horoskoopkuum videomüstilised loodmuusikanipid ja toitsaatusedsisuturundussuhtedtestidusutlususutlusedveebi eksklusiiv

Katy Perry, "Witness", Capitol

Ameerika laulja, laulukirjutaja ja näitleja Katy Perry on pärast nelja-aastast vahet taas edukalt stuudioalbumiga maha saanud. Üldarvult juba viiendaga.

Perry on üks maailma edukaimatest (nais)artistidest, tema plaate on ühtekokku müüdud üle 100 miljoni! Ja seda hoolimata sellest, et Perry aastal 2001 ilmunud omanimeline esikalbum - andis selle välja sünninime Katy Hudson all - kuigivõrd huvi ei äratanud.
Tunduvalt varem, lapsepõlves, laulis ta muide kirikus ja teismelisena üritas karjääri teha hoopis teisel rindel, gospel muusikaga.
Laiemalt tuntuks sai Perry 2008. aastal ohtrasti poleemikat tekitanud lesbivarjundilise lööklauluga "I Kissed A Girl", mida mäletatakse praegugi veel väga hästi. Tõtt öelda, kui tema loomingu kohta kelleltki küsida, ega mitte keegi naljalt ainumatki teist lugu Perry repertuaarist nimetada ei oska!
Juunis väljastatud "Witness" on tekitanud kaunis vastakaid arvamusi. Pea tunnine album on "ametlikult" liigitatud küll elektropopi alla, kuid selle sisse on puistatud palju muidki elemente.
Juba enne "Witnessi" ilmumist söödeti ridamisi tulevase albumi palu etteseedimiseks välja, koguni kolm. Kõik need sünedisid koostöös teiste artistidega ja mitte ükski neist pole kuigivõrd silmapaistev.
"Chained To The Rhythm", sekkub Skip Marley, koostöö enam-vähem toimib. Koos Migosega esitatud "Bon Appetit" isu ei tõsta ja Nicki Minajga kahasse lauldud "Swish Swish" jääb lihtsalt magedaks. Hiljem lõiguti plaadilt neljaski singel, "Save As Draft", keskpärane seegi.
Ütleks suisa nii, et tegelikult jääb nende esinduslugude põhjal "Witnessist" vale mulje. Tõepoolest vägagi ekstaatilisi, lausa sütitavaid lugusid leiab ülejäänute hulgast päris mitmeid.
Eriti nauditavad "Hey Hey Hey" ja "Roulette", mõnusa meeldejääva refrääniga "Power" ning sinna otsa "Miss You More". Viimane on iseenesest lihtsamakoeline poplaul, kuid milline ilus, mahe ja armas hingestatud esitus.
Eraldi väärib tähelepanu atraktiivselt kujundatud plaadiümbris ja voldik, ütleks isegi, et kunstilise väärtusega teostus.
Mis edetabelitesse trügimist puudutab, siis Kanadas, Hispaanias ja USA-s (Billboard Albums 200) suutis Perry erilise vaevata ennast number üheks kergitada.
"Witnessist" on tänapäeva "hea kombe kohaselt" saadav kallim, kahe lisalooga deluxe väljaanne. Kuid seda müüakse põhimõtteliselt ainult Suurbritannias ja Jaapanis.

Hinne: 7/10

Ülo Külm

 

0 kommentaari Lisa kommentaar