horoskoopkuum videomüstilised loodmuusikanipid ja toitsaatusedsisuturundussuhtedtestidusutlususutlusedveebi eksklusiiv

Lesbi olla on Eestis keerulisem kui neeger olla...

Taas kord on avalikkuse pilgud suunatud seksuaalvähemustele, nende võimalikele õigustele, neid puudutavatele seadustele. Mailiki (38) tunnistab, et teda küll vastava seaduse vastuvõtmine rõõmustaks, kuid isiklikus plaanis ei muudaks see ilmselt tema elus mitte midagi.

Naine nendib, et Eesti ühiskonnas olla lesbi on riskantsem kui mustahnahalisel põgenikul eestlaste seas ringi liikuda.
Lühikese poisipeaga, blondide, säravate juustega Mailiki töötab küünetehnikuna ühes Tallinna salongis. Kummastaval kombel selle elukutse mõni aasta tagasi valinud naine justkui ei sobiks füüsilises mõistes mõne iluasutuse teenindajaks.
Mailiki on "raske kondiga", laiade õlgade ja puusadega naisterahvas, kes varem tegutses turvanaisena kaubanduskeskustes, kuid loobus sellest ametist. Tegutsemine turvateenistuses kestis kümmekond aastat, nõudes nii füüsiliselt kui ka vaimselt inimeselt palju. Töö oleks raske ka mehele, naisest rääkimata, olgu tema seksuaalne orientatsioon milline tahes.

Turvanaine on alati pervo
"Töötasin mitmes suurimas kaubanduskeskuses Tallinnas, alludes ühele suuremale turvafirmale Eestis.
Töö polnud kerge, eriti vaimses plaanis. Kogesin iga päev mõnitusi. Minu suunas vehiti käte ja jalgadega, näidati näpuga, osatati, et näed, jälle üks pervo tööle võetud. Kui sa oled naine ja töötad jõustruktuurides, turvateenistuses, päästeametis või mujal, mida peetakse üldjuhul meeste ametiteks, siis igal juhul sõimatakse sind lesbiks, isegi, kui sa seda ei ole.
Tean oma endiseid kolleege, kellest enamusel pole mingeid seksuaalseid huve naiste vastu, kuid ometi kogevad nad turvanaistena klubides, baarides, kauplustes töötades samasugust, alandavat kohtlemist. Inimesed on Eestis tihti ühemõtteliselt julmad ning ebaausad. Samas, profesionaalina pole sul õigust midagi ka ette võtta, sest kellegi verbaalsesse vestlusesse sekkumine on keelatud. See pole millegi varastamine või huligaanitsemine kaupluses, millega turvamees või -naine peavad sisuliselt tegelema," meenutab Mailiki oma kogemusi seoses endise ametiga.

Turvatöölt iluteenindusse
Mõni aasta tagasi otsustas heas vormis, jätkuvalt jõusaalis trenni tegev naine, teha elus kannapöörde, siirdudes naiselikuma ameti juurde. Tema mõtteis olid erinevad valikud: massöör, kosmeetik, juuksur, küünetehnik, pediküür-maniküür...
Kindel oli üksnes kavatsus oma elu täielikult muuta, et emotsionaalselt taaskord ennast paremini tunda. Küünetehniku ameti kasuks
ppeprotsess on kõige lühem ning kunsti- ja ilulembust on tema ellu varemgi mahtunud. Koolis oli ta aktiivne käsitöötundides tegutseja, samuti armastas joonistamist, maalimist ja kunstiajalugu. Hilisemas elus on ta enda lõbuks koju ja sõpradele üht-teist ka maalinud, mistõttu värvid ning nende kombineerimine ühel või teisel viisil on daami elu lahutamatuks osaks alati olnud.
Amet selgeks õpitud, polnud töö leidmisega probleeme. Iluteenindaja Eestis tööta ei jää, sest siinsetele naistele meeldib end kaunistada. Moeeksperdid mujal Euroopas peavad eesti naisi sageli lausa slaavilikeks, sest naised kasutavad tihti kunstküüsi- ja juukseid ning teevad seda juba teismelistena. Mida rohkem meiki, seda vingem!
Mailiki ise kasutab vaid kerget meiki ning blondeerib juukseid. Tema garderoobi kuuluvad üldjuhul pükskostüümid, kuid leidub ka maani ulatuvaid õhtukleite, mida ta kannab mõnel vastuvõtul või teatrikülastusel. Seega, pole võimalik üheselt väita, et lesbiliste naiste lemmikrõivaiks on teksased, tossud, lössis kampsun ning nokamüts. Leidub erandeid! Mailiki on üks neist, kuigi tööl ja igapäevaelus lähtub ta mugavusest, mistõttu kannab enamasti teksaseid, lihtsat särki või dresse ning külmal hooajal kampsuneid, mantleid, jopesid.

Mehega ei seksiks iial
Veebruaris 39-aastaseks saav naine jutustab, et avastas oma seksuaalsuse alles 17-aastaselt, olles olnud eelnevalt paaril korral vahekorras mehega.
Ta avameelitseb: "Mulle ei pakkunud seks mehega naudingut, selles polnud seda võlu ja ehedust, sära, mida tunnen nüüd, kui naisega seksin. Peenisega mees on jälk! Vahekord naisega on aga fantastiline kogemus, erakordne, sensuaalne nauding, milleta ma ei kujutaks oma elu ette!
Mehega ei seksiks ma enam mitte iialgi. Mul on palju gei-sõpru, ka heterosõpru, biseksuaalseid liigub tutvusringkonnas, kuid naistega on mul tugevam emotsionaalne side, seksist rääkimata. Ma ei ei tee inimestel vahet nende seksuaalsuse või muudel välistel alustel, kuid tunnistan endale, kes olen ja tahan elada oma elu vaba inimesena."
Täna tunneb Mailiki ennast tõepoolest paremini, kui turvatööd tehes, sest viibib päevast-päeva naiste seltskonnas. Tema kolleegid on teadlikud Mailiki seksuaalsetest eelistusest, kelleski see probleeme pole tekitanud. Samuti pole teda mõnitanud jässaka keha, pisut poisiliku välimuse pärast ükski klient, sest oma tööd valdab küünetehnik hästi, armastab seda, andes endast maksimumi, et klient ja tööandja oleksid rahul.
"Mõnes mõttes olen rahu leidnud. Mul on hea töökoht. Erakordselt meeldiv ülemus, kes on meesterahvas. Meie kollektiivis on kuus-seitse naist, tööd jätkub pidevalt, sissetulek on hea ja isegi parem, kui eluga riskimine turvateenistuses töötades, kuid ometi pole ma õnnelik.
Mõtlen vahel ka kooseluseadusele. Mida see minu elus muudab? Mitte midagi! Jah, tean nais- ja meespaare, kellel on lapsed, kes elavad koos ning neile on see seadus hädavajalik, kuid vallalisele sama sugupoolt armastavale inimesele ei tähenda see seadus mitte midagi.”

Raivo Kaer

Jätkub ajakirjas...

0 kommentaari Lisa kommentaar