horoskoopkuum videomüstilised loodmuusikanipid ja toitsaatusedsisuturundussuhtedtestidusutlususutlusedveebi eksklusiiv

Kiesza, "Sound Of A Woman", Island

Kiesa Rae Ellestad, artistinimega lihtsalt Kiesza, on Kanada laulja, laulukirjutaja, multiinstrumentalist, tantsija...ja lisaks veel modell. 25-aastane lauljanna on pärit muide kunagisest olümpialinnast Calgaryst. Kiesza on kirjutanud laule maailmakuulsale Kylie Minoguele ja Icano Popile. Hiljuti aga mitu laulu Rihannale, mis võivad ilmuda tema järgmisel plaadil.

Mis muusikainstrumentidesse puutub, siis Kiesza tunneb ennast vabalt nii kitarr käes, kui klahvpillide ja süntesaatori taga.
Värske talent? Kuigi tegelikult võib välja lugeda, et tal on esikalbum ette näidata juba aastast 2008, ilmus ta komeedina välja alles sel kevadel oma "HideAwayga". Sellest kujunes lausa globaalne lööklaul ja eraldi on kiidetud veel "HideAway" videoklippi, mis iseenesest küll lihtsakoeline, minimalistlik mõnes mõttes. Kiesza lihtsalt jalutab ja tantsib seal läbi Brooklyni tänavate.
"HideAway" edu imestama ei pane - Kiesza piisavalt eristuv omanäoline läbitungiv ja läbilõikav vokaal ja laulu sisse oskuslikult teatud intervalli tagant pistetud mällusööbiv lahe biit/rütmijupp.
"HideAway" debüteeris ka muusikaedetabelites kenasti, Suurbritannias singlite tabelis koguni esikohal. Kiesza teine sama plaadi singel "Giant In My Heart" seda saavutust enam korrata ei suutnud, kuigi võeti samuti hästi vastu.
Täispikka stuudioplaati kuulates kipubki esialgu jääma mulje, et kõik siin on just selle hiti najale üles ehitatud. Paljudes ülejäänud lugudeski peegeldub küll vastu Kiesza andekus - eelkõige just "Vietnam" ja jõuline nimilugu - ometi jääb "HideAway" kindlalt plaadi säravaimaks pärliks.
Muidugi on piisavalt huvipakkuv ka kunagise Haddaway superhiti "What Is Love" töötlus. Kiesza esitab seda aeglases võtmes, kuidagi rohkem analüüsivalt, unelev-mõtisklevalt. Sellestki loost on tehtud video.
Kokkuvõttes on "Sound Of A Woman" oma oskuslikult läbisegatud house´i, popi, r&b ja elektroonikakomponentidega mõnus õhtune (muusika)kokteil eelkõige teadlikule kaasaegsele noorele naisele.

Hinne: 7/10

Ülo Külm

 

0 kommentaari Lisa kommentaar