horoskoopkuum videomüstilised loodmuusikanipid ja toitsaatusedsisuturundussuhtedtestidusutlususutlusedveebi eksklusiiv

Labrinth.Sia.Diplo present...LSD Columbia

Paljukiidetud ja samas ka küllaltki teravalt kritiseeritud pooletunnine album järjekordselt kunstlikult, "suure kunsti" nimel kokkuklopsitud superkoosluselt.

Grupp kannab sealjuures omamoodi provokatiivset või lihtsalt nõmedat nime LSD, mis üldjuhul tekitab assotsiatsioone, seoses samanimelise laialt tuntud narkootikumiga. Tegelikult on see artistide esitähtedest lihtlabaselt moodustuv lühend.
Iseenesest muidugi ülimalt rahvusvaheline värk. Mis võiks ja peaks ülihästi toimima. Labrinth on inglise laulja-produtsent. Sia Austraalia laulja-laulukirjutaja. Diplo USA produtsent-DJ.
Aprillis väljastatud plaat on nende debüüdikas. Väga lühike töö, kuid ometi lindistati seda terve aasta jagu, 2018.-2019.
Kevade parimaks house-pop albumiks asjatundjate poolt juba tituleeritud, looming, mille elementideks on tinglikult pop, psühheedelia ja võiks öelda isegi gramm rokki.
Tegelikult aga on kõik kokku üks paras maitselage segapuder. Kummaline ja väga imelik album nii ülesehituse kui lugude poolest.
Julgeks öelda lausa sedasi, et totaalselt hävingust päästab kogu asja ainult supertalent Sia, kel tõepoolest võrratu hääl ja seda ta siingi väga oskuslikult kasutab.
Loodetavasti tuleb Sia varsti ise jälle sooloplaadiga välja, ei tahaks kuidagi, et ta oma talendi LSD-sse ära raiskab.
Täiesti uskumatu on seegi, et sellelt albumilt on jõutud eraldi singlitena välja rebida viis.
Esinduslooks on valitud parajalt tobe "Genius", mida tihti mängitatud US Alternative Radios ja mis on kaasatud EA Sports videomängus FIFA 19.
Ülejäänud neli "püünislugu" rahvamassidele on "Audio", "Thunderclouds", "Mountains" ja "No New Friends".
Positiivsemaid peegeldusi, tipp-paladest pole siin jälgegi.Nimetaks siinkohal vaid kahte: "Audio" ja "Heaven Can Wait". Taaskord rõhutades, et needki kõlbavad kuulata põhimõtteliselt ainult tänu Sia häälele, tema suurepärastele sooritustele.
Muuseas kogu lüürika taga on Labrinth ja Sia.
Albumi esikaas on kõige selle "kahtlase sisu" juures veel eriliselt tobedavõitu. Jätab mulje, nagu oleks tegu mingi jabura tootega lastele.
Lakooniline lõputõdemus - tõeliselt eriline ja kahtlase väärtusega album.

Hinne: 6/10

Ülo Külm

0 kommentaari Lisa kommentaar