horoskoopkuum videomüstilised loodmuusikanipid ja toitsaatusedsisuturundussuhtedtestidusutlususutlusedveebi eksklusiiv

Ma olen tugev naine...

Triinu jaoks polnud lahendamatuid olukordi. Peale ühe – mehed kartsid naist, kes kunagi nõrk ei olnud ja abi ei vajanud. Aga meest leida tahtis Triinu kindlasti...

Triinu oleks pidanud poisina sündima. Seda soovisid kõik: ema, isa, vanem õde Kadri ja isegi naabrionu Mihkel, kellel endal oli viis tütart ning hinges salasoov kellelelgi oma aastaid lihvitud kalameheoskusi edasi pärandada. Triinu sündis aga tüdrukuna ning temast kasvas tugev ja energiline laps, kes onu Mihkli suureks rõõmuks näitas üles teesklematut huvi tema oma kätega valmistatud kalapüügiriistade vastu.
Ei, Triinu ei muutunud, ta jäi loomulikult tüdrukuks, kuigi teatud poisilikke jooni temas siiski oli. Ta ei armastanud kleite kanda ja suutis alati kiusajatele väärikat vastupanu osutada. Esimest korda juhtus see kolmandas klassis. Tüdrukule meeldis väga üks heledate juuste, ingli näo ja suurte helesiniste silmadega klassivend.
Nende sõprus kestis tervelt kolm nädalat, kuni poiss sai viienda klassi riiukukkede käest klobida. Triinu ei hakanud kakluse põhjusi välja selgitama. Ta vaatas hoolikalt oma sõbra silma all oleva sinika üle ja, ootamata ära vahetunni saabumist, tormas kakekullide klassi. Samal päeval ilmus tema päevikusse märkus: „Lugupeetud vanemad! Palume teil viivitamatult kooli ilmuda! Teie tütar peksis julmalt läbi kolm vanema klassi õpilast. Üks neist vajas arstiabi.“
Probleem lõpuks lahendati, kuid selle tulemusena sai Triinu südamesõber endale hüüdnimeks „jänespüks“ ning selle vahejuhtumiga nende suur sõprus ka lõppes. Miks see nii juhtus, Triinu siiralt mõista ei suutnud. Selle teadmatusega ta üles kasvaski.

Taas õnnetu armastus
Õigusteaduskonna viienda kursuse tudengina armus Triinu taas. Seekord temast kaks kursust tagapool õppivasse Laurisse. Nende romaan kestis tervelt aasta. Triinu rabeles oma väljavalitu eest arvestustöid ära teha, vorpis erinevatel teemadel esseesid ja tagatipuks valmis noormehe jaoks tema sulest isegi kursusetöö. Aga vaatamata sõbranna õilsatele kavatsustele putkas Lauri tema juurest hoopis oma hapra ja üldsegi mitte energilise kursuseõe embusesse. Triinu elas kaotust raskelt üle, kuid lõppude lõpuks sai hingerahu tagasi ja sukeldus pea ees töösse.
Oma kahekümne seitsmedaks eluaastaks oli naine teinud peadpööritava karjääri, asutanud oma õigusabifirma ja oma raamatupidajaga abiellunud. Siim oli edasipüüdlik mees ja temast sai peagi osanik. Selle tähelepanuväärse sündmuse puhul kinkis Triinu abikaasale auto, millega ta armastatu peagi koos oma armukesega Itaaliasse puhkust nautima kimas.
Lahkuminek oli taas raske, kuid nagu tavaliselt, leidis Triinu ka seekord lohutust oma tööst. Nii jõudiski märkamatult kätte kolmekümnes eluaasta.

Nii tugevat meest polegi?
Sünnipäeva tähistas Triinu koos parima sõbranna Liinaga, kes erinevalt temast juba ammu õnnelikus abielus oli.
„No ütle, kallis sõbranna, miks minul ei vea?“ küsis Triinu ahastava häälega ja tühjendas ühe sõõmuga martiiniklaasi. „Miks kõik mehed mu hülgavad? Olen ma mingi peletis või?“
„Sa oled lausa kaunitar!“ veenis sõbranna. „Aga välimus ei puutu antud juhul absoluutselt asjasse.“
„Milles siis asi on?“
Liina teadis oma sõbranna keevalist iseloomu ja jäi seetõttu veidikeseks omaette mõtisklema, kuid otsustas lõpuks siiski tõe välja öelda.
„Nad kardavad sind. Sa ei anna neile hingamisruumi. Sõidad nagu buldooser meestest üle.“
„See ei vasta tõele!“ pareeris Triinu häält kõrgendades. „Ma aitan neil jalule saada!“
„Ja seejärel hakkad nende samme seada, Sinna mine, sinna ära mine, seda võib, seda aga ei tohi... Seda mehed juba välja ei kannata. Ja teadagi on meestel üleüldse raske tugevaid naisi välja kannatada.“
„Mida ma siis sinu arvates tegema peaksin?“ küsis Triinu anuva häälega.
Liina tegi käega tähendusrikka žesti.
„Endale tugeva mehe leidma. Sellise, kes sinust tugevam oleks.“
„Selge. Seega ootab mind ees üksijäämine,“ sõnas Triinu kokkuvõtvalt.
„Aga sa ole temast kavalam!“ ei andnud sõbranna alla. „Näiteks mina pole elu seeski ühtki naela seina löönud ega midagi küüneviilist raskemat käes hoidnud...“
„Ja see on sinu meelest hea ja õige?“ küsis Triinu kõhkleva häälega.
„Räägitakse, et õnn on meie enda teha, kuid mis on üldse õnn?“ esitas Liina sakramentaalse küsimuse. „Tahad sa õnnelik olla?“

Küsimus looritatud pilgul
Loomulikult Triinu tahtis. Kogu järgmise päeva hommiku ta vaid sellest mõtleski. Mõtles nii pingsalt, et sõitis vastu tänava betoonäärist ja lõhkus ära oma džiibi tagarehvi.
„Pole hullu,“ mõtles ta endamisi ja ronis autost välja. Rehvivahetus polnud Triinu jaoks probleem. Ta hüppas autost välja, lõi vilunud autojuhi näoga pagasiluugi lahti ja kummardus tagavararehvi välja tirima. Äkki kuulis ta selja tagant:
„Kas vajate abi?“
Triinu avas suu, et öelda oma tavapärane lause: „Saan ise hakkama!“, kuid viimasel hetkel mõtles ümber. Naine jäi hetkeks tundmatut abipakkujat piidlema. Tema ees seisis pikka kasvu, musklis, jõuliste näojoontega, umbes neljakümneaastane mees.
Korraga meenusid Triinule sõbranna lausutud sõnad, ja süütult ripsmeid klõpsutades küsis ta malbe häälega:
„Ja te oskate seda?“

Damoklese mõõk, Pandora laegas...
Nädala pärast, valmistudes järjekordsele kohtingule minema, pidi Triinu peeglisse vaadates endale tunnistama, et naise tugevuseks on tema nõrkus. Ta mõistis nüüd, mida tähendab oskus vaadata meest kui endast tugevamat. Ta oli kogu elu pidanud endale pidevalt tõestama, et on tugev, arvanud, et peab meestega võitlema, neist parem olema ja maailma oma vaatenurgast defineerima.
Mehed on loodud aga selleks, et naisi kaitsta. Kui naine seda ise suudab, tähendab see, et tal pole meest vaja.
Siiani polnud veel mitte ükski mees Triinut sellise tähelepanu ja hoolitsusega ümbritsenud nagu Martin. See oligi tema „päästja“ nimi. Varsti mõistis naine, et on armunud.
Pool aastat arenes nende romantiline suhe tõusvas joones, kuid ühel päeval pidi Triinu kallimat väga pikalt kohtamisele ootama.
Mees saabus lõpuks väsinuna ja depressiivsena. Ta muidu nii säravad silmad olid tuhmunud. Martin tunnistas lõpuks Triinule, et tal olid oma töökohal tekkinud suured juriidilised probleemid. Triinule poleks nende lahendamine suuri pingutusi nõudnud – teha mõned telefonikõned teatud inimestele, õigetele nuppudele vajutada ja kui vaja, ka oma vastuteeneid pakkuda. Poole päevaga poleks probleemidest jälgegi jäänud.
Naine oli telefonitoru juba kätte haaranud, kui äkitselt teadvustas endale – olulise pöördepunkti aeg on käes! Achilleuse kand, Gordioni sõlm, Damoklese mõõk, Pandora laegas... Talle meenusid koheselt kõikvõimalikud asjakohased ja ka ebasobivad analoogid. Triinu naeratas ja sõnas siis hellalt:
„Pole midagi hullu, kallis. Sa saad sellega ilmtingimata hakkama. Oled ju mul nii tugev...“

Eliise Mäesalu

5 kommentaari Lisa kommentaar
  
Linda Mark 11.02.2020 13:53
KUIDAS MINU LAENU SELLEST SUUREST FIRMAST sain Tere, mu kallid inimesed, ma olen Linda McDonald, kes elab praegu Austinis Texases, USA-s. Olen praegu kolme lapsega lesk ja olin 2018. aasta aprillis finantsseisundis ummikus ning mul oli vaja refinantseerida ja arveid maksta. Proovisin leida laenu erinevatelt nii era- kui ka korporatiivsetelt laenufirmadelt, kuid mitte kunagi eduga. Enamik panku lükkas mu krediidi tagasi, ärge täiel rinnal saamas neid hoodlumeid, kes kutsuvad neid omaraha laenuandjaks - nad on kõik pettused, nad tahavad ainult teie raha ja te ei kuule neilt enam, et nad on seda mulle kaks korda teinud, enne kui ma kohtusin hr David Wilsoniga. Kõige huvitavam osa on see, et minu laen kanti mulle üle 74 tunni jooksul, seega soovitan teil pöörduda hr Davidi poole, kui olete huvitatud laenu saamisest ja olete kindel, et saate talle õigel ajal tagasi maksta, võite temaga ühendust võtta e-posti teel ……… (davidwilsonloancompany4@gmail.com) Krediidikontrolli pole, ükski 2-protsendise intressimäära ja parema tagasimakse plaaniga krediidireisija pole Kui peate laenutagatise saamiseks võtma ühendust mõne ettevõttega, pöörduge täna laenu saamiseks hr David Wilsoni poole Nad pakuvad igasuguseid laenukategooriaid Lühiajaline laen (5_10 aastat) Pikaajaline laen (20_40) Meedia tähtajaline laen (10_20) Nad pakuvad laenu nagu Kodulaen ............., ärilaen ........ Võlalaen ....... Õppelaen .........., ettevõtluse alustamise laen Ettevõtluslaen ......., ettevõtte laen .............. jne E-post .......... (davidwilsonloancompany4@gmail.com) Kui tegemist on finantskriisi ja laenuga, siis on David Wilsoni laenude finantseerimine just see koht, kuhu minna. Palun öelge talle, et ma proua Linda McDonald juhendab teile õnne ................... ....
CHALLENGE FINANCIAL SERVICES, 07.10.2018 14:08
Tere, See on üldsusele teavitamine, et CHALLENGE FINANCIAL SERVICES, me oleme erafinantseerimisfirma. Meil on avatud rahalised võimalused kõigile inimestele, kes vajavad rahalist abi. Kas sa arvad laenu saamist? Kas teil on tõsine vajadus kiireloomulise laenu järele, et alustada oma äri? Kas teil on võlg? See on teie võimalus oma soovi saavutada, anname isiklikke laene, ärilaene ja kõiki 3% intressiga laene. Kui olete huvitatud erakorralise laenu saamisest, võtke meiega ühendust e-posti teel challengefinancialservics@gmail.com, et saada lisateavet. Challenge Financial Services Tel: +16789614269 E-post: challengefinancialservices@outlook.com E-post: challengefinancialservics@gmail.com
eve eve 17.09.2018 10:19
laenupakkumine üksikisikutele, kes vajavad rahastamist mikrokrediidi struktuur Oleme välja kujunenud ja aastate jooksul aastad on välja töötanud sügava arusaamise teie vajadustest ja individuaalsed nõuded. Oleme pühendunud oma klientide käsitlemisele õiglane ja pakkuda professionaalset, sõbralikku ja viisakat teenust. Meie protseduurid on loodud teie vastutusele selle tagamiseks pakume tooteid, mis sobivad teie tingimustega. Meie teenus on väga professionaalne ja viivitamata. meie moto on aidata sind, klient, olenemata teie vajadustest. Me pakkuda laene vahemikus 1000 kuni 5 000 000 000 eurot. Taotlused töödeldakse "mitte kohustusena.  Pakume laenu kindla intressimääraga kõigi laenutüüpide jaoks.    Palun, kui olete huvitatud meie teenusest Täida taotleja vorm ja saatke see meile e-posti aadress allpool Teie täielik nimi: .................... Aadress: ................................ Riik: ................................ Laenu summa: ....................... Laenu kestus: ...................... teie e-posti aadress: .............. Leppige meiega kokku evexves@gmail.com FINANCIAL CORPORATION'is on meie rahulolu meie peamine mure.
Fernada kredit 14.09.2018 17:37
E-post: fernadagonsalo33@gmail.com Laenupakkumine pluss 24 tundi Tere Kas otsite laenu kiirelt? kas: Kas saaksite oma finantstegevust taaselustada? Korteri sisustuse renoveerimiseks; maja; hoone? Rent? Auto ostmine? Krediit pulmade eest? Võlgade arveldamine? Projekti realiseerimiseks? Või muudel põhjustel jne. Laenu pakkimine üksikisikute vahel, kellele me teie käsutuses on laenu 5000 eurot kuni 500 000 000 euroni väga lihtsate tingimustega, mille määr on 3%, mille tagasimaksmise kestus on 1 aasta, on see laen 30 aastat. Me teeme ka investeeringuid ja laene igasuguste üksikisikute vahel. pakub lühikese, keskmise ja pikaajalise krediidi. Lisateabe saamiseks võtke meiega ühendust aadressil E-post: fernadagonsalo33@gmail.com
eve eve 13.09.2018 17:56
laenupakkumine üksikisikutele, kes vajavad rahastamist mikrokrediidi struktuur Oleme välja kujunenud ja aastate jooksul aastad on välja töötanud sügava arusaamise teie vajadustest ja individuaalsed nõuded. Oleme pühendunud oma klientide käsitlemisele õiglane ja pakkuda professionaalset, sõbralikku ja viisakat teenust. Meie protseduurid on loodud teie vastutusele selle tagamiseks pakume tooteid, mis sobivad teie tingimustega. Meie teenus on väga professionaalne ja viivitamata. meie moto on aidata sind, klient, olenemata teie vajadustest. Me pakkuda laene vahemikus 1000 kuni 5 000 000 000 eurot. Taotlused töödeldakse "mitte kohustusena.  Pakume laenu kindla intressimääraga kõigi laenutüüpide jaoks.    Palun, kui olete huvitatud meie teenusest Täida taotleja vorm ja saatke see meile e-posti aadress allpool Teie täielik nimi: .................... Aadress: ................................ Riik: ................................ Laenu summa: ....................... Laenu kestus: ...................... teie e-posti aadress: .............. Leppige meiega kokku evexves@gmail.com FINANCIAL CORPORATION'is on meie rahulolu meie peamine mure.