horoskoopkuum videomüstilised loodmuusikanipid ja toitsaatusedsisuturundussuhtedtestidusutlususutlusedveebi eksklusiiv

Meghan Trainor, „Treat Myself” Epic

Meghan Elizabeth Trainor on 26aastane USA laulja, laulukirjutaja ja plaadiprodutsent, kes noorusest hoolimata jõudnud muusikamaailmas, kus ta on tõsisemalt tegev alates 2009. aastast, väga palju korda saata.

Laulmisega alustas ta muide õige varakult, kuueselt. Viis aastat hiljem sinna juurde ka laulude kirjutamist. Teada on, et keskkooli ajal oli ta korraga laulmas nii džässbändis kui grupis Island Fusion. Trainor on lõpetanud maineka Berklee Muusikakolledži.
Huvitav teada, et laulmisele lisaks mängib Trainor paljusid muusikainstrumente. Bassi, ukulelet, kitarri, klahvpille, löökpille, klaverit ja trompetit.
Jaanuari lõpus ilmunud „Treat Myself” on tema kolmas täispikk stuudioalbum, mis on ilmunud suure plaadifirma märgi alt. Algselt pidi plaat välja tulema juba aastal 2018, kuid ilmumine lükkus mitmeti edasi, kuna Trainor tahtis sinna veel lugusid lisada. Lindistused ongi tehtud ajavahemikus 2018–2019.
Täpsustuseks, eelmisel aastal ilmutas Trainor viimaste stuudioalbumite („Thank You” 2016 ja nüüd „Treat Myself” 2020) vahel lühiplaadi ehk EP, mis kannab nime „The Love Train”.
Meghani talenti on jõutud korduvalt tunnustada. Trobikonna tähtsamate muusikaauhindade seas on tal ette näidata koguni üks eriti ihaldusväärne Grammy.
Need auhinnad on kindlasti põhjendatud, kuid samas ei saa öelda, et ta lauljana paljudest teistest laias maailmas läbilöönud noortest popmuusika artistidest selgelt eristuks. Olen lausa kuulnud hinnangut, et kõik uue põlvkonna naisvokalistid kõlavad nagu Rihanna.
Meghan ise ongi tunnistanud vähemalt kümnekonna laulja mõjusid oma loomingule. Nende seast leiab Christina Aguilera, Britney Spearsi, Ariana Grande ja Beyonce´i.
Kuigi sisuliselt on „Treat Myself” mitmete muusikastiilide kirev kooslus – pop, EDM, hip-hop, R&B – võiks öelda, et valdavalt pulbitseb välja just R&B ja tantsulisema olemusega pop.
Singlitena on ilmutatud „No Excuses”, „Wave” ja „Nice To Meet Ya”, kus kaasa teeb väga populaarne artist Nicki Minaj. Selle loo juurde on valminud ka ametlik video.
Abijõude on Trainor kasutanud teisigi. Erinevates lugudes osalevad Mike Sabath, The Pussycat Dolls, AJ Mitchell , Lennon Stella ja Sasha Sloan. Kusjuures viimased kaks annavad oma panuse antud albumi absoluutselt parimas loos „Workin´ On It”. Teiseks tõepoolest väljapaistvaks looks siin on „Babygirl”, võrratu koori sisenemisega. Kogu ülejäänud materjal kõigub suure amplituudiga üles-alla, pakkudes väheseid hõrku hetki.
Kokku on albumil viisteist lugu, kuulamist tuleb neljakümne kuue minuti jagu. Plaadi deluxe väljaandelt (Target) leiab kaks pala rohkem.
Meghani värsket albumit rahvusvahelisel areenil ei hinnata väga kõrgelt, edetabelikohadki on suhteliselt tagasihoidlikeks jäänud.
Mai lõpus alustab Meghan suurema USA kontsertturneega, olles ansambli Maroon 5 erikülaliseks.

Hinne: 6/10

Ülo Külm

 

0 kommentaari Lisa kommentaar