horoskoopkuum videomüstilised loodmuusikanipid ja toitsaatusedsisuturundussuhtedtestidusutlususutlusedveebi eksklusiiv

Leonard Cohen, "You Want It Darker", Columbia

Ülipopulaarse Kanada laulja, laulukirjutaja, muusiku, poeedi, kirjaniku, maalikunstniku viimaseks jäänud stuudioalbum, mis ilmus eelmise aasta oktoobris. Üldarvult Coheni neljateistkümnes, üheksa looga, vältab vaid 36 minutit.

Töö on suures osas tajutavalt rõhuva, minoorse ja rusuva alatooniga, tumedates värvides kulgev, kuigi sisaldab teistsuguseidki, hoopis heledamaid momente.
Kõrge iga rolli ei mänginud, tema uuemgi looming on kvaliteetne. Coheni võlu seisneb eelkõige tema ainulaadses hääles, laulude esitamises omapärases jutustavas vormis. Võiks ju spekuleerida, et selline lähenemine ja vastav mõjus hääletoon läheb just naistele eriliselt hästi peale.
Selle kõige juurde on oskuslikult sulandatud taustvokaalid, mis tegelikult õige mitmele loole oluliselt jõudu ja ilmekust juurde annavad.
Laulusõnad leiab plaadiga kaasas käivalt voldikult. Neid tasub tähelepanelikult jälgida. Tekst on täiesti omaette klass.
Kuigi Cohen valdas nii kitarri kui klahvpille, on ta siin puhtal kujul laulja. Tema meeskonnas, andekate pillimeeste hulgas, on ka poeg Adam Cohen, kes mängib klassikalist kitarri ja on ühtlasi plaadi produtsendiks.
Albumi kulminatsiooniks on vähimagi kahtluseta nimilugu - milline mitmekihiline ülesehitus, milline tekst, milline sõnum! Pole siis imestada midagi, et "You Want It Darker" ongi valitud plaadi esinduslooks, ainsaks singliks.
Lõpuloo "String Reprise/Treaty" - kuhu alles täiesti lõpusirgel siseneb vokaal - üle kaheminutiline keelpillide osa on eriti fantastiline.
Ülejäänud lugudest on kõvemate killast vahest "Treaty" ja "Traveling Light", kuigi tegelikult toimib kogu materjal ühtlaselt hästi.
Kui muusikalisest püüda liigitada, siis kogu muusika kipub sujuvalt kuhugi sinna folgi ja soft roki kanti.
Märkimisväärne on see et "You Want It Darker" kerkis rohkem kui kümnes riigis edetabelites esikohale, saades muusikakriitikutelt valdavalt vaid positiivseid ja väga kõrgeid hinnanguid.

Hinne: 7/10

Ülo Külm

 

0 kommentaari Lisa kommentaar