horoskoopkuum videomüstilised loodmuusikanipid ja toitsaatusedsisuturundussuhtedtestidusutlususutlusedveebi eksklusiiv

Märts 2019 vol 1

Toit

Täidetud paprikad
Valmistamiseks vajad: 7 paprikat, 1 porgand, 2 sibulat, 200 g valget kapsast, 2 tl tomatipastat, 3 spl toiduõli, à 1 tl suhkrut ja äädikat, 2-3 õhukest singiviilu, musta pipart, soola, maitserohelist.
Kapsas lõigu ribadeks, sibulad haki peeneks, porgand riivi. Prae sibul ja porgand toiduõlis läbi, lisa kapsas ja prae kaane all 7 minutit. Lisa suhkur, tomatipasta, sool,äädikas ja pipar, sega läbi, hauta tasasel tulel 8-10 minutit ja lase jahtuda. Lõika paprikatelt maha varreots, ava kaudu puhasta seemnetest. Üks paprika lõigu peenteks ratasteks, teistesse suru täidis ja sulge „singikaantega”. Vokpanni pandud paprikatele vala pooleni vett, hauta kaane all ca 15 minutit. Kaunista paprikarataste ja maitserohelisega.

Nipid

Kudumite värskendamisest
Et mohäärist või ka sünteetiliselt „karvased” kudumid säiliksid kohevaina ka pärast pikemat seismist, poleks vanunud väljanägemisega, paki ese õhukindlalt polüetüleenist (seni tarvitamata) kotti ja hoia seda 3-4 tundi sügavkülmas. Ava, raputa parajalt läbi – jälle kohev, värskelõhnaline, nagu uus!

Klaaspindade puhastamisest
Aknad, peeglid jne saad hõlpsamalt puhtaks ja maksimaalselt läikima, kui pesed neid suvalise „ suurkeemia” asemel lihtsalt parajalt soolatud veega, lõpuks korralikult tavalisega üle loputades. NB! – sama nipiga saad külmadel aegadel kiiresti maha auto- või majaakende klaasidele tekkinud jää.

Konservide säilitamisest
Juba kord avatud moosipurgi või millise iganes konservi sisu ei rikne ega lähe hallitama, kui katad selle pinna näit lehega küpsetuspaberist, millele määri ühtlane, võimalikult õhuke kiht sinepit. (Niisama efektiivne on katta kaane sisekülg värskete mädarõikalehtedega, kui neid käepärast on.)

Puuviljade kuivatamamisest
Õunalõike, ploome, viinamarju jne kuivatades kata selleks määratud plaat või laud kõigepealt plastikust võrguga. Viljad ei kleepu aluse külge ja on ühtlasemalt varustatud kuivamiseks vajaliku õhuga. NB! – ära kuivata otsese päikesevalguse käes!

 

0 kommentaari Lisa kommentaar