horoskoopkuum videomüstilised loodmuusikanipid ja toitsaatusedsisuturundussuhtedtestidusutlususutlusedveebi eksklusiiv

James Arthur, "Back From The Edge", Sony Music/Columbia

James Arthur on 28-aastane inglise laulja-laulukirjutaja, lisaks mängib kitarrigi.

Laiemalt tuntuks sai ta tänu ülimenukale saatesarjale The X Factor. Viie aasta eest võitis noormees nimelt selle üheksanda hooaja.
Selge see, et tema kolmeaastatagune omanimeline debüütalbum võeti hästi vastu, eelmise aasta oktoobris valmis tal uus täispikk plaat.
Lahja plaadiümbris mingit positiivset eelhäälestatust luua ei suuda, kuid tühja sellest. Tõsiasi on, et "Back From The Edge" on juba saanud rahvusvahelises muusikameedias tublisti kiita. Eelkõige Arthuri vokaalsete võimete tõttu, mis asjatundjate arvates pidavat varasemast veelgi paremad olema.
"Mitte nii kuum nimi, kui näiteks The Weeknd on. Aga ikkagi tuntud. Kindlasti hea häälega artist," leiavad eesti tibid. Pole kahtlustki, et just neiud-noorukesed moodustavadki valdava osa viksi ja viisaka, "halba kõnepruuki" mittekasutava James Arthuri sihtgrupist.
Album kujutab endast omamoodi segu popist (põhimõtteliselt kaunid ballaadid armastusest), R & B-st, soulist. Hea tahtmise korral loeb siit välja folkigi ja korraks ühes loos vopsatas sisse isegi jupp räppi.
Nimilugu ise on tõepoolest fantastiline, seda nii meloodia, kui vägagi nutika sõnastuse poolest. Mitte ükski ülejäänud lugudest sellele kaugeltki vastu ei saa, kuigi "Prisoner", "I Am" ja mõni ehk veel jätavad igati sümpaatse mulje.
Külalisesinejaid Arthur endale praktiliselt appi võtnud pole. Vaid "Sermonis" teeb kaasa Shotty Horroh.
Singlitena ilmutatud "Say You Won´t Let Go" ja "Safe Inside" - mõlemale videoklippki juurde tehtud - eristuvad eelkõige lüürika poolest, jäädes muidu üpriski keskpärasteks.
Esimene neist kerkis aga sellegipoolest Suurbritannia singlite edetabelis esikohale ja püsis seal koguni kolm nädalat!
Mis täiesti arusaamatuks jääb - isegi plaat tervikuna platseerus korraks UK Albums tabelis esimeseks.
Fännidel pole muidugi mõtet standardplaati osta. Kuna saadaval on ka kallim, kuid koguni nelja lisalooga luksväljaanne.

Hinne: 6/10

Ülo Külm

 

0 kommentaari Lisa kommentaar