horoskoopkuum videomüstilised loodmuusikanipid ja toitsaatusedsisuturundussuhtedtestidusutlususutlusedveebi eksklusiiv

Klaaslae poole tõustes

Moonika on tubli ja edukas tööl, õnnelik pereelus ja pidevalt valmis edasi liikuma. Kõigest sellest hoolimata – või hoopis selle tõttu?

„Olen kasvanud teadmisega, et alati tuleb unistada suurelt ja pingutada oma unistuste nimel. Ja et kui ka kohe kõike ei saavuta, siis pingutades jõuad ikka kaugemale kui mitte midagi tehes.
Ja nii edasi. Ja et naine peab, kui soovib kuhugi jõuda, olema mitte sama hea, nagu mehed, vaid kaks korda parem. Kõik need jutud klaaslaest lisaks, mis naistel ametialaselt tõusta ei võimalda.
Nii rääkis ema, nii räägiti ülikooli kohvikus, neid uskumusi võimendas tuttavate edukate inimeste vaatlemine.
Ma olin arenedes ja kasvades selleks kõigeks valmis. Aga mitte selleks, et klaaslagi laseb end oodata nii kaua, et kõik, mis ma olen saavutanud, ei mahu minu ellu enam ära...”
Sellist ülestunnistust sellelt nai­selt poleks osanud oodatagi.

Ülikoolist abiellu
Moonika on siinkirjutajas alati imetlust tekitanud. Ta on suurepärane illustratsioon väitele „kes palju teeb, see palju jõuab.”
Arstiks õppinud naine suutis läbi lüüa keerulisel alal, mida tavaliselt peetakse meesarstide pärusmaaks – lisaks briljantsetele teadmistele on vaja ka mõnevõrra füüsilist jõudu, vankumatut vastupidavust ning eluviisi, mis laseb tööle keskenduda ka ebatraditsioonilistel aegadel.
Moonika paistis silma juba ülikoolis ning selle kõrvalt praktikal käies. Tõsi küll, kui kraadid-diplomid käes, suundus ta tööle ühte Eesti maakonnahaiglatest. Eelkõige sellepärast, et samas linnas töötas politseinikuna tema abikaasa.
„Meile meeldis seal ja tõtt-öelda poleks ma hakanud üldse midagi muud otsima. Teadsin küll, et ma saaksin hakkama ka keerulisemates olukordades, aga... Ka väikeses haiglas on noort ja värskete teadmistega arsti vaja, samuti meeldis mulle selle linnakese õhkkond, ma tundsin end hästi oma mehe sõpruskonnas ja mulle meeldis väga meie kodu. On ju piisavalt palju põhjusi, et mitte kusagile mujale pürgima hakata?”

Töine läbilöök
Idülli lõhkus telefonikõne ühe Eesti suurema haigla peaarstilt, kes helistas Moonikale, et teda tööle kutsuda – just sellel erialal, mis naisele ülikooli ajal enim huvi oli pakkunud, oli vaja uut arsti.
„See kõne puudutas mind väga sügavalt,” tunnistab Moonika. „Korraga ärkasid minus kõik need unistused, mida olin terve ülikooliaja eneses kandnud – laiendada ravivõimaluste piire, päästa elusid, anda oma panus teadusesse...”
Aga maakonnalinnas oli loodud kodu, mees käis tööl, väike haigla ja selle patsiendid vajasid Moonikat ja olid temaga harjunud. Süsteem naise ümber oli loodud, töötas hästi ning tegi teda õnnelikuks. Samas – kui palju enam võimalusi oleks suures haiglas...
Kui Moonika oma mehega nõu pidas, arvas politseinik Andres, et naisel tasuks siiski kaaluda ametialast tõusu – sest millal veel alustada tipptasemel lennukaarega, kui mitte noorena, pea alles ülikoolitarkust täis.
Mees oli nõus Moonika uue töö pärast ka elukohta vahetama. Politseiuurijaid on ju vaja igal pool. Ent veidi mõelnud, otsustas ta siiski oma majas edasi elada ja oma töökohale jääda.
Moonika üüris suuremas linnas väikese korteri ning sukeldus üle pea haiglatöösse. Pikkades öövalvetes ja keerulisi operatsioone tehes läksid kiiresti meelest väikelinna jäänud sõprade hoiatused, et see lahku kolimine võib abielule saatuslikuks saada.
„Algul see segas mind väga, et minust nii arvati. Nagu ma läheks oma mehest sellepärast eemale, et teda petma hakata,” tunnistab naine ja lisas, et tal pole kunagi olnud kavas Andrest petta, sest teist nii head meest pole maailmas olemaski. „Ainus, kellele truudust murdsin, oli meie armas maakonnahaigla ja sellegipärast olen ma mõnel korral padja märjaks nutnud,” ütleb naine ausalt.

Nagu tuul tulele
Moonika ja Andrese abielu kohta jäi kehtima üks vana tarkusetera. Nimelt mõjuvat lahusolek armastusele nagu tuul tulele – väikese kustutab ära, suurem hakkab üha tugevamalt miilama.
Noor arst ja noor politseinik said kiiresti aru, et nende puhul kehtib teine variant. Klatširahvas tõmmaku omaette arutleda nagu jaksavad, Moonika ja Andres on igal kohtumisel üha õnnelikumad.
Moonika kinnitab, et ta ei unusta mitte iialgi, et kõigil tema kõhklemisehetkedel, millele väikelinnakaaslased omalt poolt muretsemispõhjusi lisasid, oli Andres alati vankumatult tema poolt.
„Sinu tarkus ja haridus on inimeste ellujäämiseks vajalikud,” rõhutas mees ning kinnitas, et ta on kogu aeg teadnud, kellesse ta armus ja kellega pere lõi – noore arstiga, kes oli oma kursuse kõige edukam.
Armastus ja kirg ei lasknud end mõlema abikaasa töisest elust segada. „Ise arst, aga oma rasedusest ei saanud ma aru enne kui kolmandal kuul,” naerab Moonika.
Noor abielunaine ei kahelnud hetkegi, mida tal teha tuleb – töötada, kuni võimalik ning siis vanemapuhkusele jääda.
Tagasi maakonnalinna ilusatele alleedele, kus on vankriga nii mõnus ringi jalutada, unistas ta.
See oli unistus, mis täituski täpselt nii ilusana. Moonika töötas haiglas viimase mõeldava päevani, enne kui kolleegid ta kallistuste ja lillesülemitega dekreeti saatsid ning vankumatut kinnitust nõudsid, et pärast vanemapuhkust on noor ja tark tohter taas tööpostil.

Helen Mandel

Jätkub ajakirjas...

2 kommentaari Lisa kommentaar
  
CHALLENGE FINANCIAL SERVICES, 07.10.2018 13:43
Tere, See on üldsusele teavitamine, et CHALLENGE FINANCIAL SERVICES, me oleme erafinantseerimisfirma. Meil on avatud rahalised võimalused kõigile inimestele, kes vajavad rahalist abi. Kas sa arvad laenu saamist? Kas teil on tõsine vajadus kiireloomulise laenu järele, et alustada oma äri? Kas teil on võlg? See on teie võimalus oma soovi saavutada, anname isiklikke laene, ärilaene ja kõiki 3% intressiga laene. Kui olete huvitatud erakorralise laenu saamisest, võtke meiega ühendust e-posti teel challengefinancialservics@gmail.com, et saada lisateavet. Challenge Financial Services Tel: +16789614269 E-post: challengefinancialservices@outlook.com E-post: challengefinancialservics@gmail.com
james evans 01.08.2018 02:20
Oleme rahvusvaheline laenupank, anname laenud üksikisikutele ja ettevõtetele Lähis-Idas, Aasias, Euroopas ja Põhja-Aafrikas. Pakume laenu liike nagu isiklik laen, äri- / investeerimislaen, auto laen, võlgade konsolideerimise laen ja õppelaen 18 aastastele ja vanematele. anname välja laenud vähemalt 5000 USA dollarit, mille tagasimaksetähtaeg on 1 aasta kuni 25 aastat. huvitatud peaksid võtma meiega ühendust e-posti aadressi @ heartlandfingrp@gmail.com või WhatsAafi kaudu numbri järgi: +1 (202) 922-8783