horoskoopkuum videomüstilised loodmuusikanipid ja toitsaatusedsisuturundussuhtedtestidusutlususutlusedveebi eksklusiiv

Me ei ole koos mitte kohustusest, vaid vabadusest

Armastus ja pühendumine on olulisemad kui vanust märkivad numbrid või mistahes muud välised näitajad, on Kaidi ja Sixten kogenud.

Oleme lugenud Hollywoodi staaride põnevast suhteelust, kus armastus vanust ei küsi ja kus näiteks lauljannad Madonna ja Tina Turner ning mõnedki seksikad näitlejad on leidnud kaaslaseks endalt pea poole noorema mehe. Meil on ka omal maal selliseid näiteid küll. Üks selline paar on koolitajatekooslus Sixten Tedremets (24) ja Kaidi Karilaid (48), kes on koos olnud kaks ja pool aastat. Vahel mõned arvustavad neid ja heidavad kummastavaid pilke või ütlevad kadedaid kommentaare, kuid Kaidi ja Sixten on valinud koos olla ja neil on nii hea. Mida välismaailm sellest arvab, see neid ei kõiguta.
Sixten ja Kaidi tegelevad mõlemad Access Counciosnessi koolitustega ning lisaks sellele, et nad elavad koos, nad ka töötavad koos: Kaidi ütleb, et nad õpetavad inimestele, kuidas elu saaks nendeni tulla kerguse, rõõmu ja hiilgusega. Nad teevad kursusi, töötubasid Eestis ja kõikjal maailmas. Ise nad seda tööks ei nimeta, vaid ütlevad, et loovad enamat teadlikkust ja vahendavad teadlikkust. Kes soovivad oma elus enamat luua, siis neile nad panustavad.

Maailmas ei ole palju paare, kelle vanusevahe oleks nii suur ja just niipidi, et naine on vanem. Kas vanus on vaid number?
Sixten: Inimestel on palju on vaatepunkte, jah. Vanused 24 ja 48, neid selliseid paare tõesti ei ole palju. Vahel on inimestel ka hirmud. Näiteks, kui vaadata noort meest, siis mõeldakse, et neil on sarved maha jooksmata ja tahavad hullult seksida. Vahel naised kardavad selliseid suhteid ja mehi.
Kaidi: See tekitab ka teiste naiste seas meeletult nii suurt kadedust, kui mul on noorem mees. Tajun metsikut kadedust. Kui mulle öeldakse: Ooo, lucky you...(õnneseen!) seal sees on tegelikult palju kadedust.
Sixten: Miks valid siis nooremat meest? (naerab)
Kaidi: Siin ei ole mingit miksi? Siin lihtsalt on. Mina isiklikult küsin oma ellu seda, mis loob rohkem teadlikkust, mis loob rohkem mind. Üks asi, mida olen märganud, et minu keha ja minu olemus vahel teeb risti vastupidi sellele, mida peetakse n-ö normaalsuseks...Välismaailm võib öelda: lollakas peast! Aga ma teen seda sellegipoolest ilma et mõistusega aru saan, miks ma midagi teen. Pärast avastan, et muidugi, ma ju küsisin endale rohkem teadlikkust ja sellepärast ma pidin just nende inimestega kokku saama. Mul oli varem selle suhte ja vanusevahe osas vaatepunkte, tajusin ka teiste hinnanguid. Nüüd ei ole. Valin iseenda järgi.
Sixten: Numbrid on siin maailmas üldse tehtud väga tähtsaks. Kasvõi rahanumbridki. Kui silmad kinni paned, siis lihtsalt tajud, ei näe mingeid numbreid. Aga tihti lähtutakse millestki, mida ei ole olemas nagu need numbrid. Tähtis on, kas see inimene on sulle hingelähedane.
Ma küsisin hingesugulast. Kaidiga on selline side... Ei ole ju vahet kui vana see inimene on.
Kaidi: Kui Sixteni peale mõelda, siis mul mõistus ei adu, miks ma valin temaga koos olla, aga seal lihtsalt on midagi, mis on see energia, mis ta on. Ma ei vaata, et ta on sama vana kui mu vanem poeg. Kui ma vaatan ainult oma südamest lähtuvalt, siis ei ole numbreid. Ma küsin endalt kogu aeg. Kas see meie vahel on panustav mulle ja maailmale ja tulevikule? Siis vastuseks minu sees on jaaa.
Sixten: Vastakaid tundeid tekitavad kõik need vaatepuktid, mis on vanemate, töökaaslaste, sõprade ja teiste inimeste hinnangud. Ja see tekitab vastakaid tundeid, sest see on väljaspool nn ühise reaalsuse piire.
Kaidi: Inimestel on vaatepunktid, millises vanuses on õige olla paar, seksida. Kõik need on hinnangud ja määratliused. Kui sellele kriteeriumile ei vasta, tundubki imelik.
Sixten: Iga vaatepunkt, mille sa tähtsaks teed täna on takistus homme. Nii palju on mul olnud vahepeal selliseid kohti, kus mulle need, keda lähedasteks pean võivad osutuda vaenlaseks. See on midagi uut mu jaoks. See teeb haiget.
Kaidi: Keegi, kes on südamelähedane ja on ülimalt hinnanguline, sellega oled koguaeg silmitsi. Valus, et inimesed teevad nii ja annavad hinnanguid. Aga kui see vastu võtta, mida me saame üle selle luua? Hinnangud on need arvustused, mida inimene kasutab, mis peaks andma talle kindlust olemisest. See ei ole nii. Iga hinnang on piirang. Hinnang ei lase suurepärasemal ilmuda. See on väga tahke ja lubab vähe mänguruumi universumile. Hinnangutest elamine on elada oma elu läbi lukuaugu. Hinnangutevaba elu on avar universum.

Kuidas kohtusite?
Sixten: Kohtusime läbi selle, et Kaidi tegi äri, mida ma tahtsin samuti teha.
Kaidi: Jah, ma esinesin, Sixten vaatas, miski köitis, võttis ühendust ja me ei hakanudki siis äridest rääkima. Tegin Sixtenile ka barsi, mis on üks Accessi tööriist, millega saab oma mõistuse puhastada. Ja ta oli väga põnevil kõike seda vastu võtma. Meil oli lihtne suhelda. See oli selline tunne, et olen nii elus kui elus veel olla saab, sest keegi võtab mind vastu sellena, kes ma olen. Mitte et ma oleks kohe armunud, vaid see oli põnevus ja see, kuidas ma ennast temaga tundsin! See oli see kõige atraktiivsem asi üldse.
Sixten: Mulle oli see kohtumine avanemine ja mulle meeldis, et saab rääkida asjadest ja et keegi saab ka sellest aru, mis mu sees toimub. Kaks ja pool aastat oleme nüüd koos olnud. Minu jaoks oli huvitav Kaidi lähenemine elule. Kaidi tegeles mingite asjadega ja ma küsisin, et kuidas ta saab neid asju. Ta vastas, et ma lihtsalt küsin. See oli nii põnev mu jaoks. Kuidas on nii lihtne, et sa küsid ja sa saadki? Mulle lihtsus meeldib. Mulle avanes maailm, millest ma olen teadlik olnud, aga ma pole niimoodi osanud vaadata. Siis mul käisid äratundmised, et jah, ma olen seda koguaeg teadnud, keegi nüüd ütleb välja selle. Sealt see edasi läkski...
Kaidi: Nüüd kõik tahavad ilmselt teada, kuidas me selleni jõudsime, et kokku kolisime. Kõik tahavad ju määratleda, kes sa oled, mis suhe meil on. Aga me ei määratle.
Sixten: See lihtsalt on. Võib-olla sõprus. See on südamete ühinemine. Misiganes sa oled... Ei ole vaja kohe hakata määratlema.
Kaidi: Seda ei saa isegi sõbrana määratleda. Pigem olemasolemine teineteise jaoks misiganes hetkel teades, et sul on seljatagune.
Sixten: Minu jaoks sõber ongi see, kes on alati olemas. See on ühendus. Pigem sõnastaks nii, et mitte kes Kaidi on mulle, vaid mis ta on. Ja seda ei saa määratleda.
Kaidi: See on nii totaalselt teistmoodi mõtlemine. Jah, me elame koos, sõitsime suhteliselt varsti peale tutvumist Balile, rändasime mööda maailma ringi. Viimsis elame nüüd koos. Paistab nagu... kirjeldamatu. Sellest ei saa aru saada ja polegi vaja.
Sixten: Mul on olnud ka kohati nii, et ma tunnen väliselt survet ja hinnanguid ja vahel needajavad närvi. Aga minu elus on abiks Access Counciosnessi vahendid, mille Kaidi tõi mu ellu. Access Bars® tehnika näiteks. See loob minusse lubamise ruumi ehk vabaduse. Siis ei aja need välised asjad enam närvi. Bars® on ikka tõeline kingitus. Kaidi on esimene inimene, kellesse armusin ja keda ma armastan. See on selline võimas energia, et on vähe, mida sa siis peale selle üldse näed. Elad nagu mäe tipus. Ja see päris esimene valgus oli nii ere, et midagi muud ei olnudki näha. Nüüdseks, kus me oleme juba üle kahe aasta koos olnud, siis võib öelda, et tuli ikka toas põleb, aga ma näen ka teisi asju selles toas.
Kaidi: Mu eelmises pikas suhtes, mis kestis 25 aastat, tundsin alati vajadust kasvada, edasi liikuda. Mul on kaks toredat täiskasvanud poega. Ma ei peatu oma arengus. Mind on alati areng köitnud. Pikalt tegin ennast valeks, sest teised ei jõua järgi. Pidin ennast pidurdama, et perekond ja eksmees järgi jõuaks. Kuna neil ei olnud huvi üldse midagi rohhkem luua, siis nad ei tulnudki. Nad istusid oma mugavustsoonis ja ma pidin lõpuks ära minema. Loomulikult nagu see suhe, mis praegu on Sixteniga, see teeb ka vahel elu ebamugavaks, ega see ei ole koguaeg ninnunännu.
Sixten: Ma ka pean alati edasi astuma... edasi arenema.
Kaidi: Sixtenil on valmidus minna edasi ja see mulle sobib.

Mis on teie jaoks armastus?
Sixten: See on ühendus. See võib olla ka iga hetk kinkimine ja vastuvõtmine. See ongi armastuse protsess. Andmine kõrgemas mõõtmes.
Kaidi: See on selline konstantne areng, voolamine , avanemine, muutumine, loomine. Mitte, et ma teen pai ja sa teed vastu. See suhe pole ootustele põhinev.

Mis tegelikult suhtes loeb?
Sixten: Mida suhe üldse tähendab?
Kaidi: Me ei vasta ühegi kriteeriumiga suhtele siin reaalsuses. Suhe siin reaalsuses on see, mida oleme õppinud- et kaks inimest saavad kokku ja enamjaolt mitte arvestades iseendaga elavad oma elu. Üldjuhul on neil siis kohustus teineteise ees, mitte vabadus. Kui ma olen kellegagi koos, peab olema arendav, et ma saan ennast luua ja avardada. Mul on oluline, et mu kaaslane on minuga lubamises.
Sixten: Mina luban temal teha seda, mida tema teeb ja tema lubab minul teha seda, mida mina teen. See mida ta on, luban sellel olla. Ei pea muutma ega midagi tegema. Lubame absoluutselt kõike.
Kaidi: Minu jaoks on suhtes, igasuguses suhtes olulised viis kriteeriumi. Inimene peab mind austama, usaldama, olema tänulik minu eest ja olema täielikult haavatav ning lubama mul olla mina ise. Need on väga olulised. Kui näiteks usaldus kaob ära, siis küsin endalt, mida ma ei usalda endas? Kui tänulikkus tema eest kaob, siis küsin, mis tänulikkust saan enda osas suurendada. Partner on tohutult hea peegel...kõige suurem põnevus on avastada läbi selle, mida ta välja toob seda, milleks ma veel võimeline olen. Ta saab olla panuseks. See inimene, kes näeb mind sellena, kes ma päriselt olen ja võtab mind, et ma olen talle kingitus...
Vahel on küll samal ajal kui meil on mingi jama ikka tõesti küsimus üleval, et mis kingitus see jama nüüd on. Kui meil on draama, siis saamegi aru, et see on praegu ajutine, sellest saab üle. Ja tema aitab üle saada. Valmidus vastu võtta panust sellest jamast läbi tulla, mis ühel või teisel on. Meil on olnud neid aegu. Aga oleme üle selle, mis väliselt paistab. Ükskõik mida oma elus luua, olgu see hea seks, raha, me loome seda pidevalt edasi, me ei jää paigale. Oleme loomisel teineteisele panuseks. Kõik muutub ja me muutume kaasa ja edasi.
Sixten: Ja ei võta hinnanguid partneri suhtes. See hakkab lagundama, kui hakkad hindama partnerit. Kui ta siis ei vasta sellele sinu antud hinnangule, mida annad ja kui sa veel nõuad muutust, paned inimese eriti ebamugavasse olukorda. Kõige rohkem muutust ja loomist toimub lõõgastunud seisundis.
Kaidi: Kui ka hinnangud tulevad, saan neile otsa vaadata, et mis osa ma endas vastu ei võta, mida saan enda sees vastu võtta, et see ei oleks enam takistus.

Mida peaks inimene tegema, et leida endale suhe, mis ta ellu panustab ja mis oleks toetav mitte lõhkuv?
Sixten: Unustage ära kõik võitjad, ilusad perfektse kehaga ja näolapiga...Ja mõtted sellest, et kui tema saad, siis...Unustage ära, keda te kunagi ei vaata ja kellega te ei läheks kunagi voodisse. Ja lubage sel tulla, keda te üldse ei arvestaks, et ta võiks olla teie partner tulla. Just see on panus, mida te küsite! Siinkohal ei saa määratleda, milline ta välja näeb või mis suuruses rinnad tal on või kui vana ta on. Kui küsite hingesugulast, olge valmis ta vastu võtma.
Kaidi: Küsi endalt, kas ma päriselt ikka tahan suhet. Paljud arvavad, et suhe on õige asi, see peaks olema, aga kui südames üldse ei tahagi, siis oled võtnud endale teiste ootused ja proovid neile vastata.Selline suhe kindlasti ei saa toimima. Ema näiteks küsib lapselt, et millal sa juba mehele lähed ja lapsed sünnitad. Kas sa tahad kellegi ootustele vastata või päriselt oma südame sees soovid kedagi, kellega koos olla? Kellegi ootusele vastates lood pigem halva suhte. Ja siis inimesed valivad kannatada ja süüdistada elu lõpuni. Kui võtad vastu seda, mida päriselt tahad, siis saad sa luua õigetel alustel. Vahel aitab, kui tulla barsile, saad selguse enda asjades, sest segajad lähevad pealt ära.
Sixten: Saa selgus enda sees just, ja tule barsile.
Kaidi: Hinnangute keskel olles ei oskagi oma südamega ühenduses olla, me pole kunagi olnud. Bars avab, saad tuttavaks endaga uuesti.

Miks Eestis on palju koduvägivalda ja mürgiseid suhteid? Millest need probleemid alguse saavad ja kuidas neid ära hoida?
Sixten: Sest inimesed ei ole teadlikud. See hakkabki kõike lõhkuma.
Kaidi: Ebateadlikkus. Nad pole kunagi näinud tõeliselt ühenduses olevaid, austavaid, haavatavaid, tänulikke inimesi, kes on endaga ja üksteisega oleks kontaktis. Kui argipäev tuleb välja, siis meie oleme valmis kasvama ja edasi liikuma. Nii on palju lihtsam suhelda kui oled teadlik. See on suur kingitus sulle, kui kasutad teadlikkust. Milleks on üldse suhet vaja? Suhe peab tegema paremaks ja kui see sind ei tee paremaks, siis pigem ära ole suhtes.
Sixten: Naised seksivad selleks, et saada suhet ja mehed lähevad suhtesse selleks, et saada seksi. Kui sa ei taha saada suhet, leia endale keegi, kellega seksida. Tee selgeks, mida päriselt soovid.
Kaidi: Ega meil ei ole jõle hästi kõik koguaeg, et on ainult ülihea. Aga see annab võimaluse areneda, vaadata läbi teise inimese, mida ta kandikul sulle ette kannab. See on suur illusioon, et väliselt megaägedatel peredel kõik on hästi alati. Aga mis on kardina taga? Seal on põnevust, avardav, muutust loov kogemus, on ka asju mis võivad hirmutada. Ja kui oled selleks valmis siis seda vaadata ja suhet sealt edasi luua on põnev.
Sixten: Just. Sa ise lood seda. Ole oma elu režissööriks. Inimesed arvavad, et kui tulevad välja need kohad, kus läheb keeruliseks ja ebamugavaks, siis tehakse see viga, et mõeldakse, ta tekitab selle olukorra. Võetakse uus, ja tulevad samad kohad. Samamoodi lähevad asjad keeruliseks, siis juba teise inimesega. Seda saab muuta siis, kui oled teadlik ja edasi luua ka keerulistes olukordades. Lihtne on laiali minna.
Kaidi: Koos loomine. Suhe on pidev looming ja muutumine. Kui sa otsid kohalejõudmist a la ühel päeval, kui meil on maja, 2 või 5 last, kass ja koer, siis on kõik hästi. Kui sellest lähtuvalt oma elu elada, siis asi läheb hapuks üsna kindlasti.

Kas tänapäeva maailmas on suhted muutunud? Vanasti ju abielluti ja enamasti kord elus. Nüüd käiakse kokku ja lahku palju tihemini. Miks see nii on?
Sixten: Kõik on muutunud ja raskeks läheb neil, kes ei käi muutusega kaasas ja ajavad taga asju, mida enam ei ole.
Kaidi: On hea, et on palju neid, kes julgevad välja tulla nagu meie. Luues suhet, peab sul olema valmidus panustada oma energiaga mida iganes teine isik su kõrval on valmis looma ehk siis tuleb olla kohal lubamises teise inimesega koos, et ta saab luua seda, mida ta luua tahab. Sa ei pea midagi tegema, sa lihtsalt pead olema iseendana ja mina saan luua läbi selle siis mida iganes. Kas oled siis talle lähedal või kaugel, sa tead, et oled olemas ja see energia loob suurepärase suhte!
Sixten: Koos ollakse ja luuakse armumise perioodil ja siis enamasti hakatakse tegema erinevaid asju, energia võetakse ära. See ei toimi.
Kaidi: Naised ja mehed, peame teadvustama, et mehed ja naised on väga erinevad. Kui kumbki seda teadvustab, mida teine on, siis ta saab seda pakkuda. Näiteks mulle meeldib lobiseda, aga mees tahab vahel omaette olla. Naine, ära sega teda! Aga mida ma tegema hakkasin... Ma hakkasin end süüdi tundma ja mõtlema, et kas tegin midagi valesti. Mulle meeldib, et Sixten ütleb asju, mida tahan kuulda. Nii et mehed, öelge naistele seda, mida nad tahavad kuulda. Naiste ja meeste keel ja mõttemaailm on erinevad. Seda tuleb lihtsalt teada. Oma klassides räägime me ka sellest.
Sixten: Ja mehed, ärge unustage oma sõpru ära ja iseenda elu ära. Kui unustad ennast ära, siis ei saa luua koos. Mõlemad on siis õnnetud. Kui oma Mina ära unustad, ei saa meie toimida. Koos loome. Mis kingitus see on? Igal pool oma elus saab neid asju praktiseerida, see on universaalne ega kehti ainult paarisuhte puhul. Teadvustada iseennast, see on kõige suurem kingitus maailmale.

Mis on see maagia, mis inimesed noorena ja elujõulisenna hoiab?
Kaidi: Kõikides aspektides olla mina ise ja mitte reageerida. Lähtun südamest, siis mul on kerge, lihtne kõike luua ja valida. Valin üha rohkem iseennast. Pidevas arengus ja kasvus olles. Raskust tekitab see, kui hoiad millestki kinni. Olen aja jooksul ära õppinud, et mees saab olla tema ise, kui naine lubab. Naiselikkuse kõige suurem probleem on see, et me ei usalda end. Me ei ole endaga haavatav, ei luba endal olla nähtaval ja alasti, nii energeetiliselt kui ka füüsiliselt. On tabu rääkida enda soovidest. Me ei luba endal olla austavad enda suhtes. Lubame endile suhteid, kus elukaaslased sõidavad meist üle, kasutavad meid ära. Ei luba endil olla tänulikud selle eest, mis meil on. Intiimsust toovad suhtes välja viis elementi: austus, usaldus, haavatavus, lubamine ja tänulikkus.
Sixten: Kõige rohkem hakkab lõhkuma, kui hakkan etendama midagi, mis ma ei ole. Alati peab edasi liikuma uue elujõu poole.

Mida ütlete üksikutele inimestele, kes otsivad kaaslast?
Sixten: Lõpeta kaaslase otsimine ja hakka küsima küsimusi. See otsimine on mõttetu tegevus! Kas sa küsid endale kaaslast? Mina esitasin lausa nõudmise. Ma kordasin kaks kuud iga päev väga intensiivselt, ma tahan hingesugulast. Nõudsin. Hakka küsima, ära otsi. Sellega kulutad energiat, kui otsid. Küsides oled kutse. Selle asemel, et sa pead käima ja koputama ustele, see inimene lihtsalt imelisel kombel ilmub su ellu. Te võite täiesti juhuslikult kohtuda.
Kaidi: Kõigepealt lõpeta üksik olemine. Hakka iseendaga end hästi tundma. Nii kaua kuni sa annad hinnanguid, et oled üksi ja mul on midagi viga, täidad kaaslasega vaid oma puudusi. Sa ei saa kunagi neid täita arvates, et kaaslane tuleb ja lahendab probleemi. See suhe jookseb rappa nagunii. Kõige esmalt tuleb luua armastav suhe iseendaga. Kui sa ei austa ennast, saad suhte, kus partner näitab, kuidas sa ennast ei austa. Siis sa mõtled, et ma ei taha ju sellist suhet ja süüdistad teda. Ennast tuleb hakata austama ja armastama.

Mida ütlete neile, kes on juba suhtes, aga pole rahul?
Kaidi: Kellele see rahulolematus kuulub? Mida sa saad muuta? Kui saab muuta, siis kuidas? Teadvusta endale, kui asi ei toimi ja partner ei saa aru, mida sa päriselt tahad, siis hakka muutusega pihta ja anna talle teada. Suhe on pidev loomine ja valmidus täielikult vastu võtta. See on ka usaldus. Mina loon koos sinuga valik valiku kaupa igal sekundil iseendana koos oma partneriga, lubades üksteisel olla need kes oleme üha enam ja enam. Lõpppunti pole on vaid liikumine ja iial ei tea kuhu see kõik välja jõuab... Küll aga me saame suunda ise luua. Hinnang suhtes hävitab ja küsimus loob ja avab uusi võimalusi.
Sixten: Kui sa ei tea, mida teha, tule klassi, suhtle inimestega. Kõike saab muuta. Kutsu see ellu. Palju kohti on, kus on nagu nägemist, see ei sobi mulle! Kui pole ühendust inimesega, siis ei ole mõtet inimesega koos olla. Sa ei saa valikuid tehes lähtuda asjadest, et näiteks tal on raha, ta on edukas, äge oleks temaga koos olla. Kui sul pole ühendust, siis pole pointi koos olla. Ühendus on see, mis teeb kõik paremaks.
Kaidi: Kui suhe ei tee kõike paremaks, võid samahästi üksi olla. Enne kui suhtesse astud küsi endalt küsimus. Kas see suhe loob minu ellu suurepärasemat tulevikku? Kas see suhe on panustav mulle? Üks tark mees, Gary Douglas, ütles kunagi, et suhtel on pointi ainult siis, kui partnerid kingivad üksteisele midagi iseendana, mida kumbki endale iseendana anda ei saa.

Greta Kaupmees

6 kommentaari Lisa kommentaar
  
PAULETTE AUBERT 06.05.2021 01:20
Krediidipakkumine kiirete ja tõsiste isikute vahel Tere. Kasutage seda võimalust krediidi saamiseks, kui seda vajate ja olete usaldusväärne inimene, kes ei soovi protokollikrediiti. * Finantskrediidid * Kodulaenud * Investeerimislaenud * Automaatlaenud * Konsolideerimisvõlg * Isiklikud ainepunktid. Ärge kartke oma taotlust esitada, kui olete huvitatud summast vahemikus 5000 kuni 8 000 000,00 eurot, tagasimakseperioodiga 1 aasta kuni 35 aastat, intressimääraga 1,5%. Suur aitäh. WhatsAppi kontaktnumber: +33 7 52 33 67 24 E-posti aadress: aubertpaulette1@gmail.com
Laenupakkumine üksikisikute vahel Eesti 15.10.2020 12:42
Tere, härra/ proua. Meie struktuur pakub teile rahastamist 5000 kuni 10 000 000 eurot väga lihtsatel ja usaldusväärsetel tingimustel. samuti teeme investeeringuid ja laene igat liiki projektidele, lühi- ja keskmise tähtajaga, pikaajalisele, krediidi tagasiostmisele, hüpoteekidele, hüpoteekidele, tarbijakrediidile jne. meie ülekandeid pakub pank tehingu tagatiseks intressimääraga 3/100 kõigi teie taotluste kohta, mis on esitatud seoses ajantide ja maksetega. Kui olete huvitatud võtke mind vastutasuks läbi minu isiklik aadress või läbi minu kodulehel: E-post: fragne.julien0@gmail.com Usaldusväärne ja turvaline laen. -Laenud -Laenud internetist -Laenude refinantseerimine -Laenud inimeselt inimesele -Eraisikute laenud -Laen kehtiva maksehäirega -Pangalaen -Tagatiseta laen -Väikelaenud -Tarbimislaen -Autolaen -Remondilaen -Reisilaen -Ärilaen -Kiirlaen -SMS-laen E-post: fragne.julien0@gmail.com Oleme saadaval 24 tundi ööpäevas
laenu pakkumine rahastamist vajavatele isikutele . 15.05.2019 11:11
laenu pakkumine rahastamist vajavatele isikutele . Tere daamid ja härrad Teie jaoks, kes vajavad oma projektide elluviimiseks rahalist abi, oma arve tasumist või muid asju; Siin oleme teie teenistuses, et aidata teil nendest lõpututest probleemidest välja tulla. Oleme valmis andma Teile raha laene vahemikus 8000 kuni 75 000 000 eurot väga soodsate tagasimaksetingimustega ja meie intressimääraga 2% aastas. E-posti aadress: raimobrun00@gmail.com Võtke meiega ühendust WhatsApp: +22961165680
laenu pakkumine rahastamist vajavatele isikutele . 15.05.2019 11:11
laenu pakkumine rahastamist vajavatele isikutele . Tere daamid ja härrad Teie jaoks, kes vajavad oma projektide elluviimiseks rahalist abi, oma arve tasumist või muid asju; Siin oleme teie teenistuses, et aidata teil nendest lõpututest probleemidest välja tulla. Oleme valmis andma Teile raha laene vahemikus 8000 kuni 75 000 000 eurot väga soodsate tagasimaksetingimustega ja meie intressimääraga 2% aastas. E-posti aadress: raimobrun00@gmail.com Võtke meiega ühendust WhatsApp: +22961165680
laenu pakkumine rahastamist vajavatele isikutele . 15.05.2019 11:09
laenu pakkumine rahastamist vajavatele isikutele . Tere daamid ja härrad Teie jaoks, kes vajavad oma projektide elluviimiseks rahalist abi, oma arve tasumist või muid asju; Siin oleme teie teenistuses, et aidata teil nendest lõpututest probleemidest välja tulla. Oleme valmis andma Teile raha laene vahemikus 8000 kuni 75 000 000 eurot väga soodsate tagasimaksetingimustega ja meie intressimääraga 2% aastas. E-posti aadress: raimobrun00@gmail.com Võtke meiega ühendust WhatsApp: +22961165680
Carmen Traal 01.05.2019 12:37
Tõsine tasuta laenupakkumine Hea õhtu sir, kui te olete aus ja tõsine inimene, naudite mu pakkumist. Seda öeldes teatan teile, et annan laene vahemikus 1000 kuni 2 500 000 eurot, nii et palun öelge, kui palju soovite laenata ja mitu aastat oleks laenu kestus. Südamlikult. E-post: superloaninfo@gmail.com