horoskoopkuum videomüstilised loodmuusikanipid ja toitsaatusedsisuturundussuhtedtestidusutlususutlusedveebi eksklusiiv

Leon Bridges, "Coming Home", Columbia

"Selline täiuslikkus on alati oluline, relevantne." Täpselt selliste sõnadega on tunnustatud Leon Bridgesi debüütalbumit.

Võiks ka muidugi teistmoodi sõnu sättida, tööle kiitust avaldada – iseenesest vägagi tagasihoidlik ümbris peidab endas sügavat sisu, peenetundeliselt ja igati profilt esitatud (soul)muusikat.
Leon Bridges on USA-s Atlantas sündinud laulja, kes hiljem asutas ennast Texasesse, täpsemalt Fort Worth´i. Enne kui ta oma teed muusikuna alustas, töötas ta hoopis nõudepesijana ühes Texase restoranis.
Laiem üldsus, eriti Ameerikas muidugi, sai temast teada sealsetes raadiojaamades sagedasti mängitatud laulu "Coming Home" järgi. Muide nagu näha, tema juuni teisel poolel avaldatud debüütalbum kannabki just sedasama nime.
Esikalbumil on Bridges suutnud oskuslikult ühendada ning omavahel kombineerida souli ja gospeli. Sidunud need veelgi põnevama kõlapildi saamiseks 60ndate fiilingus rütmi ja bluusiga.
Kahtlemata ongi 26-aastane Bridges meelduselt tuntavalt kuuekümnendates – kriitikudki on teda võrrelnud selle ajastu souli suurkujudega nagu Otis Redding ja Sam Cooke.
Kõik lood albumil, ühtekokku on neid kümme, on Bridgesi enda kirjutatud. Kuigi ta on eelkõige ikkagi nimelt laulja, mängib Bridges loos "River" veel akustilist kitarri.
Kolmest "Coming Home" loost on jõutud juba vormistada ka muusikavideod – nimiloost, "Better Man´ist" ja "Smooth Sailin´gust". Kuid plaadi esindamise seisukohalt olulist vahet polegi. Praktiliselt kõik ülejäänudki lood võiksid vabalt sama edukalt kogu plaadi olemust edasi kanda.
Bridgesi debüütalbum on suutnud ennast kusagil kümnekonna riigi muusikaedetabelitessegi mahutada, kõige kõrgemal, kuuendal kohal, figureerinud mõistagi USA-s.
Kuna sel sügisel tuurib Leon Bridges mitmel pool Euroopaski, on praegu igati sobiv albumiga tutvust teha.
Suviste vabade meeleolude ja toimetamistega pea ideaalselt haakuv plaat.

Hinne: 7/10

Ülo Külm

 

0 kommentaari Lisa kommentaar