horoskoopkuum videomüstilised loodmuusikanipid ja toitsaatusedsisuturundussuhtedtestidusutlususutlusedveebi eksklusiiv

Mark Ronson, „Uptown Special.“, Sony Music

Inglise muusikaprodutsendi Mark Ronsoni jaanuaris ilmunud neljas stuudioalbum, kulgemiselt natuke alla neljakümne minuti, on endiselt kuum. Wikipedia andmetel on album pühendatud Amy Winehousele.

Võib vist vabalt öelda, et „Uptown Special.“ on osutunud isegi edukamaks, kui Ronsoni eelmised tööd. Eriti Suurbritannia lõikes.
Nimelt tõusis „Uptown Special.“ Suurbritannia plaadiedetabelis koguni esikohale ning samavõrdse sooritusega sai hakkama ka esimene albumilt väljastatud singel „Uptown Funk“, mis omakorda rebis ennast UK singlite edetabeli etteotsa.
Kuigi kaugeltki mitte antud albumi parim, on see tõeliselt tegija lugu. Ja seda juba praktiliselt pool aastat jutti! Kusjuures sellest tehtud videoklippi on ainuüksi Youtube keskkonnas vaadatud
täiesti uskumatu arv kordi – rohkem kui 654 miljonit korda!
Edule aitab kindlasti kaasa selles külalisvokalistina Bruno Marsi kaasamine, kuigi nii mõnigi kiidab rohkem mehele nagu valatult sobivat roosakat pintsakut kui tema laulmist.
Singlitena on väljastatud veel „Daffodils“ ja „Feel Right“. Neist esimene paelub just intensiivse rütmiga, mis ühtlasi tõstab ta albumi parimate sekka. Vokaalipoolt hoiab Kevin Parker.
„Feel Right“ seevastu läheb puhtaks räpiks kätte, pole ime, kuna kaasa teeb Mystikal.
Kõige kõvemaks külalisnimeks albumil on aga kindlasti legendaarne Stevie Wonder, kes annab oma panuse koguni kahel korral, „Uptown´s First Finale“ ja „Crack In The Pearl Pt.II“.
Albumi üheks lahedamaks, meeleolukamaks ja praegusel ajahetkel aktuaalsemaks looks võib pidada mõtteid suvele viivat „Summer Breaking“. Esile võiks tõsta veel „I Can´t Lose“, päris normaalne lugu seegi...
Kuigi Ronsoni uuel albumil näib selgelt domineerivat just funkilik lähenemine, on sellega maitsekalt kokkusobitatud R & B ja lihtsalt pop. Põnevad biidid ja rütmid loovad sinna juurde kasutatud vokaalidega kenasti harmoneeruva koosluse.
Muusika, mis ideaalselt sobib kõikvõimalikesse (öö)klubidesse ja miks mitte kasvõi kodudiskoks.
Albumiga kaasneb tagasihoidliku kujundusega, kuid informatiivne ja laulusõnadega voldik.

Hinne: 7/10

Ülo Külm

 

0 kommentaari Lisa kommentaar