horoskoopkuum videomüstilised loodmuusikanipid ja toitsaatusedsisuturundussuhtedtestidusutlususutlusedveebi eksklusiiv

Kerdo Mölder püüab haiget saanud inimestele toeks olla

Ansambli Respekt juht Kerdo Mölder on üllatunud, kuidas tema laul „Miks sündisin nii” hulka inimesi mõjutanud on.

Siiski tilgub tundelise loomeinimese Kerdo süda verd. Teda vaevab küsimus: mis ometi on lahti maailmas, kus peaksime ja võiksime kõik võrdsete ning õnnelikena elama? Kerdot teevad kurvaks lihtsate, siirate, noorte inimeste kirjad, kes peale viimati ilmunud, üleöö ülipopulaarseks muutunud singli "Miks sündisin nii" talle kirjutavad, olles ahastuses ja meeleheitel.
"Respekti viimati ilmunud laul „Miks sündisin nii“, mida on youtube kanalil vaadatud lühikese ajaga väga palju, on pannud mind elu veel rohkem ümber hindama. Minu FB ja e-postkasti laekub nädalas mitu valusat fännikirja, mis kõnelevad hingevalust.
Kõige rohkem kirjutavad mulle geid ja lesbid, kes räägivad, kuidas nad ei suuda selle koormaga elada ning ei talu neid inetusi, mis on kooseluseadusega lahvatanud. Suur osa kirjade sisu on soov endalt elu võtta.
Üks kõige valusam fännikiri oli noormehelt, kes kirjutas, et ei taha elada ja sellest, kuidas tema isa sõber teda 4-aastasena jäledal kombel seksuaalselt ära kasutas. Lugesin seda õudust. Lihtsalt nutsin. Suhtlen selle noormehega tänaseni.
Olen pidanud viimasel ajal enda sisse laskma palju oma fännide valu. Seda koormat on raske kanda – püüan igale kirjale võimalikult põhjalikult vastata ja neile positiivsust süstida," sõnab Kerdo, lubades, et 2016. aasta toob endaga palju meeldivaid üllatusi.

Raivo Kaer

5 kommentaari Lisa kommentaar
  
Kristiina 24.06.2016 16:27
SINA tundmatu sõber! Jah sina, hoopis sul peaks häbi olema! Kas sa oled tõesti olnud üldse kunagi ta "sõber" ? Inimene keerab korra selja ja sina lööd noa selga! Ilmselgelt sa ei tea mida tähendab sõna sõprus! Kerdo, pead oma söbrad üle vaatama :) Aga müts maha su ees, hea lugu! ;)
Birgit 09.06.2016 01:15
Ma kuulan seda laulu koguaeg ja nuttan vahest ja mõtlen just enda peale et mix just mina sündisin nii ja ss kui seda laulu kuulan ss on mul nutt kurgus ja pisarad voolavad aga mulle meeldib see laul väga Kerdo suur suur aitäh teile et sellise loo tegite kallistan teid väga
Tundmatu sõber 25.01.2016 18:38
Ja seda räägib inimene kes on meelega haiget teinud enda laste emale, enda lastele, enda töökaaslastele ja sõpradele rääkimatta alluvatele kellele ta põhjustas iga kuu hingevalu. Inimene kes enda keha müüs meestele ja kes on aastaid narkomaania küüsis. No tule taveas appi kus nüüd on pühak tulnud välja. Häbi olgu sul
Helina 24.01.2016 23:34
Kuigi selle laulu video räägib noormehest, kes on armunud samast soost inimesse, suudan ka mina selle lauluga seostada end. Ka mina olen palju ülekohut tunda saand pm mitte millegi eest. Suuremalt osalt lihtsalt selle eest, et olen mina ise. Tänapäeval ollakse vägagi julmad...eriti sõnadega. Kurb mõelda, et kõige rohkem mõnitatakse, kiusatakse taga, rünnatakse neid, kes ei taha olla üks lammas teiste seas ja julgevad erineda. Minul ei ole tänase päevani kellelegi oma muredest rääkida, sest olen mõistnud, et kedagi ei saa usaldada. Kuid loodan, et teistel leidub keegi, keda usaldada ja kellele saab kõik südamelt ära rääkida.
Indreko 24.01.2016 17:02
Jah Kerdo sul on õigus - mis ometi on lahti maailmas, kus peaksime ja võiksime kõik võrdsete ning õnnelikena elama? Miks ka kõige lähedasemad inimesed ükshetk äkki teevad nii valu ja ebaõiglust, et ei teagi mida ettevõtta? Kurb!