horoskoopkuum videomüstilised loodmuusikanipid ja toitsaatusedsisuturundussuhtedtestidusutlususutlusedveebi eksklusiiv

James Arthur, „YOU”, Columbia

James Andrew Arthur (32) on inglise laulja ja laulukirjutaja, kes sõrmitseb kitarrigi. Lugude kirjutamist alustas ta juba 15aastaselt. Üleöö laiemalt tuntuks sai James Arthur tänu ülimenuka saatesarja The X Factor üheksanda hooaja võidule aastal 2012.

Tema debüütsingel, kaver Shontelle loost „Impossible”, tõusis muide Suurbritannia singlite edetabelis esikohale.
Iseenesest huvitav fakt on tema puhul see, et täispikki stuudioalbumeid ilmutab ta iga kolme aasta tagant. Debüüdikas „James Arthur” tuli 2013, „Back From The Edge” 2016 ja oktoobris 2019 „YOU”.
Suhteliselt kesine, kuigi mingis mõttes isegi stiilne plaadiümbris sisu koha pealt usaldust ei ärata ning ostma ei ahvatle.
Samas, singleid on siit välja tulistatud lausa hulgi, seitse tükki, neist lööklaulude staatusse väidetavalt jõudnud „Naked”, „Empty Space” ja „Falling Like The Stars”.
Plaadi nimilugu on huvitav seetõttu, et trummide eest hoolitseb siin USA muusik Travis Barker, kes kuulub soositud (neopunk)rokkgruppi Blink-182.
„Plaadi nimi on You, sest vastupidiselt mu eelmisele albumile räägib see sinust, mitte minust,” ütleb James ise.
„You´d” peetakse James Arthuri seni julgeimaks muusikaliseks eneseväljenduseks. Raske öelda. Kuulamist kokku on kuuskümmend kaks minutit, seitseteist lugu.
Kui nüüd internetiavarustest ikka õigesti välja luges, siis kuskil „sahistati-naljatati”, et kes suudab selle albumi järjest otsast lõpuni ära kuulata, see suudab seda teha ka ükskõik millise muu suvalise plaadi puhul.
Nagu tema eelmine albumgi, kujutab seegi kokteili keskpärasest popist, R & B-st ja soulist. Jupp hip-hoppi, räppi vupsatab sisse „Treehouse´i”, kus teevad kaasa Ty Dolla Sign ja Shotty Horroh.
Kvaliteedimärgiga lood? Vähe neid on, kuid sõelale jääb pika ja lohiseva nimega „If We Can Get Through This We Can Get Through Anything”. Selle lüürikast muide piilub paaril korral vastu lahe ja muigamapanev idee „fucking in the bathroom”. Kas just ainult antud fraasi pärast, kuid igatahes kaasneb albumiga kleebis, mis hoiatab halva kõnepruugi eest.
„Car´s Outside” jäi kah millegipärast peale esmaseid kuulamisringe heas mõttes meelde.
„You” positiivsele poole võib kanda varieeruvuse, kontseptuaalsuse ja hingelisuse. Ballaadilikud lood, popballaadid näiteks on omamoodi armsad. Kriitikanooled vihisevad aga liigse keskpärasuse suunas, selgelt eristuvaid tipplugusid pole, lood on omavahel liiga sarnased.
Ning millegipärast loeb „You” lugudest teatud või ehtsat nukrameelsust välja..
Kuid mida piriseda, pirtsutada - vokaalvõimed on tal igatahes tippklass.
Keda „You” kõrgeim platseerumine plaadiedetabelites peaks huvitama – Suurbritannia, UK Albums Chart ja teine koht.
Aga fännidele hea teada. James Arthur tuleb suvel Baltikumi tuurile. Eesti, Läti, Leedu. Eestis esineb ta 23. augustil suurepärase miljööga kontsertkohas, Haapsalu Piiskopilinnuses. Igal juhul tahaks loota, et selleks ajaks on see hirmutav koroonaviirus taandunud ja kontsert igal juhul ka toimub.

Hinne: 6/10

Ülo Külm

 

0 kommentaari Lisa kommentaar