horoskoopkuum videomüstilised loodmuusikanipid ja toitsaatusedsisuturundussuhtedtestidusutlususutlusedveebi eksklusiiv

Kuidas panna matemaatika ettevõtte kasuks tööle?

Lapsed õpivad matemaatikat juba enne lasteaeda minekut, sest numbrite mõistmine ning matemaatika tundmine aitavad nii koolis kui tulevikus edasi areneda. Kuidas on mõjutanud matemaatika erinevaid ettevõtlusega seotud osasid minevikus?

Kõigepealt tuleb vaadata kaugesse minevikku. Läbi ajaloo on kuningad ja vaaraod kasutanud riigijuhtimiseks nõunike abi. Nõunikud ei andnud infot riigi hüvanguks lihtsalt tunde järgi. Nõunikud olid tihtilugu kõrgemalt haritud teadlased, kellel olid matemaatilised teadmised ning kogemused selle kasutamiseks. Filosoofid omasid lisaks matemaatikale, psühholoogiale teadmisi ka turumajanduse kohta. Kombineeritud oskused aitasid neil samuti tõusta nõunike kohtadele. Ning kuna kuningad soovisid rohkem veeta aega luksuses ning reisidel, tegelesid riigi ülalpidamisega peamiselt nõunikud.
Äri kui hingav organism vajab energiat ning plaani. Matemaatiliselt on lihtne ennustada tulemusi ning riske, mille põhjal saab teha äritegevuses otsuseid ettevõtte hüvanguks. Siin võib tuua paljudele tuttava näite: online kasiinod kasutavad oma ettevõttes matemaatiliselt loodud riskianalüüse, mille alusel luuakse algoritmid ning mängustrateegiad. Tulu teenimiseks tuleb neid strateegiaid oskuslikult rakendada.

Kuidas saab panna matemaatika oma äri jaoks tööle?

  1. Tulu ja kulu arvestus - matemaatikal on selle punkti juures kõigist muust faktoritest suurim tähtsus. Bilansi tundmine on elutähtis. Vastasel juhul ei saa ettevõtte juhatus mõista jooksvatest kuludest ning tuludest. Võimalik on ka korrigeerida oma kulusid ning plaani, kui arvutused tulude kohta vastavad tõele.
  2. Riskianalüüs - Analüüsi koostades tuleb kasutada matemaatilisi valemeid ning arvutuskäike, et kõik mis tulevikus peaks juhtuma, oleks varasemalt kindlustatud.
  3. Toote hinna arvutamine - Toote hinda ei panda lihtsalt soovi järgi. Hinnad kujunevad vastavalt kulutustele. Kuna toormaterjal omab suurima osakaalu toote hinnast, kaasnevad lisaks sellele ka tööjõu ning energiakulud. Matemaatiliselt on võimalik välja arvutada optimaalne hind, millele saab lisada juurde kasumi protsendi. Ja mitte ainult toote hind, vaid ka statistikal põhinev turu keskmine hind. Kui protsentidele tähelepanu ei pöörata, satub ettevõte kiirelt kahjumisse.

Finantsjuhi peamiseks ülesandeks on ülevaate koostamine rahalise seisu ning ees ootava tuleviku suhtes. Kuna raamatupidaja peab peamiselt ülevaadet makstud ning kulutatud summade kohta, võtab finantsjuht üle koha keerukamate ülesannete suhtes. Riskantsemate otsuste tegemisel tuleb kindlasti kaasata finantsjuht, kes aitab teha kindlaks ohud ja riskid.
Investeeringute puhul oleks õige kasutada konsultantide abi, kes aitavad määrata börsiturul languspunktid ning ohuallikad. Konsultatsioonidega tegelevad ettevõtted on kasutanud matemaatikat ka oma äri alustamiseks ning reklaamimiseks.

1 kommentaar Lisa kommentaar
  
Christy Walton 24.04.2022 15:17
Otsite võlgade konsolideerimise laenu, tagatiseta laene, ärilaenud, hüpoteeklaene, autolaenud, õppelaenud, isiklikke laene, riskikapitali jne! Olen eralaenuandja, annan ettevõtetele ja eraisikutele laene madala ja mõistliku intressimääraga 2%. Saada meil aadressile: christywalton355@gmail.com