horoskoopkuum videomüstilised loodmuusikanipid ja toitsaatusedsisuturundussuhtedtestidusutlususutlusedveebi eksklusiiv

Kaalulangetamisest sai alguse elutöö

Kogemusnõustaja Liana Vahtra kinnitab, et pole näinud inimest, kes soovi korral kaalust alla ei saaks võtta.

Kuidas algas tee kogemusnõustajaks saamiseks? Kas kehakaal oli teie jaoks isiklik mure?
Enne hobi ja tööd tervisliku toitumise vallas olin peaaegu et kolmekohalise kaalunumbriga tüdruk.
1996 aastal, kui Kaalujälgijad olid Eestis tegutsenud aasta jagu, valiti esimest korda Aasta Parim Kaalujälgija. Ja see olin mina!
Minu Uus Elu hakkas sellest ajast – pärast n-ö tiitlivõitu hakkasin ka ise teisi salenemisel aitama. Töötasin ligi 13 aastat Kaalujälgijate rühmajuhina ja 5 aastat Figuurisõprade mentorina. Suurimaks tööalaseks tunnustuseks pean klientide kiitust, mis on minu ametinimetusele andnud ette tiitlid "teemant" ja "kuld" - Kaalujälgijate Teemantrühmajuht ja Figuurisõprade Kuldmentor.
Praegu tegutsen kolmandat aastat oma väikses ja hubases Tervisetoas.

Kuidas allavõtmine õnnestus? Mis kõige raskem oli? Millest kõige rohkem kasu oli?
Kaalulangetamise aeg polnudki raske: rühmajuht motiveeris ja kui vaja, siis lohutas. Seltskond mahavõtjaid oli alati toeks olemas. Mahavõtu ajal nähakse iga päev muutust, ümberkondsed teevad komplimente, Ellu tuleb hulganisti uut&huvitavat. Minu puhul oli kindlasti suureks toeks lähedaste toetus ja mõistev suhtumine.
Loobuma ei pidanudki millestki, ainult muutma koguseid, kellaaegasid ja peale pidu olema järgmisel päeval jälle tavatoidu juures tagasi. Et kui on kavas pidutseda - siis tuleb ka peo lõpp eelnevalt enda jaoks paika panna!
Lisaabimeesteks pean kindlasti toidupäevikut, kaalu, vett ja hulganisti puu-ja köögiviljasid.

Mis alla võttes teie jaoks muutus?
Minu jaoks muutus väga palju: välimus, tervis, enesetunne, enesehinnang... Aga ka see, et tüdruk, kes polnud kunagi trenni teinud, sattus sõltuvusse füüsilistest ettevõtmistest. Ja muidugi ka töö – aidata teisi ja näha nende muutusi on väga hea tänu tehtud töö eest!

Miks valisite kaalujälgijate ja figuurisõprade juhtimise asemel individuaalse kogemusnõustaja töö?
Tahtsin rakendada kõike enda peal proovitud ja teistelt kuuldud häid kogemusi - nii toitumise-, liikumise-, kui ka vaimse maailma vallas. Tahtsin ise rohkem ära teha ja läheneda inimestele personaalsemalt. Sest suures grupis ja ühesuguseid soovitusi jagades, jäi südamesse tunne, et kõik ei pruugi abi saada.

Paljud naised on tahaksid olla pisut saledamad. Millest tuleks alustada?
Kõigepealt tuleks üle vaadata oma tavaharjumused. Kas on midagi, mis vajaks värskendamist ja muutmist? Kas midagi on aja pikku jäänud unarusse?
Mugavus ja heade toitude kättesaadavus on nii mõnegi lisakilo põhjustaja. Elu on valikud. Kas luban endale natukene ja olen rahul oma kehakaaluga, või annan kõigile ahvatlustele järgi ja... Maailmas on nii palju häid maitseid, et kõiki nagunii ära süüa ei jaksa. Nagu öeldakse – kõige raskem aeg pole mitte jõulust uue aastani, vaid uuest aastast jõuluni.

Kas on olemas inimesi, kes „lihtsalt ei võta alla”?
Antagu mulle andeks mu "tagasihoidlik paarikümne aastane kogemus" – selle aja jooksul pole näinud. On küll neid, kes võtavad aeglasemalt alla (näiteks tervise või hormonaalsete rohtude tõttu), aga ka nemad peaksid ikkagi oma kaaluga tegelema – sest parem võtta tasapisi kaalust alla, kui pidevalt juurde.

Mis on sagedasemad vead, mida elustiili ümber kujundades tehakse?
Kas just vead, pigem õppetunnid...
Liiga kiired muudatused ja kiirete tulemuste ihaldamine on nii mõnegi kaalulangetuse katkestanud. Ega kõike ei saagi korraga muuta - ikka samm-sammult. Ja tunnustada ka väikseid töövõite, näiteks pool kilo nädalas. Tervislikumad mahavõtud jäävad pärast paremini püsima, kui ekstreemsed katsetused oma kehaga.

Mis aitab hoida ja säilitada motivatsiooni?
Kasuks tuleb kindlast hea läbisaamine iseendaga. Heas kaalus on kergem püsida siis, kui ei tee kehale etteheiteid mõne väikese vea pärast, vaid kiidad seda, mis temas ilusat on. Kokkulepped iseendaga, palju kaal võib kõikuda ja mis suurema numbri nägemisel ette koheselt ette võtta. Kindlasti on suureks motivatsiooniks enesetunne, energia, tervis ja hea väljanägemine! Kui jalg kiirelt astub ja riided seljas istuvad – siis tahaks seda tunnet kogu aeg tunda!

Anne-Mari Alver

 

0 kommentaari Lisa kommentaar