horoskoopkuum videomüstilised loodmuusikanipid ja toitsaatusedsisuturundussuhtedtestidusutlususutlusedveebi eksklusiiv

Maris Kõrvits kardab oma tajumisi välja öelda

Tuntud saatejuht Maris Kõrvits on kindel, et kõik inimesed võiksid millessegi uskuda. Tema jaoks on esoteerika olnud põnev juba päris noorest east saati.

Kas usute saatusesse ning seda, et saatus meid juhib ning milline on olnud teie arvates teie enda saatus siiani?
Iga inimene võiks millessegi või kellessegi uskuda. Olgu see siis kasvõi usk saatusesse. Meid ei juhi saatus, vaid valikud.

Kas teie senises elus on juhtunud midagi saatuslikku, et võite öelda seda, et see või teine asi juhtu ainult tänu sellele, et saatus juhtis või tahtis nii?
Tahaksin vastata, et ei ole, aga tegelikult räägin natuke hiljem selle kohta ühe loo.

Kas te selgeltnägijatesse usute ning ehk olete ka ise käinud mõne ennustaja juures? Mida teile ennustatud on ning kas see on ka täppi läinud?
Noorena olin väga huvitatud eso­teerikast. Müstika ja selgeltnägemine olid minu jaoks midagi muinasjutulist. Olen käinud elus kahel korral selgeltnägija juures, tänaseks ei ole midagi täppi läinud. Ma ei abiellunud välismaalasega ega saanud "ainult" kaksikuid tütreid. Kas ­jõuan? Ei usu! Mul on juba neli last.

Ehk olete ka enda juures avastanud selgeltnägemise võimed ning mismoodi või kuidas need väljendunud on?
Ma ei taha öelda, et need oleks olnud väga selgelt nägemised aga tajumisi on palju olnud. Kardan neid vahel välja öelda.

Kuidas teil ennetega lood on, kas vahel on mõne asja puhul olnud mingi tunnetus või enne ning kas olete sellega seoses ka mingit plaanitud asja muutnud?
Usun astroloogilist sünnikaarti. Vahel vaatan, kuidas tähed seisavad ja mis mõju neil on. Jah, nii on mõned asjad igaks juhuks tegemata jäänud. Horoskoope ma samas ei loe ja ei usu.

Mis on teie jaoks avalik saladus?
Saladus ei saa olla avalik. Avalik saladus on klatš.

Kas teil on ka mõni selline saladus, millest te kunagi teistele ei räägi?
Ma ei ole leidnud inimest, kellele võiksin oma saladusi rääkida. Võib tunduda, et räägin palju, kuid oma eriti isiklikke asju ei kipu välja vuristama.

Ehk on ka mõni selline saladus, mida siiani pole teilt küsitud, aga nüüd võite sellest rääkida?
Minu käest pole kunagi küsitud, kas olen "tonti" näinud. Jah, olen. Ma ei olnud selle nägemisel üksi ja me nägime ja tajusime sama.
Mäletame kõike sarnaselt, kuigi see oli tänaseks peaaegu 40 aastat tagasi. Elasin lapsena majas, milles sõja ajal oli palju inimesi hukatud. Mõned aastad tagasi sain teada, et maja all on kalmistu. Lapsena ma neid fakte ei teadnud.

Millised on teie plaanid lähemal ajal?
Plaan on olla iga järgmine päev parem inimene. Palju jalutada ja õppida selgeks šokolaadi, makroonide ja keedukreemi valmistamine!

Millal ja kuidas te sattusite tööle Retro FM- i?
Ma olen raadiotööd teinud aastast 2001. Retro FM on minu kõige uuem sõber ja alustasin 2021. aasta jaanuaris. Nüüd vist on paslik rääkida saatusest? Kõlab irooniliselt? Juhtusin olema õigel ajal õiges kohas, kuigi mul ei olnud sel õhtul tahtmist sinna sattuda. Aga sattusin. See sattumine viis mind Retro FMi.

Kas raadiotöös on ette tulnud ka mõni eetriaps?
Apsud on igapäevased. Vahel eksid numbriga, vahel nimega. Pigem on kõik lõbusad apsud ja tihti ei pea häbenema.
Kuigi vahel tuleb ka seda ette. Nooremana on juhtunud nii, et mikrofon jääb sisse, aga samal ajal näiteks helistad sõbrannale ja kuulaja saab osa sinu igapäevaelust.

Milline näeb välja üks teie tavaline päev, ehk kirjeldate lähemalt?
Minu argipäev on üpris tempokas. Ärkan 04:45 ja magama lähen 22-23 vahel.
Selle vahele jääb palju toimetamist erinevate raadioväliste projektidega ja lastega, keda on mul päris palju. Kellel on vaja kooli, kel lasteaeda, kes huviringi. Mõnel õhtul nädalas käin ise ka "koolis", õpin pagar-kondiitri ametit. Lihtsalt niisama, et pea selge hoida ja uusi oskusi omandada.

Milliseid ameteid olete oma senise elu jooksul pidanud?
Olen alati teinud mitut asja korraga. Aga nagu mainisin, siis aastast 2001 olen raadiotööd teinud. Selle kõrvalt õhtuid juhtinud, telesaateid teinud, raadiosaateid toimetanud, kirjutanud kolumneid ja olnud pitsakioskis müüja. Isegi sööklas olen mõned kuud abis käinud. Töötegemist ei karda, ka füüsilist mitte.

Millised on tulevikuplaanid?
Elada tervislikku elu, võimaldada lastele hea haridus. Õppida vähem rahmeldama.

Kas teil on ka mõni suur unistus, mille täitumist ootate?
Ma sooviksin elada oma majas.

Milline on olnud siiani kõige naljakam või pöörasem seik?
Selliseid hetki on palju ja ei oska midagi välja teisest paremaks pidada, et esile tuua. Elu väikeste lastega on pöörane karussell ja iga päev on pisarateni viivaid naljahetki. Ükskord välismaal olles tundus, et meie rendimajas on ülalkorrusel krokodill ja kutsusime päästjad. Tegelikult oli peremees koju tulnud.

Soovite ehk midagi ka südamelt ära öelda?
Armastus päästab maailma!

Hillar Kohv Fotod: Laura Strandberg, Urmas Kolsar, Maris Savik

0 kommentaari Lisa kommentaar