horoskoopkuum videomüstilised loodmuusikanipid ja toitsaatusedsisuturundussuhtedtestidusutlususutlusedveebi eksklusiiv

Juuni 2017 vol 1

Toit

Pikantne tursaseljanka
Valmistamiseks vajad: 1 kg turska, 100 g suvalist suitsukala, 2 sibulat, 2 spl tomatipastat, 5 spl oliive, 1 sidrun, 1 cm tšillipiprakauna, üks loorberileht, rohelist tilli ja peterselli.
Loputa ja puhasta tursk, filee sega suitsukalaga. Paiguta tursa pea, uimed, saba ja luud, koos suitsukalalt eemaldatutega, 6 klaasi vette. Lisa loorberileht, keeda ca 30 minutit ja lase settida. Kooritud sibulad lõigu poolrõngasteks. Prae pannil kuumaks aetud õlis 2 minutit ja lisa tomatipasta. Pane kastrulisse koos kurnatud puljongiga värske tursa ja suitsukalafilee ja sibul ning keeda kaane all 15 minutit tasasel tulel. Veidi jahtunult serveeri sidrunilõikude ja oliividega kaunistatud taldrikutes, ülepuistatud hakitud maitserohelisega.

Kapsapasteet
Valmistamiseks vajad: 500 g valget peakapsast, 2 kl kreekapähklituumi, 4 küüslauguküünt, 2 tl kaukaasia maitseainetesegu, 1 sööjate lemmikpaprika, 1 spl oliivõli, kimp basiilikut, 6 tervet, värsket salatilehte.
Lõigu kapsas peenteks ribadeks ja keeda 10 minutit suures koguses soolatud vees, pane sõelale ja lase maksimaalselt nõrguda. Siis lase, pealt parajalt surudes, läbi hakkmasina. Pähklituumad, osa maitserohelisest, küüslauk ja maitseained püreeri blenderis. Lisa oliivõli ja kapsamass, püreeri uuesti. Salatilehed pese, kuivata ja aseta portsjoniti taldrikutele. Puhastatud paprika lõigu kas viiludeks või kuubikuteks ja moodusta saadud segust nende toel salatilehtedele nagu püramiidid. Kaunista serveerides basiilikuoksakestega.

Nipid

Mööblijalgade „sussidest”
Et (tugi)toolide, laudade, raske diivani jne jalad liigutades põrandat ei rikuks, kleebi nende alla vildist pehmendid. Veelgi parem: õmble suurusele vastavad, ca 10 cm kõrgused „sussid”. Seisavad raskema mööbli nihutamisel kindlalt paigas, üksiti väldid ka mööblijalgadele aja jooksul tekkivaid kriime.

Valge valgendamisest
Kui su kappides juba mõnda aega tarvitamata seisnud valge lõng või sellest tehtud rõivaesemed on tõmbunud kollakaks või hallikaks, saad nad väga lihtsalt taas valgeks. Leota kõigepealt läbi leiges vees, lase liigne vesi välja nõrguda, siis keeda (eset pidevalt liigutades) 2-3 minutit vees, millele lisa peotäis tavalist söögisoodat. (NB! – kehtib ka frotee, fliisi ja akrüüli suhtes.)

Lipsu käitlemisest
Kui lipse sageli triigid, kaotavad need esindusliku välimuse, hakkavad läikima jne. Kui lips tõesti otse kortsunud on, keera see tihkelt ümber klaaspurgi, sea lips vormi ja täida purk tulise veega. Lips tõmbub sirgeks ja selle materjal saab koguni värskema välimuse.

Isetehtud trehterist
Lõika soovitud diameetriga plastikpudelilt maha ülemine kolmandik – korgita ongi valmis paras trehter nii vedelike kui kuivainete jaoks! Vajad väiksemat juga (või jugasid), uurista korgisse paras auk või augud, ja keera kork kõvasti peale. Sobiv ka ühekordseks tarvitamiseks mittesöödava ümbervalamiseks – näiteks remonditöödel.

0 kommentaari Lisa kommentaar