horoskoopkuum videomüstilised loodmuusikanipid ja toitsaatusedsisuturundussuhtedtestidusutlususutlusedveebi eksklusiiv

Keidy Jõgi – hobujõuline naine

Öelge veel, et maaelu sureb välja. Noor ja agar Keidy Jõgi (26) ­töötab Muhumaal Tihuse Hobuturismi talus ratsasaatjate ­igapäevatöö koordineerimisega ja ratsutamisega, on Muhu Noortevolikogu esimees, korraldab üritusi, tegeleb motospordiga. Hobujõud on tema igapäevane edasiviiv mootor, olgu ta motika seljas või hobusega metsarajal.

Keidy on õppinud iluteenindajaks, tal on Muhus ka oma ilusalong. Päevatööl käib ta Tihuse Hobuturismi talus ja lisaks korraldab populaarset Muhu suvekontserti. Keidy naerab, et maaelu on tema jaoks liialt rahulik, seepärast ongi ta nii aktiivne ja otsib tegevust, et oma kodusaar oleks ilusam ja parem paik. Paik, kus elada ning kuhu noored ka Austraaliast tagasi tuleksid.
Juba kolmandat aastat kontserdikorraldusega tegeleva Keidy sõnul on kontserdikorralduseks vaja valmistuma hakata juba kohe peale suvekontserdi toimumist. Esimesel aastal esines Muhus Keidy korraldatud kontserdil Traffic, eelmine aasta Justament ja Põhja-Tallinn, sel aastal tuleb Terminaator ja veel üks esineja, kelle nime Keidy veel hetkel välja käia ei saa, sest läbirääkimised alles käivad.
"Noored tahavad kindlasti Nublu ja Reketit kuulata, vanem generatsioon tahaks Tuberkuloited bändi. Valime teist. Kuupäev on 27. juuli. Suurim kontsert Muhus. Meil on laululava, suur, Muhu värvides. Mandrilt ka tullakse. See on täiesti vabatahtlik töö, enamus raha tuleb enda taskust, et üldse saaks neid üritusi korraldada. Hästi paljud arvavad, et teeme seda raha pärast, tegelikkuses see nii ei ole. Tahame, et oleks Muhus rohkem põnevaid üritusi," räägib noor aktiivne naine.
"Olen selline inimene, et mulle ei meeldi rutiinis elada, et hommikul ärkan, lähen tööle, tulen koju, teen süüa ja järgmine päev jälle nii," selgitab Keidy oma elustiili valikut. Sellepärast talle oma elustiil meeldib, et ta saab teha palju erinevaid asju ja igav ei hakka kunagi.
Keidy sõnul on Muhu kasvav ja arenev piirkond. Suvel töötas keskuses juba viis toidukohta. See on pisikese saare kohta palju. Rahvast ka liigub palju, just eriti suvel. Talvel on Muhu väga rahulik.
"Aga mulle meeldib see, et kõik tunnevad kõiki, aitavad teineteist kui vaja. Nii palju kui siin olen elanud, olen alati tundnud, et kõik hoiavad kokku," kiidab ta kodukohta.

Kuidas sul tuli idee korraldada Muhus suurt suvekontserti?
Käisime sõpradega minu sünnipäeva tähistamas Kihnu saarel, kus esines Suvelõpupeol Kihnu Rahvamajas ansambel Traffic. Olime livekontsertist nii vaimustunud, et mõtlesime nad ka Muhusse esinema kutsuda. Nii saigi Muhu Suvekontsert alguse. Meil on korraldustiimis peale minu veel kaks imelist inimest – mu elukaaslane Alo Aavik ja meie väga hea sõber Taavi Traumann. Oleme moodustanud sellise ’’kuldse kolmiku’’, kellega ühiselt üritusi planeerida. Me oleme ka tuntud nime all M.ENT ehk Muhu Entertainment. Koos edendame ja elavdame Muhu saare elu ning soovime Muhu rohkem ’’kaardile’’ saada. Kui esimest suvekontserti korraldasime ja Trafficu esinema kutsusime, oli küll hirm. Polnud enne sellise asjaga ju kokku puutunud. Oma taskust tehes mõtlesin, et huvitav mitu aastat pead tööl käima, et pärast kõik ära maksta. Õnneks läks hästi ja miinusesse ei läinud. Ka suhtlemine kuulsustega pole nii keeruline, kui alguses kartsime. Arvasin, et ju neil on suured nõudmised. Mõtled küll telekast neid vaadates, et on ju päris tähtsad inimesed, aga nad on nii sõbralikud. Igal bändil on oma nii öelda rider, mis koosneb sellest, mida artist vajab, et esineda saaks. Tavaliselt viimane lehekülg on see, mida nad soovivad lava taha. Ei olnud see midagi erilist, ei ole väga hullud nõudmised tegelikult. Tahavad tavaliselt saada lihtsalt oma lemmikmahla ja süüa, kohta, kus magada. Täitsa tavalised inimesed tegelikult.

Sul on huvitavad hobid ka lisaks tööle ja vabatahtlikule tegevusele. Ratsutamine ja motosport. Kuidas sattusid motospordi juurde?
Motospordiga tegelen hobikorras, võistlustel ei käi. Sõidan jäärajal, metsas, maanteel, kõikjal. Meil Muhus on tegelikult palju motosportlasi, üle 25 kindlasti. Päris suur kogukond kui arvestada elanike arvu. Alustasin motospordiga alles eelmisel aastal, suuresti tänu elukaaslasele Alole ja sõpradele, kes kõik sõidavad. Lihtsalt proovisin ühe sõbra mootorratast ja see oli vägev.
Mul on kindlasti eesmärk minna kunagi võitlusele ning selle nimel ka pingutan ja näen vaeva.

Kumba on lihtsam ohjata, kas hobust või ratast?
(Naerab) See on täiesti erinev, hobustega ratsutamise adrenaliin on hoopis teine. Praegu ütleks pigem, et hobust, sest nendega olen rohkem tegelenud. Ratsutama hakkasin 18 aastat tagasi. Mootorrattaga on see, et see on siiski mehhaanika ja hull on see, kui gaas peale jääb või midagi. Seda ei anna väga hobustega võrrelda. Hobustega ka teinekord jääb gaas peale või kaovad pidurid ära. Selliseid variante on ka nähtud. Mõnikord jääb pidur peale. Võib-olla leiab metsast mingi lehe või oksa ja see on talle nii hirmus, et ta ei lähe sealt mööda. Mootorratastega seda jama pole- see läheb edasi, kui vajutad.

See on ikkagi ohtlik ka. Kas õnnetusi pole juhtunud?
Motosporti tehes tuleb kukkumisi ikka ette, sest tegemist on ohtliku spordialaga. Metsas olen kukkunud mõned korrad. Õnneks, luud kõik terved. Kukkumistest ju õpitaksegi. Kaitsevarustus on ikka nii oluline asi, kui motospordiga tegeled. Ei tasu osta kõige odavamaid asju, pigem panusta rohkem oma varustusele. Nii panustad rohkem oma tervisele ja heaolule. Kõikvõimalikud kaitsmed peavad olemas olema, rääkimata, et kiiver peab peas olema. Noorte järele, kes sõitmas käivad, vaadatakse alati. Tähtis on see, et nad ikka varustust kannaks. Ohutus on hästi tähtis.

Tänavatel ei kihuta?
Oleme muidugi liikluskorralikud. Kes tahab välja elada, siis jäärada on täiesti õige koht selleks.
Korraldan oma tiimiga iga aasta maikuus kahe- ja neljarattalistega orienteerumist Muhus, see on ka päris suur üritus. Kuskil 100 kuni 150 osalejat on olnud. Meil üks aasta tuli seltskond 10 kohalise bussiga osalema. See oli üks esimesi orienteerumisi. Telefonidesse saavad äpid ja navi. Sinna paneme üles orienteerumise kaardi, neil on aega kaks kuni kolm tundi.
Selle aja jooksul saavad osalejad Muhus orienteeruda ning peavad punkte läbima. Kes selle aja jooksul kõige rohkem neid läbib, ongi võitja. Samal ajal arvutitest jälgime, kus keegi sõidab, mismoodi ja kui kiirelt sõidab. Teeme seda üritust Muhu saare tutvustamiseks ja siin on ohutus tähtis. Seetõttu teeme ka koostööd Politsei ja Päästeametiga.

Kas sa pole kunagi mõelnud, et koliks linna? Seal ju toimub kogu aeg midagi.
Olen sündinud ja kasvanud siin. Mulle meeldib Muhus, ei kipu väga mandrile ega kuhugi. Ilukoolis käisin küll Tallinnas, aga seal on kõik kuidagi nii närvis ja koguaeg nii kiire ja mulle üldse ei meeldinud. Muhus on hea rahulik. Seltskonnas on meil ka paljud käinud mandril tööl ja ikka tagasi tulnud. Täiesti teine rütm on siin. Kui ikka harjunud oled siis naljalt enam ära minna ei taha. Muhus hoiavad kõik päris palju kokku, sh erinevad põlvkonnad. Meil on ka päris mitmeid, kes on Austraalias käinud, aga tulevad tagasi.

Mis võiks maaelu juures parem olla?
Meil on tegelikult Muhus väga hea elu. Muhu Vald teeb kõik selle jaoks, et kohalikel oleks saarel mõnus elada. Eelmine aasta taaselustasime Muhus noorte volikogu. Alates 2011 aastast see ei toiminud. Meie eesmärk ongi, et saaks siin saarel anda noortele oma hääle. Kõik, kes tahaks midagi öelda, aga ei julge, saavad meie kaudu oma võimaluse. On võimalik midagi ära teha, paremaks muuta. Tegime väikese küsitluse Facebookis, mida tunneb Muhu noor, mida võiks paremini teha, või mis võiks paremini olla. Noortel olid asjalikud ideed, nii põhikooli noortel kui vanematel. Näiteks, praegu on hea pikk tänavavalgustusega kergliiklustee Liivalt Piirini. Väga suur asi, aga see võiks olla Liivalt kuni Kuivastuni välja, et teine pool saarest ka ära katta. Siin on sportlikud inimesed, käivad rulluisutamas, jalutamas, jooksmas. See on nii hästi valgustatud, ja seal ei ole üldse ohtlik. Muidugi võiks olla rohkem töökohti, aga see on igalpool maal üks suur murekoht. Bussiliiklus. Siin peavad kõigil autod olema, et liikuda ka kaugemates saare nurkades. Kõik need asjad on õnneks lahendatavad, ootavad oma õiget aega!

Greta Kaupmees

2 kommentaari Lisa kommentaar
  
Therese Gruber 27.03.2019 12:54
Tõsine laenupakkumine Pank on keeldunud sellest, et teie krediit ei vasta nende standarditele. Sa unistad oma ettevõttest või oma majast, maksad seletatavat võlga, mis vajab raha. Olen siin teie käsutuses. Ma olen väga lahke naine. Pakun laenu 2000 eurost 5 miljoni euroni, intressimäär 3% aastas. Seega, kui olete huvitatud, võtke minuga ühendust! Kirjutage ka kirja teie vaja mineva laenu suurus ning laenu kestus! E-post: grubertherese121@gmail.com
rudiger 18.03.2019 16:17
tõsine tasuta laenupakkumine Hea õhtu sir, kui te olete aus ja tõsine inimene, naudid mu pakkumist. Seda öeldes teatan teile, et annan laene vahemikus 1000 kuni 2 500 000 eurot, nii et palun öelge, kui palju soovite laenata ja mitu aastat soovite laenu anda. südamlikult E-post: knokper.rudiger@gmail.com