horoskoopkuum videomüstilised loodmuusikanipid ja toitsaatusedsisuturundussuhtedtestidusutlususutlusedveebi eksklusiiv

Jälg, mis kestab Sinust kauem...

Hingetohter ja ühiskonnategelane Jüri O.-M. Ennet julgustab inimesi jätma enesest jälge, mis kestab kauem kui jäljejätja elu.

Mida see tähendab?
See tähendab suuri eesmärke, mida igaüks saab enesele seada, et siis nende poole liikuda. Eesmärgid on nagu ladvaõunad – punetavad ilusasti silmade ees. Või nagu majakad. Merel, ka elumerel seilates on vaja majakat, mille järgi sihti hoida. Meremärgid on maha pandud riikide poolt, motivatsioonimajaka saab igaüks ise paika sättida. Kui majakas on silme ees, pole karta ka läbipõlemist. Inimene ei põle läbi, kui tal on eesmärk, mille poole liikuda.

Sageli ütlevad inimesed, et suured eesmärgid on teistel, nn suurtel inimestel. Mitte neil endil, nn väikestel inimestel...
See on täiesti asjakohatu suhtumine. Iga inimene saab püstitada endale eesmärgid, mis aitavad tal päriselust kauem kesta. Näiteks lapsed. Nemad elavad ju sellesse aega, kus meid ei ole. Ja loovad ning näevad maailma, mida meie ise ei näe. Kui endast rääkida, siis laste saamine ja kasvatamine on eluaeg olnud minu nn üllaste elueesmärkide nimekirjas. Otsustasin, et mul peab olema vähemalt kolm last. Nii see ka läks ja ma olen oma tütarde üle väga uhke. Teine jälg, mis kestab, on looming. Pole olemas eluala, kus poleks midagi uut luua.

Nii et võiks öelda, et õnn on lapsed ja looming?
Jah, nii võib öelda küll. Iga inimene peaks saama lükata kaht väga olulist käru – töökäru ja lapsekäru. Kui need on tasakaalus, on inimene kindlasti märksa õnnelikum kui teine, kel on ainult üks käru või pole ühtegi. Töövanker annab suuniseid elu tootmiseks ja elatusvahendite hankimiseks, lapsevanker aga suunab soo jätkamisele. Esivanemad andsid meile Elu – nende eluvõitlemiste nimel on vaja – ja kohustus – elada. Lastele elu andes on vaja elada nende nimel. Olin kord järvel kaugele ujudes uppumisohus – minestustunne hakkas peale tulema, psüühika hakkas nagu kehast ükskõikselt „eralduma“, jälgisin end juba „nagu kõrvalt“. Lahkuda oleks olnud – Ego ehk isiklikust aspektist – kerge, aga... Eelloetletud mõtted andsid vajaliku jõu – Esivanemad, Lapsed ja Lapselapsed, teoksil olevad tegemised.

Lastesaamine on praegu kuum teema, peetakse konverentse ja muudkui arutatakse...
Laste saamisel on veel üks aspekt, see on tervise, lähisuhte ja seksi teema. Hea seks pole psühhiaatri pilguga vaadates üksnes seksuaalteema, see on osa kogu inimese tervisest ja energiapildist. Ka tasub seksi puhul vaadelda eraldi kolme aspekti, mis üksteisest erinevad, kuid tervise mõttes terviku moodustavad: lastesaamine, lähisuhe ja intiimsuhe. Tõeliselt hea seks suudab pakkuda rahuldust kõigis kolmes aspektis. Meesteks ja naisteks kasvamine peaks algama juba lapseeast, koolipõlvest. Koolisüsteemi suurimaks puuduseks kaasajal ongi, et töövankri ja lapsevankri küsimused ei ole esikohal. Ehkki nende kahe vankri nimel me ju elamegi – muidu ei saaks ju lastest ja loomingust ja ajas maha märgitud jäljest rääkida.

Anne-Mari Alver

0 kommentaari Lisa kommentaar