horoskoopkuum videomüstilised loodmuusikanipid ja toitsaatusedsisuturundussuhtedtestidusutlususutlusedveebi eksklusiiv

Juuli 16 vol 4

Toit

Rassolnik ahjupotis
Valmistamiseks vajad: 1/2 kana,1 porgand, 4-5 keskmist kartulit, 2 soolakurki, 1/2 kl odrakruupe, 2 keskmist sibulat, rohelist peterselli, soola, musta pipart.
Jaota kanakeha võrdseteks portsjoniteks ja paiguta poti põhja. Loputa ja koori kartulid, lõigu kuubikuteks, puhastatud porgand riivi jämedal sõelal. Koori sibul ja lõigu poolratasteks, soolakurgid keskmise suurusega tükkideks. Kogu saadu paiguta ahjupotti, kergelt läbi segades. Loputa odrakruubid läbi leige vee, lase nõrguda ja lisa seejärel eelpool loetletud ingredientidele. Vala potti vett ca 2/3 kõrguseni, lisa must pipar ja veidike soola. Kata pott kaanega ja paiguta külma ahju. Lülita ahi sisse, soojenda 180 kraadini ja hauta ca 1 tund. Valminud rassolnikusse puista võimalikult peeneks hakitud rohelist peterselli.

Kana juurviljadega
Valmistamiseks vajad: 800 g kanafileed, 5 keskmist sibulat, 4 porgandit, 6 baklažaani, 4 soovikohast paprikat, 4-5 keskmist tomatit, 4 küüslauguküünt, 1 tšillikaun, toiduõli, soola, maitserohelist.
Liha ja kõik juurviljad loputa, nõruta vajalikult ning lõigu tükkideks. Tasasel tulel prae õlis läbi kanafilee, maitsestatult soolaga. Lisa sibul, prae see kuldseni, lisa porgand ja prae kõik pehmuseni. Siis lisa baklažaanirattad, lisades vajalikult soola, ja prae 5 minutit, misjärel lisa paprika ja prae veel 2-3 minutit. Nüüd lisa tomatid, suurenda järsult kuumust (et juurviljad ei hapenduks ja et auruks liigne vesi). Siis hakitud maitseroheline, küüslauk ja tšilli ning hauta veel ca 5 minutit. Enne serveerimist lase 5-7 minutit jahtuda.

Nipid

Rasva- ja õliplekkide eemaldamisest
Kui plekk on värske, äsja tekkinud, raputa sellele paksult tavalise koolikriidi kuiva puru või pulbrit. Lase 2-3 tundi seista, raputa kriidipuru maha, klopi,  pese ja loputa nii, nagu juhis vastava materjali puhul ette kirjutab. (NB! - on tegemist vanema, juba kuivanud plekiga, niisuta kriidipulbrit veidi sooja söögisoodaveega ja lase pikemalt seista, kriidipuru aegajalt pöörates ja uuesti niisutades.)

Kapsaliblikate tõrjest
Kui märkad oma kapsamaa kohal imetillukeste tiivuliste loori, torka iga (või üle ühe) juba tasapisi vormi võtva nunnu keerduvate lehtede vahele loorberileht või selle poolik. Murra, ja torgi loorberilehte veel natuke kahvliga, et loorberi aroom paremini lenduma pääseks. Kapsaliblikatele mõjub see eemalepeletavalt!

Jalanõude ­värskendamisest
Palavate ilmadega kantud kinnised jalanõud niiskuvad paratamatult ja neisse sugeneb halb lehk. Selle peletamiseks topi neisse õhtuti kergelt kortsutatud aromatiseeritud salvrätid – hommikuks imavad neist enesesse nii niiskuse kui ebameeldiva leha.

Tekkide ja pleedide kuivatamisest
Saad nad tõeliselt värskelt lõhnama, kui kuivatad nööril, värskes välisõhus. Nöörile riputa nad mitte piki- ega ristipidi, vaid diagonaalis – see väldib venimise mõlemat pidi. (NB! - paksu materjali puhul, mis kuivab kauem, vaheta diagonaali aegajalt!)

0 kommentaari Lisa kommentaar