horoskoopkuum videomüstilised loodmuusikanipid ja toitsaatusedsisuturundussuhtedtestidusutlususutlusedveebi eksklusiiv

Magaks nagu tühja, haisva taara kaisus...

Kui abielu pole päris see, mis loodetud, siis mida teha? Kas otsida õnne mujalt või püüda kõigepealt oma suhtega hakkama saada?

„Alkohol, alkohol, ma olen nendest, pehmelt öeldes, aroomidest väsinud. Tõsi küll, ta on mul hea naine, hoolas ja armastav, aga kas pidevas alkouimas olev naine ikka on võimeline armastama? Pidevalt siunatakse mehi nende alkoholilembuse pärast, pidevalt. Ma ei saagi aru miks just mehed alati süüdi tembeldatakse. Jah, tõsi ta on, ise olen süüdi vast või enda suhtes suisa ülekohtune, mainisin juba ju meie suhte alguses, et mind ei häiri tema igapäevased veinitamised ja õlletamised, aga tegelikult häirivad, kohe väga häirivad, magaks nagu tühja, haisva taara kaisus. Las ma tunduda õelana, aga nii ma ennast tunnen. Paraku.“
Peeter süüvis oma mõtetesse ning rõõmu need talle ei teinud.

Internetist leitud naine
Pärast lesestumist elas Peeter päris mitu head aastat üksinduses. Mees arvas, et tema rong on läinud, et tema ellu ei kuulu enam ühtegi naist. Maakolkas üksi päevi õhtusse viies, kuna täiskasvanud lapsed on juba oma elu peal, unustas mees ennast sootuks. Tema jaoks eksisteeris vaid tema töö, mis hõlmas kogu Eestimaad. Väikses Haapsalu linnakeses oli tal ka korter, aga seal elasid üürnikud. Sinna Peeter ei igatsenudki. Peeter ja Naima kohtusid internetis. Mees oli kuude eest endale Facebooki konto teinud ja seda ka sõbra õhutusel, kui üks naine talle kohe kirjutama hakkas. Peeter arvas, et see on sõbra teene, aga eksis. Naima, õbluke Pärnu naine, kes oli paari aasta eest, väidetavalt ringitõmbava mehe pärast, oma abielu lahutanud, osutus järjekindlaks, kui mitte öelda pealetükkivaks vestluspartneriks. Tegelikult Peetrile isegi meeldis see. Üksiku hundina polnud ta ju aastaid lembesõnu kuulnud, need sõnad äratasid Peetris mehe juba siis kui nad polnud Naimaga veel kohtunudki.
Naima jäi suisa pooleks aastaks Haapsalu ja Pärnu vahet pendeldama. Mis elu naine suvepealinnas elas, seda Peeter ei tea. Tema jaoks oli tähtis vaid see, et kodu oli korras ja soe söök laual. Ja visiitsuhe sobis mehele ideaalselt, vähemalt algatuseks.
Poole aasta pärast nad abiellusid ja seda Naima algatusel. Aga visiitsuhe kestis edasi, sest Naima ei olnud nõus elukohta vahetama. Ja ega Peeter ei nõudnudki, tema jaoks olid naise soovid tähtsad. Pealegi ööbis mees vahel ise ka töö tõttu teises Eestimaa otsas, sest pikkade tööpäevade õhtutel, eriti karmidel talveilmadel, ei hakkanud ta pimedas koduteed kulutama.

Säde silmis ja südames
Eestimaa on väike, nii jõudsidki Peetri kõrvu kuuldused Naima meestelembusest, kuid Peeter uskus sinisilmselt oma naist ja läks keelepruukijatega isegi tülli. Samas elas temas kahtluseuss, kuid mingil hetkel jõudis mees tõdemusele, et kui Naima pole talle vahele jäänud, las siis petab. Peaasi, et mõnda paha haigust koju ei too. Hakka veel vanas eas armukadeduse pärast stseene tegema! Pealegi ei tea ma kindlalt nende külajuttude tagamaid. Las ta olla, elagu igaüks oma elu! Mul on vähemalt korralik naine, aed on alati korras, pesu pestud, toad koristatud ja soe söök laual. Jah, aga see alkohol, see on tõesti häiriv, aga kannatan ka selle välja. Kole oleks ju vanas eas nagu üksik hunt keset laant päevi õhtusse vedada. Küll ta ükskord väsib ja taipab, et truudus on abielus väga tähtis. Ja kui ei taipa – siis ei taipa, tema probleem!
Ühel kaunil suvepäeval sõitis Peeter Võrumaale tööle, teda kutsus lesknaine, kes, väidetavalt vajas oma elamisse mehekätt, ega ei saanud ise mehetöödega hakkama. 40 aastane Meeta lesestus juba 23 aastasena ning pikki aastaid ei leidnudki enda kõrvale enam seda ainsat ja õiget. Ta valis liiga kaua ning tema pedantlik loomus ei meeldinud meestele, nii ta üksikuks jäigi. Alkoholil ja alkohoolikuid ei sallinud ta silmaotsaski.
Juba tutvudes süttis Peetri ja Meeta vahel säde, mis tegi mõlemad osapooled keeletuks. Meeta neelanuks nagu keele alla, sedavõrd erutavalt mõjus talle juba mehe sihvakas ja jõuline, tõmmujuukseline välimus. Naine unustas ära milleks ta mehe üldse kutsus. Peetri välimus äratas temas naise, kelle ta arvas endas surnud olevat. Üle 10 aasta elatud tsölibaat oli oma töö teinud, nii arvas tema kuni Peetriga kohtumiseni.

Äratundmine ja kirg
Erutunud naine veetis terve päeva oma uhkes majas, isegi poodi ei raatsinud silmarõõmu kõrvalt lahkuda. Ka Peeter nautis koostööd ja naise seltskonda, aga ta üritas jääda ontlikuks abielumeheks, sest truudusetus ei kuulunud tema ellu. Vähemalt nii ta arvas. Peeter vihkas sõprade suust lausutud sõnu, „pole olemast truudust, on vaid juhuse puudus!“
See on nii madal ja labane väide tema jaoks, millega ta mitte kunagi ei nõustu. Sellise elumotoga mehi pidas ta madalalaubalisteks seiklejateks.
„Kui palju ma võlgnen?“ küsis Meeta päeva lõpuks.
„Ma pean kalkuleerima. Oot... tegelikult polegi asi niivõrd rahas, kas sa tead kohta, kus ma saaksin ööbida? Naudiks ööd Võrumaal ja sõidaks kodu poole alles hommikul, puhanuna,“ ehmatas Peeter isegi oma pakkumise üle, sest kokkuhoidliku ja isegi pisut ihne mehena oskas ta oma töö eest alati väärilist tasu küsida. Ja väärikust tal oli, mitte vähe.

Margit Peterson

Jätkub ajakirjas...

3 kommentaari Lisa kommentaar
  
Linda Mark 11.02.2020 13:05
KUIDAS MINU LAENU SELLEST SUUREST FIRMAST sain Tere, mu kallid inimesed, ma olen Linda McDonald, kes elab praegu Austinis Texases, USA-s. Olen praegu kolme lapsega lesk ja olin 2018. aasta aprillis finantsseisundis ummikus ning mul oli vaja refinantseerida ja arveid maksta. Proovisin leida laenu erinevatelt nii era- kui ka korporatiivsetelt laenufirmadelt, kuid mitte kunagi eduga. Enamik panku lükkas mu krediidi tagasi, ärge täiel rinnal saamas neid hoodlumeid, kes kutsuvad neid omaraha laenuandjaks - nad on kõik pettused, nad tahavad ainult teie raha ja te ei kuule neilt enam, et nad on seda mulle kaks korda teinud, enne kui ma kohtusin hr David Wilsoniga. Kõige huvitavam osa on see, et minu laen kanti mulle üle 74 tunni jooksul, seega soovitan teil pöörduda hr Davidi poole, kui olete huvitatud laenu saamisest ja olete kindel, et saate talle õigel ajal tagasi maksta, võite temaga ühendust võtta e-posti teel ……… (davidwilsonloancompany4@gmail.com) Krediidikontrolli pole, ükski 2-protsendise intressimäära ja parema tagasimakse plaaniga krediidireisija pole Kui peate laenutagatise saamiseks võtma ühendust mõne ettevõttega, pöörduge täna laenu saamiseks hr David Wilsoni poole Nad pakuvad igasuguseid laenukategooriaid Lühiajaline laen (5_10 aastat) Pikaajaline laen (20_40) Meedia tähtajaline laen (10_20) Nad pakuvad laenu nagu Kodulaen ............., ärilaen ........ Võlalaen ....... Õppelaen .........., ettevõtluse alustamise laen Ettevõtluslaen ......., ettevõtte laen .............. jne E-post .......... (davidwilsonloancompany4@gmail.com) Kui tegemist on finantskriisi ja laenuga, siis on David Wilsoni laenude finantseerimine just see koht, kuhu minna. Palun öelge talle, et ma proua Linda McDonald juhendab teile õnne ................... ....
Are you looking for Finance 18.01.2020 02:25
Do you need Finance? Are you looking for Finance? Are you looking for a money to enlarge your business? We help individuals and companies to obtain loan for business expanding and to setup a new business ranging any amount. Get a loan at affordable interest rate of 3%, Do you need this cash/loan for business and to clear your bills? Then send us an email now for more information contact us now via Email financialserviceoffer876@gmail.com Whats App +918929509036
Robin Garrett 31.10.2019 03:25
Tere Kas vajate abi laenu saamiseks? alates summast €2000 kuni €100 000 000 naela Kui jah, võtke laenu saamiseks ühendust e-posti teel või WhatsApp-i abil kiiresti ja kiiresti. E-post: loancompany128@gmail.com Whatsapp: +60169009107