horoskoopkuum videomüstilised loodmuusikanipid ja toitsaatusedsisuturundussuhtedtestidusutlususutlusedveebi eksklusiiv

Madonna, "Rebel Heart Tour", Eagle Records/Eagle Vision

Nagu nimigi ütleb, on see maailmakuulsa popstaari, laulja ja laulukirjutaja Madonna septembrist 2015 kuni märtsini 2016 toimunud vägeva kontserttuuri "Rebel Heart Tour" põhjalik kajastus.

Selle üle kogu maailma toimunud turnee jooksul andis Madonna kokku 82 kontserti, 55 linnas. Seda showd nägi ühtekokku üle miljoni inimese.
Nüüd septembri keskel ilmunud toodet - järelvaadet rekordeid purustanud tuurile - on võimalik saada kõikvõimalikes erinevates formaatides: kombineeritult ja eraldi. DVD, Blu-ray, 2-CD, CD, DVD+CD jne.
See kuuldav ja nähtav kontsertmaterjal lindistati kahel märtsikuu päeval, Allphones Arenal, Sydneys toimunud esinemistel.
Muide tegemist on juba viienda Madonna live-albumiga, eelmine ilmus aastal 2013 ja kandis nime "MDNA World Tour".
Nagu Madonna kontsertide puhul ikka, on paljus tegemist lausa provokatiivse, seksistliku, piire kompava lähenemisega. Ja mingi jama on Madonnal lisaks selle religioonivärgiga, suurte ristidega ringiliikuvad tegelaskujud laval jne....Selle kõige tõttu on albumikaanele peale pressitud märk 15, mis peaks tähendama seda, et antud vanuseni on produkt keelatud.
Tõepoolest seda sigri-migri kontsertsalvestust jälgides - miinuseks kohati liiga kiirelt vahelduvad kaadrid ja kuidagi väljavenitatud pilt - riivavad kõrva mitmed Madonna ropuvõitu "otsesed" väljaütlemised ja mitmed sado-maso kanti kiskuvad (koreograafiliselt küll osavasti teostatud) stseenid. Ühesõnaga - Ozzy Osbourne puhul on need sagedasti lendlevad "fuck´id" ja "motherfucker´id" andeksantavad, kuid Madonna suust väljatulistatuna tunduvad läbinisti vulgaarsed!
Muusikalises mõttes keerleb kogu asi mõistagi just stuudioalbumi "Rebel Heart" materjali ümber, kuid loomulikult on terve ports Madonna klassikalisi hitte kavasse sisse põimitud. "Like A Virgin", "Material Girl", "La Isla Bonita" ja uuemast otsast "Music". Mõnda neist lugudest on kontsertversioonis n.ö. "töödeldud", tsipa harjumuspärast kõlapilti muudetud.
Värskeimast materjalist kõlab aga kõige fantastilisemalt lahedalt sõnastatud ballaadilikum "Devil Pray". Pluss sinna juurde kindlasti särtsakam "Rebel Heart", millele eelneb Madonna "tüüpiline targutamine", milles lauljanna peab vajalikuks sarjata asju ja levinud suhtumisi, mis talle endale meeltmööda pole.
Mida veel? Lisaks laulmisele mängib Madonna mõnel korral laval kitarrigi ja tuleb öelda, et teeb seda(gi) päris hästi
DVD lisad. Ligikaudu veerandtunnine väljavõte Madonna spetsiaalsest veidramast etteastest "Tears Of A Clown". Superhiti "Like A Prayer" kontsertklipp, aastast 1989.
Lühikokkuvõte. Kõik kokku on üks suur pöörane Madonna (kontsert)karneval ja sobivaks mugandatud väljaütlemine temalt a la - "I´m Madonna, Bad Bitch!" peab kahtlemata praegugi kenasti paika.

Hinne: 7/10

Ülo Külm

 

0 kommentaari Lisa kommentaar