horoskoopkuum videomüstilised loodmuusikanipid ja toitsaatusedsisuturundussuhtedtestidusutlususutlusedveebi eksklusiiv

Jäääär, "Öö armastab sind", Jäääär

Selle plaadi puhul torkab kõigepealt silma nägus igati stiilne kujundus, kindlasti ostma ahvatlev.

""Öö armastab sind" sai oma sisu ja vormi kahes suurepärases Eesti paigas - märtsi esimese tõsiselt kevadet lubava aja veetsime Nautse Mihkli talus Muhu saarel ja mõned varasuvised päevad Tõnumihkli talus Viljandimaal. Seal mängisime pilli, pidasime viljakaid eksistentsiaalseid vestlusi ja proovisime korduvalt öö ja päeva vahele selget piiri vedada. Viimasega me kuidagi hakkama ei saanud, küll aga tõdesime, et just öös on rohkem vastuseid kui küsimusi, rohkem lubavat kui keelavat...Ja rohkem armastust! Sealt need laulud tulid...Kuulake!"
Täpselt selline ilus jutt on pistetud Jääääre meeskonna poolt plaadiümbrise tagaküljele "asja selgituseks".
Muide album ongi salvestatud Tõnumihkli talus, kahes raksus, mais ja juunis. Jääääre tööd on olnud läbi aegade kõikuva tasemega, mõnda pööraselt kiidetud, mõnda natuke laidetud. Seekordne sätib ennast taas pisemagi kahtluseta kenasti positiivsemale poolele.
Mis on vahest huvitav, vokaalipoole eest on uuel albumil pandud hoolt kandma koguni neli inimest – kolm meest ja üks naine.
Tõsi, põhiliselt laulab siin ikkagi Jaan Sööt - tema kohta võikski vast öelda ansambli vägedejuhataja - kes mängib ka kitarri ja klaverit.
Tõnu (Tõun) Timm (kitarrid) laulab kahes loos, Teet Velling (kitarr, löökriistad) ja Tuuli Velling mõlemad ühes.
Alati on Jääääre loomingu juures erilise rõhuasetusega olnud laulutekstid, mitmed siinolevatest pärinevad luuletaja Doris Kareva sulest, kuid lisaks on esindatud näiteks Aapo Ilves, Jüri Üdi,
Artur Alliksaar.
Plaadilolevast kümnest loost – kuulamist kokku vaid pisut üle poole tunni – võiks paar eraldi välja sikutada, teistest natuke kõrgemale tõsta.
Nimelt "Kahepeale", mis natuke hoogsam ja ehk kergemini omastatav ning "Kallis Su huuli".
Helipildi rikastamiseks on mõnes loos kasutusele võetud kas klaver, iiri viled või tšello.
Kokkuvõttes. Jäääär nagu Jäääär ikka. Kellele selline unistav jutustav mõtisklev sõnumi edasiandmine, mille kõrvale vaikselt kitarri tinistatakse meeldib, kindlasti pettuma ei pea.
Võib-olla natuke julge oletus, kuid sihtgrupp peaks Jäääärel enam-vähem Jaan Tätte omaga kattuma.

Hinne: 7/10

Ülo Külm

 

0 kommentaari Lisa kommentaar