mis mõlematpidi lugedes oli sama tähendusega.
Radaris olid tugevad pillimehed, kes ühtlasi olid ka tugevad isiksused. Jaagu ning ansambli vahel oli mitmeid erinevaid arusaamu, nende kunstiliselt kõrgetasemeline koostöö lõppes sügisel 1983, mil üleliiduline kultuuriministeerium määras Jaak Joalale aastase esinemiskeelu. Pärast seda jätkas Radar veel neli aastat instrumentaalansamblina.
Sellel kauamängival plaadil on kokku 19 lugu. Valdavat osa neist on aastakümnete jooksul korduvalt ja korduvalt raadiojaamades ning teles mängitatud, tõelisi üllatusmomente seega napib. Ometi on mõned lood, mis tunduvad uutena.
Rahva seas kunagi ülipoppidest lugudest leiab siit näiteks "Besame mucho", "Ohtlik naine (Saatanlik naine)", "Kustuta valgus".
Üheks kõvemaks lauluks liigitub kindlasti ka "Kauge kella kaja", lugu, mis eesti muusika varasalvest lugupidavale tuttavale bussijuhile lausa pisarad silma toob!
Hoogsama poole pealt rokib täiega "Kõik, mis tarvis".
Kuigi põhimõtteliselt on enamiku lugude puhul tegemist kaveritega - Billy Joeli nimi jääb eriti silma - suudab Joala oma interpreteeringuga neile isegi värvi lisada. Isegi niivõrd, et paari lugu loetakse Joala esituses isegi originaalist (palju) paremaks! Kasvõi Elton Johni töötlust, eestindatud kui "Valge aurik". Mina isiklikult siiski sedavõrd julgelt välja ei ütleks...
Eesti autorite lugudest mainiksin ära "Tormi" (Rein Rannap-Ott Arder) ja "Päike ikka paistma jääb" (Kustas Kikerpuu).
Nagu ikka, on nüüdki plaadi külge kinnitatud mahukas infost pungil voldik, milles muusikaajakirjanik Olavi Pihlamäe väga põhjalikult analüüsib Joala antud loominguperioodi. Lisatud on ka fotod.

Hinne: 10/10

Ülo Külm

 

0 kommentaari Lisa kommentaar