horoskoopkuum videomüstilised loodmuusikanipid ja toitsaatusedsisuturundussuhtedtestidusutlususutlusedveebi eksklusiiv

Mehed, ärge võtke pruugitud naisi

Minu esimene naine oli lõdva püksikummiga ­üksikema, teiseks kaasaks aga sai lesknaine kolme lapsega...

Mina olen üks lihtne eesti mees parimates aastates: selge aru juures, käed ja kõik muu õigetpidi küljes, naise ja neli last suudan ära toita. Aga kerge pole mu tee olnud, ja uhkuse tundmise asemel peaksin hoopis saba jalge vahele tõmbama enese lolluse pärast. Lugege mu lugu, mehepojad!
Esimest korda abiellusin täitsa noore ja rohelisena, n-ö omakülaplikaga, kellega põnnipõlvest tuttavad olime ja koos koolis käisime. Ta oli hea tüdruk, keskkooli lõpuklassides pea ainuke, kel igasugu lõhna- ja hilbupoodidesse asja polnud, kes oskas hobust rakendada ja traktorit juhtida, õllepurkide asemel istus kangastelgede taga. Teadsime kogu aeg, et kohe pärast keskkooli läheme paari, ja sellal, kui enamik me klassikaaslasi pealinna ja Tartu vahet vehkis, püüdmaks mingissegi kõrgkooli sisse saada, pidasime meie plaani oma farmi rajamisest.

Pulmad "kaasavaraga"
Pulmad tegime jõulude ajal – tema oli 19, mina 20. Kui vastu kevadet püüdsin temaga juttu teha laste teemal (minu arvates olnuks sellega tark paar aastat oodata), katsus ta alati jutu kohe muule teemale juhtida või otsis kusagil endale tegemist. Mina oma rohelisuses ei saanud enne asjale pihta kui alles vastu kevadet, mil mu naine hakkas juba enam kui kahtlasi vorme võtma. Kuni seisin fakti ees, et mu naine oli kuuendat kuud rase, kuigi mina olin temaga esmakordselt ühte heitnud paar päeva enne jõule!
No nüüd te ehk ikka usute, kui jobu ma olin: kuna mina ise olin sinnamaani süütu, siis ei tekkinud mul oma naise suhtes mingit küsimustki! Vapustus vapustuseks, aga asi läks õige hulluks veel meie mõlema vanemate survel – kõik olid kindlad, et mina, va lontrus, olin tüdruku juba koolipingis "ära rikkunud"! Alles siis sai selgus majja, kui viimane ise mulle tunnistas, et suvel linnas sõbranna juures käies oli ta "paar korda mingeid linnapidusid kaasa teinud". Saatuslik kogemus olla olnud küll ainukordne, aga ta ei mäletanud õieti selle "autori" nägugi.
Mul oli tast kahju, nii et ma ei hakanud asja suure kella külge panema, aga see oli ka justkui mingi murdepunkt – minu jaoks polnud ta enam see, kes oli olnud sinnamaani. Pärast lapse sündi elasime koos vaevalt pool aastat, maja ehitasime poolenisti üles, aga rohkem ma ei suutnud.

Uus lehekülg
Läksin ka ära linna, leidsin töid, kus osavaid käsi ja nutti oli vaja, ja elasin oma vaikset elu, ilma eriliste unistuste ja plaanideta. Võtke seda, kuidas tahate – kas enesekiituse või debiilsusena, aga oma naist ja tema last toetasin ma ka pärast seda, kui seaduslikult lahku läksime, kuna jäin ju paberite järgi lapse isaks.
Paar aastat ei suhelnud me üldse, kui see välja arvata, et ta saatis mulle vahest ähvardavaid, vahest paluvaid sõnumeid, et mina kui korralik mees (!) peaksin teda ikkagi mõistma – me võiksime vahepealse unustada ja koos uut elu alustada. Veel paari aasta pärast läks ta õnnelikult mehele, ja mina loovutasin isaõigused seaduslikult oma järglasele.
Ega ma sealtpeale ilma naisteta elanud – oli juhusuhteid, oli lühemaid või pikemaid kooselamisi. Tagantjärgi ei mäleta, et oleksin tundnud kirglikku igatsust kellegagi neist perekonda asutada. Vähemalt ei armunud ma ühessegi naisesse sedavõrd, et oleksin hakanud temas oma naist nägema. Kuni sattusin ühe skandaalse perekonna naabriks.
Need olid töötav mees, koduperenaisest naine ja kolm last, toona kaks veel eelkooliealised. Naine meenutas mu esimest naist: leplik, vähenõudlik, terve mõistusega. Muudkui rügas ja hoolitses, oskas mehe kehva palgaga kodu korras ja lapsed söönud hoida, ise selline viisakas ja tasane. Kui see mees aina sagedamini ja rohkem jooma hakkas, aitasin teda jõudumööda. Sest ühtelugu oli naisel vaja majapidamises midagi korda seada, meest kas järjekordsest vallandamisest päästa või uuesti tööle sokutada.

Teisele katsele
Tegelikult oli meeski sümpaatne inimene, ainult viinaviga süvenes pääsmatult. Kuni ta ühel õnnetul päeval imelikel põhjustel surma sai.
Räägiti nii ja naa – mingi kättemaks, side kahtlaste äritehingutega vms. Naine jäi korraga täielt lootusetusse olukorda, ja kuna mina tollal teenisin hästi, ei suutnud ma teda lihtsalt abita jätta.
Võib-olla ajendas mind ka see, et need lapsed olid minusse juba ammu nii liigutavalt kiindunud. Natuke rohkem kui aasta pärast läksime paari. Vaat´ alles siis, kui olin just Kristuse ikka jõudnud, sain esmakordselt tunda, mis asi on perekond! Õdus kodu, maitsev õhtusöök, armsad põngerjad, tasane naine... noh, mis sest ikka rääkida.
Sellest, et seegi oli ämbrisse astumine, sain aimu umbes aasta hiljem. Kui voodielust avalikult rääkida, siis, nagu enesele hiljem tunnistasin, nautisin seda üksnes mina, ja ajapikku aina vähem, kui nägin, et mu naist see üldse ei huvita.
Me ei teinud sellest juttu, aga küllap oli ta õieti armastanud ainult oma kadunud meest, sest mille muu pärast hakkas temagi tasapisi jooma.

Võit, aga pettumusega
Seda ei jõuaks kirjeldada, mida kõike tuli meil läbi teha järgnevate aastate kestel. Avalikke skandaale polnud, sest ta ei joonud kunagi end selle määrani täis, et poleks osanud koju tulla, või oleks viinaraha saamiseks midagi üle mõistuse käivat teinud. Aga näha oma naist (lastel oma ema) alailmses vines, teades, et raha (mille kulutamise üle ma temalt aru ei pärinud) võinuks pereelu huvides hoopis mõistlikumalt kulutada, ajas parasjagu meeleheitele küll. Õnneks nõustus ta lõpuks raviga.
Viimased kolm aastat on mu naine absoluutne karsklane. Meil on kõik hästi, see tähendab – materiaalses ja seltskondlikus mõistes. Pealegi olen ma pärast kogu seda kadalippu veendunud, et nüüd mu naine tõepoolest armastab mind. Aga enese kohta pole ma selles osas enam ammu kindel.
Nagu alguses kinnitasin – olen lihtne eesti mees. Mina pole küündinud filosofeerimise tasemeni, mis ja kes me ikkagi õigupoolest oleme, mis on elu mõte jne. Mina arutlen omaenese elukogemuse tasemel, ja selle põhjal tahaksin meestele mõndagi õpetada.

Naisi tuleb osata valida
Ärge olge lihtsameelsed naiste õilsust uskuma! Mu esimene, tõesti süütu naine lihtsalt "eksis" – andis end mingi lontruse meelevalda, sünnitas lapse. Ja hakkas sestpeale otsima seda õilsat rüütlit ja südametunnistusega meest, kes oleks lapsele vääriliseks isaks! Mu teine naine kannatas samaväärse lontruse käes, ja siis, kui sai lõpuks hinge tõmmata, lasi pidurid lõdvaks. Minu arvel.
Mis kõik paneb mind üles kutsuma: mehed, kes te tahate perekonda luua – hoidke eemale pruugitud naistest! Ärge haletsege neid, kes on end ise hukule määranud – neid on nii palju, et kõiki ei suuda te päästa! Teisisõnu: olgu meie riigis puudus millest tahes – naiste osas ületab pakkumine igatahes tunduval määral nõudmise. Sellepärast valige normaalsete, tervete hulgast!
Kirurgidki lõikavad organismist mäda koha välja, enne kui see kogu organismile hukutavaks saab. Mis mõte on siis samariitlast mängida ja end niisugustele naistele ohverdada, kes ühiskonda vaid allapoole tirivad. Loodus, elu jätkumine on ainult sellele põhimõttele seatud – tugev jääb ellu, nõrk hävib. Kui sajandeid poleks leskede ja liiderdajatega paariheitmist taunitud, poleks meid praegu võib-olla enam olemaski olnud.

Viljo Mets

4 kommentaari Lisa kommentaar
  
Linda Mark 11.02.2020 13:09
KUIDAS MINU LAENU SELLEST SUUREST FIRMAST sain Tere, mu kallid inimesed, ma olen Linda McDonald, kes elab praegu Austinis Texases, USA-s. Olen praegu kolme lapsega lesk ja olin 2018. aasta aprillis finantsseisundis ummikus ning mul oli vaja refinantseerida ja arveid maksta. Proovisin leida laenu erinevatelt nii era- kui ka korporatiivsetelt laenufirmadelt, kuid mitte kunagi eduga. Enamik panku lükkas mu krediidi tagasi, ärge täiel rinnal saamas neid hoodlumeid, kes kutsuvad neid omaraha laenuandjaks - nad on kõik pettused, nad tahavad ainult teie raha ja te ei kuule neilt enam, et nad on seda mulle kaks korda teinud, enne kui ma kohtusin hr David Wilsoniga. Kõige huvitavam osa on see, et minu laen kanti mulle üle 74 tunni jooksul, seega soovitan teil pöörduda hr Davidi poole, kui olete huvitatud laenu saamisest ja olete kindel, et saate talle õigel ajal tagasi maksta, võite temaga ühendust võtta e-posti teel ……… (davidwilsonloancompany4@gmail.com) Krediidikontrolli pole, ükski 2-protsendise intressimäära ja parema tagasimakse plaaniga krediidireisija pole Kui peate laenutagatise saamiseks võtma ühendust mõne ettevõttega, pöörduge täna laenu saamiseks hr David Wilsoni poole Nad pakuvad igasuguseid laenukategooriaid Lühiajaline laen (5_10 aastat) Pikaajaline laen (20_40) Meedia tähtajaline laen (10_20) Nad pakuvad laenu nagu Kodulaen ............., ärilaen ........ Võlalaen ....... Õppelaen .........., ettevõtluse alustamise laen Ettevõtluslaen ......., ettevõtte laen .............. jne E-post .......... (davidwilsonloancompany4@gmail.com) Kui tegemist on finantskriisi ja laenuga, siis on David Wilsoni laenude finantseerimine just see koht, kuhu minna. Palun öelge talle, et ma proua Linda McDonald juhendab teile õnne ................... ....
Are you looking for Finance 18.01.2020 02:29
Do you need Finance? Are you looking for Finance? Are you looking for a money to enlarge your business? We help individuals and companies to obtain loan for business expanding and to setup a new business ranging any amount. Get a loan at affordable interest rate of 3%, Do you need this cash/loan for business and to clear your bills? Then send us an email now for more information contact us now via Email financialserviceoffer876@gmail.com Whats App +918929509036
Aare 30.04.2019 11:09
esimene komm meestevihkaja poolt. Kõik on ikka meeste viga....
Ingliterapeut Marya 24.03.2019 11:36
Armas inimene! Anna andeks, et selgelt välja ütlen, aga naisena ja terapeudina lugedes on see Sinu antud soovitus kui masinisti erialasoovitus mehele, kes sooviks autot osta. Kui aga mõelda mehe ja isa vaatenurgast, kas pole siin peidus valu enda tegelike laste puudumise pärast ja arusaam, et pere mudel on ilus klantspilt, mida unistada ja saavutusena ette näidata ja siis suure edutundena maailmale ette näidata? Niipea aga, kui pereks valitud inimestel on inimese tunded suurest pingest ja hilisemast pingelangusest tingitult keeruliseks läinud või tuleb vahel mõni kriis või haigus ilusat elu segama, siis tuleks Sinu arvates teine osapool välja vahetada, et elu saaks sujuvalt jätkuda ja poleks vaja end hingeliselt kasvatada. Kas mitte see pole olnud suhete jahenemise põhjus, et Sa ei tunne tegelikult inimese suhtes huvi, et naised on olnud Sulle kui vahend, mitte kaaslased elus ja kas selle sõnumi pearõhk ei peaks olema eneseharimisel ja oma rollis olemise tunnetusel, mitte hoiatusel, mis on pigem ka Sinu enda poole osutav, sest mitu korda abiellunud mees on ju samuti see, keda Sa pealkirjas välja oled toonud. ? Armastusega, Ingliterapeut Marya