horoskoopkuum videomüstilised loodmuusikanipid ja toitsaatusedsisuturundussuhtedtestidusutlususutlusedveebi eksklusiiv

Liiga hea naine

Meelike jäi armastatud mehest ilma. Mees ­põhjendas järsku mahajätmist väitega, et ­naine on tema jaoks liiga hea.

Juhiabina töötav Meelike on tark ja ilus. Hoolitsetud, kena ja erialase kõrgharidusega. Võiks väita, et tegu on tõelise pärliga noorte vallaliste naiste „turul”, ent ometi on Meelike väga kurb. Mees, kes ta ootamatult maha jättis, põhjustas naisele hulga kannatusi.
„Enda arvates olen ma meeste suhtes pigem valiv, mitte mingil juhul n-ö kerge saak,” jutustab naine. „Jaa, mulle meeldib sõbrannadega pidutseda, aga ma pole kunagi olnud väljas selle peal, et ilmtingimata mõne uue mehega tutvuda või suhtesse astuda.
Kuni ma kohtasin Raikot...”
Tolgi korral oli Meelike sõbrataridega väljas, ühes ööklubis. Dringiti ja tantsiti, kuni daamidega liitusid kolm kena meesterahvast. Üks neist liikus peatselt kuhugi edasi, üks oli väljas oma pruudiga, kolmas aga jäi Meelikese kõrvale pidama.
Mees oli džentelmenlik ja kena. Noor ja ilus, aga vana kooli viisakusega, iseloomustab Meelike, kellele selline kombinatsioon väga meeldis.
Kui naine ühel hetkel klubist lahkuda otsustas, vahetas ta Raikoga telefoninumbrid, kuid teadis kindlalt, et ise ta meest otsima ei hakka.
„No on lihtsalt olemas selliseid mehi, keda taga ajada ei ole mõtet. Kui tema sinu vastu huvi tunneb, siis on teine asi...”

Naeratav suu, kurvad silmad
Paar päeva hiljem sai Meelike teada, et antud juhul ongi tegemist selle „teise asjaga”: Raiko helistas, tutvustas end ja tegi ettepaneku kohtuda ning koos välja minna. Näiteks kohvikusse, kus oleks vaiksem kui klubis ning saaks juttu ka rääkida.
Meelikesel polnud selle vastu midagi. Kena mehega kohtumiseks lõi ta ka enda võimalikult kenasti üles ning tõdes kohtumisel vaikse rahuloluga, et ka Raiko nägi väga hoolitsetud ja kena välja.
„Ilus mees, ilusa naeratusega... Aga silmad olid kurvad,” räägib Meelike. Mehega rääkides tajus ta valusat ängi – isegi siis, kui vestlus rändas täiesti neutraalseid radu ning isegi siis, kui mees nalja viskas.
„Ma ei tea miks, aga ma tundsin tema valu ja masendust peaaegu füüsiliselt,” meenutab naine. „Kui me mõnda aega kohvikus olime istunud, tegi Raiko ettepaneku jalutama minna. Kõndisime kesklinnast Piritale ja jalutasime mere ääres. Võtsime jõe ääres paadilaenutusest paadi ja sõudsime jõge mööda merest kaugemale. Tundsin end Raiko seltskonnas väga hästi, aga nägin ka seda, et mehe hoiak oli kuidagi piinatud.”
Too kohtumine ei jäänud viimaseks ning Meelike sai mehe kohta aja minnes aina enam teada.

Mees otse sõjast
„Meie teine kohtumine viis kinno ja seal me eriti omavahel ei rääkinud. Kolmandal kohtumisel aga jalutasime taas ning siis rääkis Raiko mulle oma elust väga palju. Enne veel hoiatas, et ega ma vist pärast temaga enam välja tulla tahagi...”
Meelike ohkab. Ja jutustab siis, et Raiko ängistusel oli tõesti mitu reaalset põhjust. „Ma teadsin, et töötab kuskil mingi turvajuhina, aga ma ei teadnud, mis ta enne tegi. Nimelt oli ta eriväelane ja tuli otse sõjast... Jätan siin mainimata, millisest täpselt, sest tema masti mehi on Eestis väga vähe. Üksikasjadest ei tahtnud Raiko rääkida ja ega ma eriti peale ka ei käinud – ma usun niigi, et sõda on väga hirmus. Ka tema praegune töö polnud kuigi rahulik, nii-öelda eriolukordi tuli ette pea iga päev.”
Teenistuse ja tööga seotud muredesse suhtus Meelike üpris rahulikult. Ehkki üdini tsivilist, teadis suure firma juhiabina töötav naine väga hästi, mida tähendab pidev tööstress ning kuhjuvad pingelised olukorrad – oma töökohas oli justnimelt tema nende lahendajaks ning kõigi ja kõige jõustajaks-toetajaks-korraldajaks.

Asi läheb aina hullemaks
Raiko edasine jutt aga pani Meelikese märksa tõsisemalt mõtlema, kas ja kuivõrd ta selle mehega väljas tahab käia.
Nimelt tunnistas Raiko ausalt, et tal on naine ja kaks last. Ja et ta hoolib neist kõigist väga.
„Ma olin esimese hooga lausa solvunud,” tunnistab Meelike. „Mida sa siis käid klubides ja teiste naistega jalutamas ja sõudmas – käi oma naise ja lastega, eriti kui nad sulle veel korda ka lähevad!”
Samas pidi naine enesele tunnistama, et isegi rangete moraalireeglite järgi võttes polnud mees temaga väljas käies oma pere vastu eksinud – ei ainsatki suudlust ega embust, ei mingit „küll-sa-oled-ilus-tule-minuga-voodisse”-juttu. Üksnes viisakus ja usaldus – ilus ja hell, aga kindlasti mitte erootiline.
Raiko aga rääkis edasi. Korraks tahtis Meelike talle kähvata, et jaa-jaa, tüüpiline abielumeeste plära, kuidas naine vaest meest ei mõista. Ent vaikis siiski, sest sellest mees just rääkiski. Ja sellest, et seepärast ei saa ta Meelikesele läheneda kui naisele, ehkki too talle tõesti väga meeldib – et ta ei taha olla tüüpiline armukest jahtiv abielumees ja et õigupoolest ei taha ta üldse armukest.
Meelike otsustas mehe vanakooli viisakuse ja põhimõtete juurde jääda. Ohkas kergelt ning ütles ausalt, et ka talle meeldib Raiko väga, ent kedagi petma hakata või petmises osalema hakata tema ei kavatse.
„Just sellepärast ma sinust nii väga lugu peangi,” ütles mees. Ja naine mõtles väga varjatud kibestumisega, et lugupidamisest enam tahaks ta toreda mehega linade vahele sattuda, õhtuti koos süüa teha ning ühel hetkel pere luua...
Aga ilmselt polnud tegu sellise mehega. Lahku minnes andis Meelike Raikole põse peale musi ja ütles ausalt, et ta ei taha tollega enam kohtuda. „Mitte truuduse proovilepaneku hinnaga,” lisas ta.

Helen Mandel

Jätkub ajakirjas...

1 kommentaar Lisa kommentaar
  
amira 07.09.2015 17:42
ei ole jah abielus olles võõrastega väljas käija.mees sai teada ,ja jättis su maha, sul ei jää muud üle ,söö,palveta,loodan,et said hea õppetunni.