horoskoopkuum videomüstilised loodmuusikanipid ja toitsaatusedsisuturundussuhtedtestidusutlususutlusedveebi eksklusiiv

Jana Kask & Mai Skizo, "Skizo Fairytale", Aigro Stuudio

Jana on üks viiest seni väljakoorunud eesti superstaarist, kuid tema muusikalistest tegemistest räägitakse millegipärast kõige vähem. Kummalisel kombel tundub just Jana sellest seltskonnast ka tunduvalt vähem noteeritud, lausa alahinnatud. Ometi on tegu äärmiselt andeka ja head häälematerjali omava lauljaga, kes ei Birgitile ega Liis Lemsalule tegelikult grammigi alla jää, olles pigem huvitavam ning emotsionaalsem. Või olgu - kordi rokkivam!

Jana Kase ja tema bändi eelmise aasta lõpul ilmunud plaat jäi peaaegu üldse tähelepanuta, vähesed esitluskontserdid, mida tegelikult praktiliselt ei reklaamitudki, ei toonud samuti kuigivõrd rahvast kohale.

Ometi on "Skizo Fairytale" vaat et täiesti imeline album, eesti mõistes kindlasti. Selline album, millel pidanuks igal juhul asja olema vähemalt Eesti Muusikaauhindade Gala (EMA) nominentide hulka. Kuid võta näpust...

Kahtlemata on Jana puhul plussiks seegi, et taga on tal väga tegijad muusikud. Kui teised mehed pole muusikamaailmas ehk veel nii tuntud, siis vähemalt kitarrist Alar Aigro nimi peaks kõigile tuttav olema.

Jana kaasaegne muusikaline "muinasjutt" on üpris kirju, kuid tervikuna igati kompaktne. Algab omamoodi ambitsioonikalt, võimuka sissejuhatusega...

Siin on kõike - on gootikat, on rokki, on metalli, on industriaali. Sarnasustest niipalju, et mõne loo puhul võib selgeid paralleele tõmmata Nightwishiga.

Jana ise... Enamjaolt on tema vokaal küll kargelt rokkiv, kuid vahepeal läheb üle seliseks naiselikult õrnaks, hapraks.

Mis potentsiaalsesse hitimaterjali puutub, siis pala "Shooting Star", seda kahtlemata on.

"Heroes" eristub samuti, kusjuures millegipärast meenutab vokaal siin natuke Bonnie Tylerit!

"Shooting Stari" puhul julgeks isegi väita, et tegemist vahest ühe parima kodumaise looga möödunud aastast.

Nagu viimasel HU?-l, nii leidub Janalgi lugu "Made In China". Tehtud Hiinas, Hiina kvaliteet – sõnamängud selle mõiste ümber näivat praegu olevat populaarsed. Selguse mõttes – tegemist on täiesti erinevate "Made In China" nime kandvate lugudega.

Plaadi lõppu on kavalalt rigina-ragina sisse "peidetud" üks lisalugu. Nimelt "Fall In Love´st" tehtud samavõrra nauditav venekeelne versioon.

Hinne: 8/10

Ülo Külm

0 kommentaari Lisa kommentaar