horoskoopkuum videomüstilised loodmuusikanipid ja toitsaatusedsisuturundussuhtedtestidusutlususutlusedveebi eksklusiiv

Madratsi ja voodikatte kombinatsioon – esteetika ja kvaliteetse une heaks Sinu magamistoas

Meie magamisalus panustab oluliselt meie puhke kvaliteeti. Heal madratsil magamine annab meie kehadele väsimuse ja lihaspinge leevendamiseks sobivad tingimused. Kuigi me pole öösiti aktiivsed, ei lülitu meie meeled sel ajal lihtsalt välja.

Magamisel on meie kehad põhiliselt kontaktis voodipesuga, mis säilitab kehatemperatuuri ja reguleerib niiskust. Ja kui Sa tahad oma magamistoale anda erilise meeleolu, saad Sa oma voodit kaunistada erksa ning värvilise voodikattega. Võtmekohaks on olla tähelepanelik ning mõista, mida Su silmad tahavad näha ja mida Su keha tahab tunda.

Millist madratsit valida mugava une jaoks?
Kõik magavad erinevalt ja see on madratsi valimisel oluline. Lihtsalt sellepärast, et Su tuttav mingit kindlat toodet kiidab, ei tähenda, et see sama toode Sulle sobib. Meie magamisharjumused on väga erinevad, nii et madratsid peavad meie vajadustega ideaalselt sobima täpse kõvaduse või pehmuse ning ka muude individuaalselt rakendatavate kriteeriumite poolest. Madratsi kõvadust peaks valima sõltuvalt Sinu kaalust. Kui kaalud alla 90 kg, sobib Sulle tõenäoliselt pehme madrats. Kui kaalud alla 110 kg, peaksid valima keskmise kõvadusega madratsi ning kui kaalud üle 110 kg, on heaks valikuks tugev, üsna kõva madrats. Hästi valitud madrats kindlustab magamise ajal Su õlgade ja vaagnaluu õige asendi ja ennetab Su keha moondumist.

Madrats peab sobima ka Su eelisatatud magamisasendiga. Selili magajate jaoks on parem valida keskmine või kõvem madrats, sest Su keha vajub pehmetesse madratsitesse liiga sisse ja ei lase Su seljalihastel lõdvestuda. Kui magad kõhuli, on parem valida kõvem magamisalus, et su kõht saaks lamades olla lame ja selgroogu õiges asendis hoida. Ja kui magad külili asendis, on Sul vaja pehmemat madratsit, mis laseb Su õlgadel ja puusadel mugavalt ära mahtuda. Sellises asendis magades on oluline, et Su selgroog jääks horisontaalseks, muidu võib välja areneda seljavalu.

Kuidas valida oma madratsi suurust?
Kui Sa juba tead omale vajaliku madratsi tüüpi, on aeg hoolikalt suuruse peale mõelda. Kõige pikem inimene, kes sellel magab, peaks madratsile mahtuma kogu oma pikkuses- lasta oma jalgadel põranda kohal kõlkuda on lihtsalt ebamugav. Kui Sa tead vajalikku pikkust, mõtle, milline laius sobib Sulle kõige paremini. On oluline, et, madratsil pikutades ja käsi kukla taga hoides lebaksid Su küünarnukid madratsil ega ulatuks sellest üle. Kui voodit on jagamas kaks inimest, ei tohiks ka Teie küünarnukid üksteise vastu puutuda.

Tavaliselt rühmitatakse madratsisuurusi ühestesse ja topelt suurustesse. Kõige tavalisem ja standardsem pikkus on 200 cm ning suurim erinevus ilmneb laiuse valimisel: üks kõige kitsamaid standardpikkuses madratseid on 80x200 cm ja üks laiemaid on topelt madrats 160x200 ja 180x200 cm. Kui vajad alternatiivi, mis oleks pikem või laiem, leia lihtsalt tootja, kes valmistab madratseid tellimuse peale.

Voodikatted - meeleolu looja
Kui soovid oma magamistuppa lisada selle erilise tunde, kui hommikul ärkad, ei kaitse voodikattedvaid su voodit, vaid kaunistab ka magamistuba uute värvide ja mustritega. Tolmu ja mustuse voodisse sattumise risk taandatakse miinimumini, samal ajal kui parema tuju võimalus- maksimumini. Parim on valida voodikatteriie, mis säilitab oma mustri või disaini erksa võimalikult kaua, kindlustades, et värvid ei kuhtu pärast paari esimest pesukorda. Sellisel juhul vali pigem sünteetilised materjalid looduslike asemel, polüesterist voodikatetel on suur valik erksaid värve ja mustreid ja puuvillaga võrreldes on värvide kuhtumine vähem tõenäoline. Lisaks kuivavad polüestertooted kiiresti ega kortsu.

Nagu madratsigagi, on õige suuruse valimine oluline. Tee endale vajalik suurus selgeks, mõõtes oma madrats horisontaalselt ja seejärel, mitu sentimeetrit on maani või kuhuni Sa tahad, et kate ulatuks. Näiteks, kui Sul on 180x200 cm madrats ja selle pealispind on maast 40 cm, peaksid Sa valima 260x240 cm voodikatte ehk kolmekordse voodikõrguse, arvestades, et peatsi jaoks ei ole lisamaterjali vaja. Pea meeles, et voodikatte mõõdud ei arvesta voodiriiete paksusega, nii et kui Sa tahad ka voodiriideid katta, tuleb Sul valida paar sentimeetrit pikem kate.

0 kommentaari Lisa kommentaar