horoskoopkuum videomüstilised loodmuusikanipid ja toitsaatusedsisuturundussuhtedtestidusutlususutlusedveebi eksklusiiv

Kuidas muretult maamaja renoveerida?

Oled soetanud maamaja ja otsid võimalusi, kuidas selle korda tegemisega alustada?

 

Renoveerimine on samaaegselt põnev, aga väga palju väljakutseid esitav tegevus. Paljud inimesed, kes on suuremaid ehitusprojekte ette võtnud, teavad rääkida, kuidas selle jooksul on kulutatud palju aega, raha ja pisaraid. Kuidas seda teha aga stressivabalt? Jagame sinuga soovitusi, kuidas seda teha.

Maamaja renoveerimine võtab aega

Esimene asi, millega arvestada ja endale sisestada on see, et maamaja renoveerimine on aeganõudev. See on väga suur töö ja seetõttu võtab aega, eriti, kui paljud tööd võetakse ise ette. Selleks, et säästa enda närve, sea realistlikud ootused ja tähtajad. Siis kui hakkad tähtaegasid paika panema, lisa sinna umbes 30% juurde, sest alati tuleb ette olukordi, mis pikendavad tööde tegemist. Remonditööd ei ole nagu kiirlaen või -tee, tegemist on tööga, mis võtabki aega. Kui tööd saavad kiiremini tehtud, rõõmustad selle üle. 

See on loomulik, et kõik soovivad, et asjad saaksid kiirelt valmis. Oleme harjunud ühiskonnaga, kus toimuvad asjad ülimalt kiiresti, nagu kiirlaen, -tee või kasvõi -mood. Maamaja renoveerid sa ikka mitme kümneteks aastateks ja sinna tasub kulutada aega, sest siis on mida pikalt nautida. 

Ehitus ja remont vajab eelarvet

See, et ehitustööd on kulukad, ei tule kellelegi üllatuseks. Kui paljudel ameeriklastel, aga ka aina enam eestlastel käib krediidikonto või krediitkaardi kasutamine väga libedalt, siis see võib juhtuda ka maamaja renoveerides. Kulutusi, mis sellega kaasnevad on palju, alustades soojustusmaterjalidest kuni väiksemate kruvideni välja. Seetõttu võib tekkida olukord, kus krediidikonto kasutamine või mõnelt tuttavalt laenamine tuleb väga kergelt.

Selleks, et sellest hoiduda on suuremahuliste tööde jaoks vaja koostada eelarve. Ei piisa ka lihtsalt eelarve koostamisest, vaid seda tuleb ka jälgida. Nii nagu ajaplaneerimisega, tasub ka eelarve koostamisel arvestada varuga. Aja jooksul võivad hinnad muutuda või tuleb ette töid, mida algselt ei ole planeeritud.

Juhul, kui eelarve läheb lõhki või aega kulub ikka meeletult palju, ei tasu sellest väga palju pead norgu lasta. See võib hoopiski protsessi veelgi enam pikendada. Oluline on mõelda hoopiski lahendustele ja vajadusel ka leppida olukorraga.

Selliste ehitustööde puhul on kindlasti mõtete ja tööde planeerimisega abiks erinevad eksperdid, kes oskavad anda nõu, kuidas edasi liikuda ja milliseid töid kindlasti esmajärjekorras teostada. Kaasa oma tegevustesse oma ala eksperte ning võta nende nõu kuulda, et saaksid ehitustöid teha kõige targemal viisil. 

Pea meeles, et sa ei ehita külaliskorterit, vaid elamist endale ja perele. Naudi protsessi ja loo õdus keskkond omale ja kõige kallimatele inimestele, kellega mõnusaid suveõhtuid veeta ja toredaid mälestusi luua!0 kommentaari Lisa kommentaar