horoskoopkuum videomüstilised loodmuusikanipid ja toitsaatusedsisuturundussuhtedtestidusutlususutlusedveebi eksklusiiv

Laura Remmel: "Elu tuleb õppida chillimalt võtma!"

Laura (Põldvere) Remmel on andekas eesti lauljanna, kes tunneb ennast koduselt nii souli, dzässi, bluusi kui popi valdkonnas. Temaga seostub tegelikult veel üks täiesti eriline termin, Free Impro.

Hiljuti lõppenud Eesti Laul 2016 võistlusel saavutas supersoosik finaalis tubli teise koha, jäädes alla vaid Jüri Pootsmannile.
Kuna Laura on varemgi mitmel tähtsal muusikaüritusel/jõukatsumisel just nimelt "hõbedale" jäänud, siis on naljahambad teda lugupidavalt hakanud kutsuma muusikamaailma Paul Kereseks. Kuna eesti läbi aegade kõige kõvem maletaja Keres kippus temagi just enamikel tähtsamatel rahvusvahelistel võistlustel "igavene teine" olema.
Laura Remmel, artistinimega lihtsalt Laura, alustas oma lauljakarjääri tinglikult öeldes aastal 2005, Moonwalki "tallist", Sven Lõhmuse käe all.
On teada, et samal aastal võitis ta laulukonkursil "Kaks takti ette" esikoha, laulis siis just džässi.

Suntribe´iga Eestit Eurovisioonil esindanud
Eesti Laulu eelkäija Eurolaulu finaalvooru pääses ta kohe nii ansambli Suntribe koosseisus, looks "Let´s Get Loud", kui oma soololooga "Moonwalk".
Kui nüüd mälu ei peta, siis pääses Laura Suntribe´iga ka Eurovisiooni Lauluvõistlusele Kiievis, Ukrainas, kuid poolfinaalist nad ennast edasi ei vinnanud.
Seevastu aasta 2008 oli Laura jaoks eriti edukas, Eesti Muusikaauhindadel (EMA) krooniti ta Aasta Naisartistiks ja tema debüütalbum "Muusa" (2007) valiti Aasta Albumiks.
Üldse on Lauralt senini ilmunud kolm stuudioalbumit, neist viimane "Sädemeid taevast" aastal 2011.
Laura üks kaubamärke on muide omapärased ja põnevad esinemisriided - väidetavalt teeb ta selles osas pidevat koostööd moemaailma tipptegijatega. Viimasel ajal on Laura siiski ise disaininud oma lavariided, koostöös Anni B. ja Madis Liplapiga.

Alati efektsed esinemisriided
Ning tõepoolest, selgi aastal Eesti Lauluga seonduvalt ei räägitudki mitte niivõrd tema loost "Supersonic", kuivõrd just pööraselt šikist esinemiskostüümist!
"Ma armastan su kleite!" ongi paljud Laura teismelised tütarlaps-fännid sagedasti ja üheselt välja hõiganud.
"Eputab riietega nagu Anu Saagim!" ei kiida keskealised koduperenaised Laura ekstreemsevõitu rõivaid.
Kuna Laura on hetkel taas kahtlemata väga kuum artist, vähemalt Eesti mõistes, on temaga raske ka jutule saada, korralikku intervjuud teha.
Allakirjutanul õnnestus Lauraga vaid korraks pärast Eesti Laul 2016 finaali Saku Suurhallis VIP restoranis põgusalt vestelda, teda kahe ja poole küsimuse jagu pinnida.
Kõigepealt sai traditsiooniliselt uuritud, kuidas Laura ise ikkagi saavutatud teise kohaga rahule jäi, kas allajäämine Jürile mossitama ei pannud.

Hõbedakarva Laura
"Kõik läks suurepäraselt. Ma olen Eesti Laulul harjunud hõbedase kohaga,” vihjab Laura sellele, et just nimelt sedasorti võistlustel on eesti rahvas ta "alati teiseks hääletanud”.
„Järgmisel aastal osalen ma taas!" on laulja täiesti veendunud.
Kuid kas päev varem eetris olnud saatesarjas "Nädalalõpp Kanal2-ga" tehtud vigurid – Laura osales seal koos Margna ja Jõekaldaga spetsettevõtmises "vaimude väljakutsumine" – võisid tema kohta mõjutada, positiivset laadi mõju avaldada?
"Ei oska öelda, kas Kanal 2-e värk välja mängis," muigab ta küsimuse peale.
Kui üritan aga selgust saada, mida Laura ise oma selle-aastasest loost "Supersonic" arvab, kas ehk jäi see mõnevõrra alla tema varasematele superhittidele nagu "Sunflowers" ja "581C", muutub ta pigem kidakeelseks ja näha on, et ei soovi sel teemal spekuleerida.

Elina päästis superlaulja intervjueerija küüsist
Vestlus jääb tegelikult katki hoopis naljakamal põhjusel - ei tea kust ilmub välja "natuke lõbusamas tujus kui tavaliselt", superlaulja Elina Born, trügides julmalt toimuva kahekõne vahele.
Mokaotsast tuleb tal küll "ega ma teid ei sega", kuid näha on, et paratamatult antud viisakas vastus – "Oh, mis sa nüüd, muidugi mitte” – teda tegelikult suurt ei huvitagi.
Mõnda aega tüdrukud omavahel lobisenud, järgneb klassikaline "dünamo", mis tegelikult omakorda paneb lehemehe sisimas irvitama.
"Me läheme nüüd vetsu. Aga sa oota meid siin, siis pärast jätkame intervjuuga!"
Jee, jee, jee. Ootamine ettearvatult tulemust ei andnud ja naiste poolt halvasti koheldud leheneeger tundis iga hetkega, kuidas nina üha "pikemaks venib"...

Ülo Külm

0 kommentaari Lisa kommentaar