horoskoopkuum videomüstilised loodmuusikanipid ja toitsaatusedsisuturundussuhtedtestidusutlususutlusedveebi eksklusiiv

Mario Biondi, „Beyond“, Columbia

Pelgalt tema hääle ja laulmismaneeri põhjal otsustades võiks ekslikult arvata, et tegemist pigem mustanahalise muusikuga, kes tunneb ennast koduselt ja loomulikult just soul´i, r & b, funk´i ning dzässi valdkonnas. Lisaks veel Biondi vokaali ilmne sarnasus legendaarse USA laulja, laulukirjutaja ja muusikuga Marvin Gayega.

Kuid ei. Tegemist on hoopis neljakümnendates mehega Itaaliast, itaalia lauljaga.
Kel niisiis pole mitte mingit pistmist tüüpilise nn. Italodiskoga ja vastupidiselt enamikele tuntud ja tunnustatud itaalia artistidele laulab ta (vähemalt siin) kõigele lisaks veel emakeele asemel puhtas inglise keeles.
Laulmisega tegeleb ta ammust aega, lapsepõlvest. Juba oma nooruses laulis ta paljudes väikestes koorides.
Rahvusvaheliselt tuntuks sai Biondi kümne aasta eest, aastal 2006, edu tuli tänu albumile „Handful Of Soul“.
Eriti edukaks võib Mario jaoks pidada aga 2013. aastat, mil kaks tema albumit, „Sun“ ja jõuluteemaline „Mario Christmas“, murdsid ennast koheselt Itaalia plaadiedetabelis esimesele kohale.
Nüüd pärast kaheaastast vahet tuleb Biondi välja järgmise stuudioalbumiga, küllaltki ambitsioonika sellisega.
Loomulikult pole kõik mis siia peale kantud puhas kuld. Kuid siit läbikulgevast erisuguste muusikastiilide virvarrist peaks iga kuulaja enda jaoks kerge vaevaga midagi välja noppima.
Biondit on muuhulgas kiidetud tema „sügava ja sooja hääle tõttu“ - naised oskavad seda vahest meestest paremini hinnata. Ning eks enamik selle albumi materjalist kajastab ikka mingi nurga alt „suuri tundeid, suhtevärki“ - sõna „love“ („armastus“) on tervelt kolme loo pealkirjas sees.
Konkreetseid (löök)laule siit kolmeteistkümne hulgast ei oskakski eraldi välja kiskuda, kuid koheselt jäävad meelde „Love Is A Temple“ ja vahest natuke lustakamas võtmes argimuredest rääkiv „Where Does The Money Go“. Võiks siinkohal natuke ironiseerida ja teistsuguseid paralleele tõmmata – kuhu kõik see raha läheb ja kulub teavad meil euroliidus kõige paremini kindlasti kreeklased!

Hinne: 7/10

Ülo Külm

 

0 kommentaari Lisa kommentaar