horoskoopkuum videomüstilised loodmuusikanipid ja toitsaatusedsisuturundussuhtedtestidusutlususutlusedveebi eksklusiiv

Jõukate õdede salasepitsused

Heal järjel olnud suguvõsast on nüüd järel vaid õnnetud ja laostunud inimesed. Kes ­selles süüdi on?

Karin ja Sirje olid õed. Nad kasvasid Lõuna-Eestis ja olid ka pärast kooli suured lahutamatud südamesõbrannad kogu elu.
Mõlemad läksid mehele jõukatele. Karinil sündis üks tütar ja poeg, Sirjel oli ainult üks järeltulija ainuke poeg Endel. Lapsed kasvasid suureks.
Karini poeg Kalle teenis isaga palju raha turul kurke ja tomateid müües. Raha oli palju, mida kulutada. Kallele meeldisid aga ka naised ja ka napsust ei osanud ta ära öelda. Tütar aga oli laisk. Karini pere oli jõukal järjel, neil oli kahekorruseline suur maja, suur kasvuhoone, ilus auto, palju maad ja metsa, mille oli isa oma isa käest pärinud.
Raha ja rikkus aga õnne ei toonud.

Segadused päranditega
Karini õhutusel hakkas poeg Kalle ist otsima ja ta leidiski rikka naise teisest linnast. Kirja- ja telefoni teel olevast sõprusest kujunes välja kooselu ja Kalle abiellus rikka naisega, kellel oli neljatoaline korter ja nad said lapse.
Mehel töölemineku plaane aga polnud, tervis oli napsutamisest ja naisteküttimisest kehv, olid mõned juhuslikud tööotsad, kus Kalle käis tööl vastumeelselt. Aga ta oli osav jutu- ja naistemees eluaeg olnud ja nüüd elas tööka naise kulul, aastaid oodates suurt pärandust.
Isa surma järel lubas Karin oma pojale ja miniale, et pärast tema surma läheb vara õe ja venna vahel jagamisele.
Minia käis mitu aasta ämmal aiamaal abiks, kuni tüdines. Möödusid aastad.
20 aasta pärast Karini poja Kalle surma suri mõne aja pärast ka Karin ja selgus, et pojale ja tema lapsele lubatud pärandvara on ära kingitud tütre lapsele juba väga ammu aega tagasi.
Alles peielauas tuli ilmsiks hästi hoitud saladus, noore mehe tõeline pale, kes, irve näos, päris kogu Karini vara. Nii jäigi Karini minial ja lapselapsel oodatud pärandus saamata ja nad tundsid end petetuna.

Rikkast mehest sai kodutu
Karini õde Sirje läks ka jõukale mehele, temal oli ainuke poeg Endel. Pereisa oli tubli töömees, kes sai tööõnnetuses surma.
Neil oli oma maja ja suur õunapuuaed, põllud ja metsad. Puudust polnud millestki. Sirje poeg kasvas suureks ja võttis rikka naise, kellel oli suur korter.
Sündis kaks last. Sirje minia aga kunagi tööl ei käinud ja sai oma ämmaga hästi läbi, koguni nii hästi, et ämm pärandas kogu oma vara miniale.
Pärast ämma surma, kui varandus käes , polnud aga minial ämma poega enam vaja. Minia lahutas kiiresti oma mehest Endlist ära.
Nii sattuski Endel, ainuke poeg, kelle ema varandusest ilma jättis, kodutuks, kes pidi endas uut jõudu koguma, et alustada elu nullist.

Õnnelikuks ei saanud keegi
Kogu see tragöödia, pisarad ja hingevalu oleks jäänud olemata, kui rikkus poleks pimestanud kahte õde, kes ei näinud miniate salakavatsusi läbi.
Mõlemad miniad himustasid kahe õe suurt varandust, mitte abielu armastava mehega. Loodusseaduste vastu eksimise tõttu jäid Karini ja Sirje pojad suurest pärandusest ilma.
Miks kaks õde otsustasid oma pojad hüljata, ei saa neilt enam keegi küsida. Mis toimub aga Karini ainukese poja Endli hinges, kelle elu lükati lõpuks mõneks ajaks vangikongi, pole raske ära arvata. Hingetorm ei vaibu enam kunagi, otsid uusi teid enda hinge päästmiseks tormisel elumerel, oodates ja lootes abikäsi.
Kahte õde, kes olid kogu loo algallikad, ei soovi aga keegi enam meenutada. Nemad ju sepitsesid salaja oma lihased lapsed karmi elu kätte, põhjustades uusi kannatusi poegadele. Kõik see oleks jäänud olemata, kui emad oleks armastanud oma poegi ja suunanud nad õigele elurajale.
Üks minia sai rikkaks, teine jäi rikkusest ilma. Õnnelikuks ei saanud neist keegi.
Keegi neist ei taibanud, et õnn on targalt elatud elus, mitte rikkuse tagaajamises.

Stella Staar

3 kommentaari Lisa kommentaar
  
Linda Mark 11.02.2020 14:08
KUIDAS MINU LAENU SELLEST SUUREST FIRMAST sain Tere, mu kallid inimesed, ma olen Linda McDonald, kes elab praegu Austinis Texases, USA-s. Olen praegu kolme lapsega lesk ja olin 2018. aasta aprillis finantsseisundis ummikus ning mul oli vaja refinantseerida ja arveid maksta. Proovisin leida laenu erinevatelt nii era- kui ka korporatiivsetelt laenufirmadelt, kuid mitte kunagi eduga. Enamik panku lükkas mu krediidi tagasi, ärge täiel rinnal saamas neid hoodlumeid, kes kutsuvad neid omaraha laenuandjaks - nad on kõik pettused, nad tahavad ainult teie raha ja te ei kuule neilt enam, et nad on seda mulle kaks korda teinud, enne kui ma kohtusin hr David Wilsoniga. Kõige huvitavam osa on see, et minu laen kanti mulle üle 74 tunni jooksul, seega soovitan teil pöörduda hr Davidi poole, kui olete huvitatud laenu saamisest ja olete kindel, et saate talle õigel ajal tagasi maksta, võite temaga ühendust võtta e-posti teel ……… (davidwilsonloancompany4@gmail.com) Krediidikontrolli pole, ükski 2-protsendise intressimäära ja parema tagasimakse plaaniga krediidireisija pole Kui peate laenutagatise saamiseks võtma ühendust mõne ettevõttega, pöörduge täna laenu saamiseks hr David Wilsoni poole Nad pakuvad igasuguseid laenukategooriaid Lühiajaline laen (5_10 aastat) Pikaajaline laen (20_40) Meedia tähtajaline laen (10_20) Nad pakuvad laenu nagu Kodulaen ............., ärilaen ........ Võlalaen ....... Õppelaen .........., ettevõtluse alustamise laen Ettevõtluslaen ......., ettevõtte laen .............. jne E-post .......... (davidwilsonloancompany4@gmail.com) Kui tegemist on finantskriisi ja laenuga, siis on David Wilsoni laenude finantseerimine just see koht, kuhu minna. Palun öelge talle, et ma proua Linda McDonald juhendab teile õnne ................... ....
CHALLENGE FINANCIAL SERVICES, 07.10.2018 13:56
Tere, See on üldsusele teavitamine, et CHALLENGE FINANCIAL SERVICES, me oleme erafinantseerimisfirma. Meil on avatud rahalised võimalused kõigile inimestele, kes vajavad rahalist abi. Kas sa arvad laenu saamist? Kas teil on tõsine vajadus kiireloomulise laenu järele, et alustada oma äri? Kas teil on võlg? See on teie võimalus oma soovi saavutada, anname isiklikke laene, ärilaene ja kõiki 3% intressiga laene. Kui olete huvitatud erakorralise laenu saamisest, võtke meiega ühendust e-posti teel challengefinancialservics@gmail.com, et saada lisateavet. Challenge Financial Services Tel: +16789614269 E-post: challengefinancialservices@outlook.com E-post: challengefinancialservics@gmail.com
james evans 01.08.2018 01:54
Oleme rahvusvaheline laenupank, anname laenud üksikisikutele ja ettevõtetele Lähis-Idas, Aasias, Euroopas ja Põhja-Aafrikas. Pakume laenu liike nagu isiklik laen, äri- / investeerimislaen, auto laen, võlgade konsolideerimise laen ja õppelaen 18 aastastele ja vanematele. anname välja laenud vähemalt 5000 USA dollarit, mille tagasimaksetähtaeg on 1 aasta kuni 25 aastat. huvitatud peaksid võtma meiega ühendust e-posti aadressi @ heartlandfingrp@gmail.com või WhatsAafi kaudu numbri järgi: +1 (202) 922-8783