horoskoopkuum videomüstilised loodmuusikanipid ja toitsaatusedsisuturundussuhtedtestidusutlususutlusedveebi eksklusiiv

Kolm lillelugu

Suvi on õitsvate taimede aeg ning taimede ning inimeste maailm polegi nii erinevad kui arvata võiks.

Muinasjutt ­isekast ­Kibuvitsaõiest
“Mulle meeldib maal,” ütleb Laps mööda põlluäärt kulgedes ja libistab peopesa läbi rukkilillede sinise mere. “Linnaelu muudab inimese pikapeale isekaks, kas sulle ei tundu nii?”
“Isekust kohtab tegelikult kõikjal,” ümiseb Võlur. “Ma ei usu, et see oleneks otseselt elukohast. Isekus on inimeste üks kõige iseloomulikumaid omadusi. Neile on väga omane anda oma unistustele mingi reaalne kuju ja loota, et teised vastaks täpselt sellele visioonile, mis nad endi peas on meelevaldselt loonud.”
“Igav ju, kui kõik oleks ettearvatav,” poriseb Laps. “Igasuguse uudsuse võlu kaoks. Kas sa peadki mind tõepoolest nii igavaks?”
Võlur pahvatab karedalt naerma. “Meie sinuga, mu kullake, oleme hoopis teisest soost – ebamaised. Meie elus valitsevad sootuks teised tõekspidamised. Aga juhtumisi on mul sulle varuks üks lugu isekast Kibuvitsaõiest, tahad kuulda?”
“Muidugi.”
“Olgu siis,” ütleb Võlur ja aeglustab sammu. “Suur ja õisi täis kibuvitsapõõsas kasvas vana pargi servas, kõige päikesepoolsemas küljes. Iga uue päeva hakul avas ta järjest uusi õienuppe. Nõnda sündis ühel vaiksel soojal hommikul maailma ka Kibuvitsaõis – kaunis ja valge nagu unistus.”
“Kõlab paljutõotavalt, nagu su õpetlikud muinasjutud ikka,” märgib Laps. “Ilmselt oli ta oma eluga üpris rahul?”
“Enamasti küll,” nõustub Võlur. “Ent sisimas oli Kibuvitsaõis siiski rahulolematu, nagu inimeste maailmas tihti tavaline. “Ta kulutas palju aega enese eest hoolitsemisele: silus enda kroonlehti ja sättis neid hoolega päikese poole, niisutas kleidikest koidueelsete kastepiiskadega, et see paremini sädeleks. Ühel päeval istus Kibuvõitsaõie lähedusse tilluke, sinise kurgualusega lind, kes silmitses teda pikalt ja uuris viimaks: “Sa hakkaks nagu pulma minema. Kas on mingi tähtis sündmus tulekul?”
“Võib ka nii öelda,” naeratas Kibuvitsaõis häbelikult. “Ma ootan õnne.”

Õnnel on roosa kleit...
“Õnne? Ah soo,” sädistas lind ega polnudki väga üllatunud. “Kuidas sa kavatsed ta ära tunda?”
“Nooh,” venitas Kibuvitsaõis. “Ma olen õnne üle päris palju mõtisklenud ja usun, et suudan teda endale päris hästi ette kujutada.”
“Räägi siis mulle ka, milline ta võiks välja näha,” uudishimutses sinise kurgualusega lind. “Tõtt-öelda pole õnn siin maailmas kuigi sage külaline ja minulgi oleks hea meel ta ära tunda, kui peaksin temast juhtumisi mööda lendama.”
“Ma olen päris kindel, et ta näeb välja nagu väike haldjaprintsess,” alustas Kibuvitsaõis veendunult. “Tal on lumivalged sätendavad juuksed, kuldsed tiivad, roosa pitskleit ja tema kingade küljes sädelevad kalliskivid.”
“Õnn võib nõnda ilus olla küll,” nõustus lind. “Aga mida sa teeksid, kui teda kohtama peaksid?”
“Õnn võiks mu viia meretagusele heinamaale, sinna, kus kõrges kasteheinas kasvavad unistused,” jätkas Kibuvitsaõis, “et ma saaksin neid endale taskusse korjata, nii palju kui süda lustib. Veel võiks ta mu pilvega sõitma viia, sest ma olen seda alati teha igatsenud. Ma loodan, et ta oskab mind ka tantsima õpetada ja tutvustab mind kõigile haldjatele. Võib-olla kingib ta mulle isegi samasugused tiivad, nagu tal endal on. Siis ei pruugi ma enam eales siin põõsa küljes õõtsuda, vaid võin lennata iga päev just sinna, kuhu tahan.”
“Lendamine on tõesti tore,” nentis sinise kurgualusega lind ja saputas oma väikeseid pruune tiibu. “Sa oskad oma õnne tõepoolest väga hästi ette kujutada, ilus lill. Ilmselt pole sul kuigi keeruline teda ära tunda.”
“Ma loodan ka,” naeratas Kibuvitsaõis enesekindlalt.
Sinise kurgualusega lind lendas minema ja Kibuvitsaõis jäi oma õnne ootama.
Möödus paar päeva. Need tõid endaga kaasa tuult ja vihma, mis rebis hoolimatult vana kibuvitsapõõsa lehti. Kuid Kibuvitsaõis pidas tormile vapralt vastu. Peagi koitis taas soe hommik, mil ta söandas oma valged kroonlehed vihmapiiskadest kuivaks raputada ja taas päikese poole sirutuda.

... mitte sinine särk
Ning äkki ilmus vana kibuvitsapõõsa lähedusse väike, hõbedaste juuste, taevasinise särgi ja heledate suvepükstega poiss, kelle kaelas helkis tilluke poolkuu-kujuline medaljon. Poiss istus Kibuvitsaõie lähedusse, napsas maast rohukõrre ja jäi seda kaugusse vaadates mõtlikult närima.
Kibuvitsaõis luuras poissi tükk aega silmanurgast ja julgust kokku võttes päris viimaks: “Kes sina oled?”
“Mina olen sinu õnn,” vastas väike poiss talle säravalt naeratades. “Ma tulin sind karusselliga sõitma kutsuma. Pärast võiksime süüa vikerkaarevärvi pulgakomme ja kui Tuuletaat lubab, siis ka natuke täh­tede keskel lennata.”
Kibuvitsaõis silmitses hõbedaste juustega poissi umbusklikult. “Tõesti? Tõtt-öelda olin ma üpriski veendunud, sa kannad roosat kleiti ja sul on kuldsed tiivad.”
“Mul on üks roosa pluus küll, kui sulle sedaviisi rohkem peaks meeldima,” ütles hõbedaste juustega poiss ja naeratas nõnda, et ta põskedesse tekkis kaks kelmikat naerulohku.
Kibuvitsaõis oli segaduses. Ta vaikis tükk aega ja uuris siis: “Kas sa viid mind meretagusele heinamaale, kus kasvavad unistused?”
Hõbedaste juustega poiss mõtles asja üle ja tunnistas seejärel kahetsevalt: “Mul on kahju, aga sinna teavad teed ainult haldjad. Selle asemel võin ma viia su unenäomaale, kus sünnivad kõige värvilisemad ja erilisemad unenäod. Sa võid nendega hommikust õhtuni mängida, see on väga lõbus.”
Kibuvitsaõis juurdles. “Las ma arvan – sa ei saa mulle ka tiibu kinkida?”
“Tiibu? Kahjuks ei. Aga ma võin sind helepunase komeediga sõitma viia. Läheme otsime viiesabalise vikerkaare üles. See on samuti vahva.”
“Sina ei saa mu õnn olla!” hüüatas Kibuvitsaõis veendunult.
“Tõesti?” Hõbedaste juustega poiss vaatas Kibuvitsaõiele pikalt otsa ja muutus nukraks. “Kui kahju! Sa meeldid mulle väga.”
Ta tõusis püsti, võttis taskust krabisevas paberis pulgakommi, ulatas selle Kibuvitsaõiele, jättis viisakalt hüvasti ja kepsles minema.
Kibuvitsaõis pistis kommi põske ja kehitas ükskõikselt õlgu. Küll see õige õnn ka kohale ilmub, mõtles ta. Ei tasu kärsitu olla!
“Kas see roosas kleidis haldjas tuli siis lõpuks?” pärib Laps.
“Oh ei, mu kullake,” ohkab Võlur. “Mõne päeva pärast vallandus uus vihmasadu, mis piitsutas ja sakutas jälle vana kibuvitsapõõsast. Kibuvitsaõis hoidis rohelistest põõsalehtedest kõvasti kinni ja heitis endamisi meelt, et oli komeedisõidu nii mõtlematult ära põlanud. Märg olla oli vastik. Lõpuks jäi vihm siiski üle, ilm läks ilusaks ja parki tuli triibuliste põlvikutega tüdruk. Tüdruk silmitses natuke aega suurt põõsast ja napsas siis Kibuvitsaõie enda tillukesse kriimulisse pihku.
Kibuvitsaõis vaatas triibuliste põlvikutega tüdrukut ja mõtles endamisi: Sinagi pole päris haldjasarnane, kuid võib-olla oskad sa mu vähemasti tantsima õpetada.
Triibuliste põlvikutega tüdruk keerutas õit sõrmede vahel, nuusutas korraks, lasi sellel siis murule pudeneda ja jooksis minema. Tuul lennutas Kibuvitsaõit pargi ühest servast teise, kus ta kroonlehed pikkamisi pruunikaks tõmbusid ja närbusid.”
“Jah, täpselt nõnda juhtubki inimestega, kes loodavad, et nende ootused vastaks täpselt nende ettekujutusele ja teised käituksid täpselt nõnda, nagu neile meeldib,” ütleb Laps ja jätkab tõsiselt teed.

Kiiri Saar

Jätkub ajakirjas...

4 kommentaari Lisa kommentaar
  
Linda Mark 11.02.2020 14:00
KUIDAS MINU LAENU SELLEST SUUREST FIRMAST sain Tere, mu kallid inimesed, ma olen Linda McDonald, kes elab praegu Austinis Texases, USA-s. Olen praegu kolme lapsega lesk ja olin 2018. aasta aprillis finantsseisundis ummikus ning mul oli vaja refinantseerida ja arveid maksta. Proovisin leida laenu erinevatelt nii era- kui ka korporatiivsetelt laenufirmadelt, kuid mitte kunagi eduga. Enamik panku lükkas mu krediidi tagasi, ärge täiel rinnal saamas neid hoodlumeid, kes kutsuvad neid omaraha laenuandjaks - nad on kõik pettused, nad tahavad ainult teie raha ja te ei kuule neilt enam, et nad on seda mulle kaks korda teinud, enne kui ma kohtusin hr David Wilsoniga. Kõige huvitavam osa on see, et minu laen kanti mulle üle 74 tunni jooksul, seega soovitan teil pöörduda hr Davidi poole, kui olete huvitatud laenu saamisest ja olete kindel, et saate talle õigel ajal tagasi maksta, võite temaga ühendust võtta e-posti teel ……… (davidwilsonloancompany4@gmail.com) Krediidikontrolli pole, ükski 2-protsendise intressimäära ja parema tagasimakse plaaniga krediidireisija pole Kui peate laenutagatise saamiseks võtma ühendust mõne ettevõttega, pöörduge täna laenu saamiseks hr David Wilsoni poole Nad pakuvad igasuguseid laenukategooriaid Lühiajaline laen (5_10 aastat) Pikaajaline laen (20_40) Meedia tähtajaline laen (10_20) Nad pakuvad laenu nagu Kodulaen ............., ärilaen ........ Võlalaen ....... Õppelaen .........., ettevõtluse alustamise laen Ettevõtluslaen ......., ettevõtte laen .............. jne E-post .......... (davidwilsonloancompany4@gmail.com) Kui tegemist on finantskriisi ja laenuga, siis on David Wilsoni laenude finantseerimine just see koht, kuhu minna. Palun öelge talle, et ma proua Linda McDonald juhendab teile õnne ................... ....
Linda Mark 11.02.2020 14:00
KUIDAS MINU LAENU SELLEST SUUREST FIRMAST sain Tere, mu kallid inimesed, ma olen Linda McDonald, kes elab praegu Austinis Texases, USA-s. Olen praegu kolme lapsega lesk ja olin 2018. aasta aprillis finantsseisundis ummikus ning mul oli vaja refinantseerida ja arveid maksta. Proovisin leida laenu erinevatelt nii era- kui ka korporatiivsetelt laenufirmadelt, kuid mitte kunagi eduga. Enamik panku lükkas mu krediidi tagasi, ärge täiel rinnal saamas neid hoodlumeid, kes kutsuvad neid omaraha laenuandjaks - nad on kõik pettused, nad tahavad ainult teie raha ja te ei kuule neilt enam, et nad on seda mulle kaks korda teinud, enne kui ma kohtusin hr David Wilsoniga. Kõige huvitavam osa on see, et minu laen kanti mulle üle 74 tunni jooksul, seega soovitan teil pöörduda hr Davidi poole, kui olete huvitatud laenu saamisest ja olete kindel, et saate talle õigel ajal tagasi maksta, võite temaga ühendust võtta e-posti teel ……… (davidwilsonloancompany4@gmail.com) Krediidikontrolli pole, ükski 2-protsendise intressimäära ja parema tagasimakse plaaniga krediidireisija pole Kui peate laenutagatise saamiseks võtma ühendust mõne ettevõttega, pöörduge täna laenu saamiseks hr David Wilsoni poole Nad pakuvad igasuguseid laenukategooriaid Lühiajaline laen (5_10 aastat) Pikaajaline laen (20_40) Meedia tähtajaline laen (10_20) Nad pakuvad laenu nagu Kodulaen ............., ärilaen ........ Võlalaen ....... Õppelaen .........., ettevõtluse alustamise laen Ettevõtluslaen ......., ettevõtte laen .............. jne E-post .......... (davidwilsonloancompany4@gmail.com) Kui tegemist on finantskriisi ja laenuga, siis on David Wilsoni laenude finantseerimine just see koht, kuhu minna. Palun öelge talle, et ma proua Linda McDonald juhendab teile õnne ................... ....
CHALLENGE FINANCIAL SERVICES, 07.10.2018 14:03
Tere, See on üldsusele teavitamine, et CHALLENGE FINANCIAL SERVICES, me oleme erafinantseerimisfirma. Meil on avatud rahalised võimalused kõigile inimestele, kes vajavad rahalist abi. Kas sa arvad laenu saamist? Kas teil on tõsine vajadus kiireloomulise laenu järele, et alustada oma äri? Kas teil on võlg? See on teie võimalus oma soovi saavutada, anname isiklikke laene, ärilaene ja kõiki 3% intressiga laene. Kui olete huvitatud erakorralise laenu saamisest, võtke meiega ühendust e-posti teel challengefinancialservics@gmail.com, et saada lisateavet. Challenge Financial Services Tel: +16789614269 E-post: challengefinancialservices@outlook.com E-post: challengefinancialservics@gmail.com
james evans 01.08.2018 01:46
Oleme rahvusvaheline laenupank, anname laenud üksikisikutele ja ettevõtetele Lähis-Idas, Aasias, Euroopas ja Põhja-Aafrikas. Pakume laenu liike nagu isiklik laen, äri- / investeerimislaen, auto laen, võlgade konsolideerimise laen ja õppelaen 18 aastastele ja vanematele. anname välja laenud vähemalt 5000 USA dollarit, mille tagasimaksetähtaeg on 1 aasta kuni 25 aastat. huvitatud peaksid võtma meiega ühendust e-posti aadressi @ heartlandfingrp@gmail.com või WhatsAafi kaudu numbri järgi: +1 (202) 922-8783